PDA

View Full Version : چند سوال کوچک

DJINN
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 08:48 صبح
سلام
روزی که یادگیری ویژوال سی 5 رو شروع کردم و به مرور زمان نسخه 6 و بعد از آن هم ظهور دات نت اصلا فکرش رو هم نمیکردم که روزی به این موجود فضایی(دلفی) وابسته بشم امان از چرخ روزگار ::نوشتن::

سوالات بنده :
1 - من میخوام بدونم در دلفی هم میشه مثل ویژوال سی HTML Form داشت که بشه از طریق کد های دلفی به فرم اچ تی ام ال پارامتر پاس کرد یا از طریق کنترل های اچ تی ام ال یک تابع دلفی رو فراخوانی کرد؟

2 - لطفا یک بانک اطلاعاتی در اینترنت معرفی کنین که بشه بیشتر برنامه های موجود رو که با دلفی نوشته شده سرچ کرد

3 - دلفی خیلی مزیت داره در این شکی نیست ولی چرا در پروژه های کاربردی بزرگ همیشه VC به سایرین ترجیه داده میشه؟ به خاطر سابقه ی سی ؟ به خاطر اینکه یک استاندارد هست یا چی؟

4 - اگر هم میشه یک مقاله در باره ی مقایسه ی MFC و VCL معرفی کنین

در پایان خواهش میکنم مقالات خیلی طولانی نباشن چون من دانش آموزی بیش نیستم و فصل امتحانات هم نزدیک است و فرصت هیچ گونه مطالعه ی غیر درسی رو هم ندارم و این در حالی است که خیلی کنجکاوانه مایل به دانستن پاسخ این سوالات هستم

راستی این سوال به این بخش ربطی نداره ولی خواهشا یه نظری هم به این موضوع داشته باشین
آیا سایتی در اینترنت هست که در اون سایت بتونم استعلام بگیریم که فلان محصول که تو یه سایت دیگه داره عرضه میشه دارای چه مشخصاتی هست مثلا اصلا اون سایت داره کلاهبرداری میکنه یا اینکه محصول اونا تائیدیه ی علمی داره یا اینکه اصلا همچین گروه یا شرکتی در جایی ثبت شده یا نه؟

پیشاپیش کمال تشکر رو از زحمات شما دارم :flower:

Touska
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 11:44 صبح
بله جواب سئوال :

1 : بله با استفاده از CGI یا ISAPI

2 : منظورت را نفهمیدم.

3 : به خاطر اینکه سرعت در سخت افزار و دیگر اکثر هسته ها مثل Linux با C هست.

4 :

اول اینو ببین بعد :

http://www.slim.sytes.net/~kztakeda/comp/bcb/vc_bcb_e.html

و این PowerPoint را :

موفق باشید :flower:

DJINN
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 11:54 صبح
متشکرم

در مورد سوال چهار منظورم این بود که سایتی هست که در اون در باره ی برنامه های مختلف بزرگ توضیحاتی داده باشه مثلا بر روی چه سیستم عاملی اجرا میشه با چه محیطی توسعه داده شده در باره ی تیم توسعه دهنده و ...

:flower:

DJINN
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 12:18 عصر
دوست عزیز مقاله ی اول خیلی ابتدایی این دو رو برسی کرده و در ضمن قدیمی است و دومی هم در برخی جهات پر مصرف این دو رو برسی کرده من دنبال مقاله ای میگردم که از بیشتر جهات این دو رو مورد برسی قرار داده باشه مثل Low level programming ,Memory management,Security و... خوب من نیمچه برنامه نویس اگر بخوام یک FTP Client بنویسم مطمئنا از VCL و Indy استفاده میکنم خوب اینجا در ذهن من جایی برای وی سی نخواهد بود . حالا من دنبال مقالاتی میگردم که نگه صرف اینکه وی سی ال Indy رو داره نباید رفت سراغ ام اف سی بلکه این مورد رو برسی کنه که اگر این برنامه رو با استفاده از وی سی ال بنویسی این عواقب رو داره(مثل تهیه سریع و امنیت بالا و ...) نه اینکه وی سی ال دارای موجود قدرتمندی به نام ایندی میباشد آخرش هم به یکیشون Bad بده به یکسشون Good .

امیدوارم تونسته باشم منظورمو خوب بیان کنم خودم که نفهمیدم آخرش چی گفتم :cry:

باز هم ممنون :flower: