PDA

View Full Version : گفتگو: سلام لطفا در نوشتن اين پروژه کمکم کنید(مديريت كلاس ها)

jahanmanesh
دوشنبه 19 بهمن 1388, 20:20 عصر
سلام دوستان

میخوام یه برنامه بنویسم که برای مدیریت یه گروه
اسم چند نفر رو میگیره + توانایی که دارن (مثلا یکی میتونه نقشه بکشه و طراح داخلیم هست) + روز هایی که میتونن این کار رو انجام بدن

بعد ما باید بیایم برای اون ها در طول هفته در ساعت های روز که کاملا باید اوتوماتیک انتخاب بشن برنامه بنویسیم!
حالا میخواستم اگه میتونید در باره الگوریتم برنامه کمکم کنید(همچنین کد نویسی)

شرط هایی که برنامه ما باید داشته باشه
1.هر فرد در روز بیشتر از 8 ساعت کار نکنه و در طول هفته حداکثر 16 ساعت
2.در هر ساعت یکی از کار هایی که در توانش هست رو انجام بده
3-ساعت کاریمون 8 صبح تا 9 شب بصورت 2ساعت 2ساعت یا 3ساعت ... تقسیم بشه

حالا چه راهی به نظر شما میرسه واسه این مسله

mmd2009
دوشنبه 19 بهمن 1388, 20:57 عصر
واسه تعریف ساعت منظورت چیه یعنی هر فرد بعد از 2 ساعت دیگه نتونه با برنامه کار بکنه؟؟؟ تا وقت بعدیش برسه؟

jahanmanesh
دوشنبه 19 بهمن 1388, 21:18 عصر
سلام
منظورم اينه كه برنامه براي افرادي كه اسمشون ثبت شده برنامه كاري در هفته بنويسه كه افراد اين گروه مثلا در 1شنبه شاعت 8تا10 جهان منش طراحي بنر رو انجام بده

mmd2009
دوشنبه 19 بهمن 1388, 21:34 عصر
ببین پس با این حساب باید اینطوری پیش بری که

ابتدا باید admin برنامه وظایف رو در بانک اطلاعاتی ذخیره کنه و بر اساس ساعت و روز بتونه وظایف رو به کاربران ابلاغ کنه البته به نظر من بیا برای هر فرد درون برنامه است یم user درست کن به طوری که اونا با زدن دکمه ی مثل دکمه وظایف بتونن کار خودشون رو ببین و کلا هر فرد یک جدول اطلاعاتی داشته باشه که زیر نظر مدیر باشه برنامه ریزیش و فقط خودش بتونه نظرش رو در مورد کار بگه و بقیه کارها یعنی تنظیم ساعاتی کاری و روزی و چگونگی وضعیت کار و ساعات استراحت و وظیفه ی محوله رو admin در جدول برنامه ریزیش قرار بده البته نمیدونم تا چه حدی توضیح دادم ولی کلا ایده ی خوبیه اگر هر فرد یک جدول اطلاعاتی داشته باشه اگر زیاد متوجه نشدی بگو بییشتر توضیح بدوم

کلا عاشق الگوریتم سازی هستم اگر ایده ی خوبی دونستیش بگو تا الگوریتمش رو بهت بگم البته روش الگوریتم گویی من فرق میکنه :چشمک:

jahanmanesh
سه شنبه 20 بهمن 1388, 10:33 صبح
سلام
مرسي الا با چنتا عكس تو صيح ميدم

jahanmanesh
سه شنبه 20 بهمن 1388, 11:01 صبح
سلام فرض كنيد اين برنامه كاري رو طرف بمون ميده
فرض كنيد اين برنامه مثه برنامه مدير كلاساس (اينطوري تصورش بهتره)
الان معلمه اومده گفته اين روزام تعطيله و رياضي و هندسه درس ميدم
جدول زماني كه ميتونه بياد مدرسه رو بما داده كه شكل زيره

jahanmanesh
سه شنبه 20 بهمن 1388, 11:09 صبح
عكس رو ديديد؟

حالا فرض كنيد 20تا از اين برگه ها(عكس بالا) كه براي 20 معلم هست رو به ما ميدن
حالا بايد الگوريتمي طراحي كنيم كه بتونه بياد روزها رو برسي كنه و يه جدول اينطوري به ما بده

