PDA

View Full Version : مبتدی: انواع Backup

kamand314
شنبه 24 بهمن 1388, 18:41 عصر
با سلام
تفاوت differential Backup و Transaction log Backup هنگام backup از یک دیتا بیس چیست ؟ و کدامیک بهتر است ؟

حمیدرضاصادقیان
شنبه 24 بهمن 1388, 19:06 عصر
سلام. دوست عزیز نوع backup گیری شما به نوع recovery model بستگی داره.وقتی recovery model روی full باشه تمامی log های شما ذخیره میشه و اصطلاحا shrink نمیشه. که میتونید ازاون ها backup تهیه کنید. log backup تمامی کارهایی که در log وجود دارد backup میگیرد و شما میتونید وقتی دیتاها از بین رفت تا اخرین ثانیه ها به اطلاعات دسترسی داشته باشید. differential نوعی از بک آپ هست که تفاوت اخرین backup که گرفته شده را برای شما backup میگیره.
انتخاب نوعش بستگی به نوع کار شما داره.

farshad22
شنبه 04 دی 1389, 15:14 عصر
یه سوال : با توجه به اینکه بک آپ diff تغییرات نسبت به آخرین فول بک را میگیره,اگر ما دو فول بک داشتیم و بخواهیم در حال حاضر یک diff back نسبت به یکی از آن دو به دلخواه بگیریم چکار باید بکنیم.مثلا یک فول ساعت 1 و یک فول ساعت 2 داریم .حالا میخایم diff را نسبت به اون ساعت یکیه بگیریم...؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 05 دی 1389, 08:17 صبح
سلام.
در Differential BAckup شما وقتی Backup تهیه میکنید از آخرین تغییرات اعمال شده در Page ها بعد از آخرین Full Backup هست. وقتی شما Full Backup دارید تغییرات موجود در Page ها به صورت Commit هستند و عملا Page نیست که تغییراتی در اون اعمال شده باشه که شما بخواهید از اون Backup تهیه کنید.

farshad22
دوشنبه 06 دی 1389, 19:15 عصر
با تشکر از آقای صادقیان.من یک سرور دارم که توی اون تنظیم کردم روزانه خودکار یکبار فول و 2 ساعت یکبار diff میگیره.دلیل سوال قبلی من اینه که میخام یک log shipping بین این سرور و یک سرور دیگه بسازم و چون توی این کار هم عملیات بک آپ گیری انجام میشه, میخاستم ببینم این بک گیریهای موازی باعث به هم ریختن diffهای مربوط به عملیات بکاپ گیری روزانه من نمیشه؟
در واقع من میخام اون مجموعه بک آپ روزانه من فارغ از بک گیری های log shipping قابل استفاده باشد.