mmd2009
سه شنبه 20 بهمن 1388, 15:06 عصر
سلام فرشاد جان من عکس ها رو دیدم و دارم روش کار میکنم تا یک ایده عالی بتونم بهت بدم پس منتظر باش ما بتونم یه راهنمایی خوبی بهت بکنم تا حداقل 10% زحماتی رو که برام کشیدی رو جبران کنم

mmd2009
سه شنبه 20 بهمن 1388, 15:22 عصر
فرشاد جان یه سوال : با توجه به اینکه هر فرد باید ساعت بیکاری و روزهای بیکاری خودش رو به ما بگه پس ابتدا باید جدول زمان بندی رو درست کنیم

حالا بگو برنامه admin داره یا نه؟

مطمئنا برنامه اگه ادمین داره که خیلی بهتر هستش مثلا ثبت روزهای بیکاری کارمندان اگه وظیفه مدیر باشه میتونی کمک بسیار زیادی بکنه برای هماهنگی و اگر می خواهی برنامه به صورت خودکار جدول زمان بندی بده که اون یه مسئله ای جداست

به نظر من یک نفر باید مسئول برنامه باشه اگه دانشگاه رو مثال بزنیم مثل مدیریت کلاس ها که یک نفر به صورت ناظر بر کارها وجود داره

خب اگه ادمین داره بگو تا بشه راحتر توضیح داد

jahanmanesh
سه شنبه 20 بهمن 1388, 16:12 عصر
من ميخوام اين برنامه رو بنويسم كه ديگه به آدمين نيازي نباشه يعني كاره مدير رو راحت كنه!كه وقت براي تنظيم زير دستاش نزاره با زدن يه كليد برنامه كاري رو ببينه

mmd2009
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 01:33 صبح
سلام فرشاد به کجا رسیدی؟

pirmard
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 03:01 صبح
سلام دوستان

میخوام یه برنامه بنویسم که برای مدیریت یه گروه
اسم چند نفر رو میگیره + توانایی که دارن (مثلا یکی میتونه نقشه بکشه و طراح داخلیم هست) + روز هایی که میتونن این کار رو انجام بدن

بعد ما باید بیایم برای اون ها در طول هفته در ساعت های روز که کاملا باید اوتوماتیک انتخاب بشن برنامه بنویسیم!
حالا میخواستم اگه میتونید در باره الگوریتم برنامه کمکم کنید(همچنین کد نویسی)

شرط هایی که برنامه ما باید داشته باشه
1.هر فرد در روز بیشتر از 8 ساعت کار نکنه و در طول هفته حداکثر 16 ساعت
2.در هر ساعت یکی از کار هایی که در توانش هست رو انجام بده
3-ساعت کاریمون 8 صبح تا 9 شب بصورت 2ساعت 2ساعت یا 3ساعت ... تقسیم بشه

حالا چه راهی به نظر شما میرسه واسه این مسله

برنامه تدریس معلم(استاد) در کلاس !

کلس اسکژول که همین برنامه شما باشه از الگوریتم های کلاسیک برای مبحث الگوریتم های ژنتیک حساب میشه .
تقریبا توی هر مقاله ای در مورد الگوریتم های ژنتیک این مساله ی برنامه ریزی کلاسهای مدرسه بررسی میشه .

اگر به دنبال الگوریتم و به دست آوردن پیش زمینه هستین این لینکها رو نگاه بندازین :
http://www.coolsoft-sd.com/ArticleText.aspx?id=1
http://www.codeproject.com/KB/recipes/GaClassSchedule.aspx

jahanmanesh
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 13:58 عصر
سلام مرسي فك نمي كردم به اون چيزا ربط داشته باشه مرسي كه راهنمايي كرديد

jahanmanesh
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 13:59 عصر
سلام مجتبي جان. به هيچ جا مثل اينكه بايد توو يه بخش ديگه كه آقاي Piramid گفتن مطرحش ميكردم