PDA

View Full Version : چه موقعه یک متد را static تعریف کنم

mohsen_zelzela00
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:30 صبح
با سلام

دوستان یک سوال در مورد شی گرایی داشتم که فکر کنم که خیلی در موردش بحث شده است ولی خوب تا الان هر چی خوندم متوجه نشدم

ما چه موقعه متد های خودمان رو static تعریف می کنم و چه مزیت و کاربرد و کاربردی داره

ممنون

ASKaffash
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:40 صبح
سلام
هنگامیه میخواهید یک متد خاص بدون شی گرفتن از یک کلاس مورد استفاده قرار گیرد از Static استفاده میشود در غیر اینصورت متد در صورت گرفتن شی ظاهر میگردد

mohsen_zelzela00
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:47 صبح
سلام
هنگامیه میخواهید یک متد خاص بدون شی گرفتن از یک کلاس مورد استفاده قرار گیرد از Static استفاده میشود در غیر اینصورت متد در صورت گرفتن شی ظاهر میگردد

دوست عزیز چه موقعه ما این کار رو انجام می دیم(آخه من همیشه از کلاسم یک شی می سازم و با استفاده از آن شی به متد های کلاسم دسترسی دارم ولی در static فقط نام کلاس و یک نقطه و نام متد . چه موقعه باید متد ما static و چه موقعه معمولی باید استفاده کرد )

ASKaffash
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:53 صبح
سلام
به نیاز شما وابسته است مثلا اگر قرار بود برای گرفتن Sin یک تابع هربار یک شی گرفته میشد و استفاده میشد موضوع کمی سخت میشد شاید برای همین است که Math یک کلاس Static است پس به مسئله شما ربط دارد و قانون و فرمولی ندارد

saed2006
یک شنبه 25 بهمن 1388, 12:29 عصر
وقتی متدی از متغیر هایی که در سازنده کلاس مقدار دهی میشه
استفاده نکنه
این متد میتونه static باشه

mohsen_zelzela00
یک شنبه 25 بهمن 1388, 13:06 عصر
وقتی متدی از متغیر هایی که در سازنده کلاس مقدار دهی میشه
استفاده نکنه
این متد میتونه static باشه

دوست عزیز میشه با یک مثال کوچک توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟

AliRezaPro
یک شنبه 25 بهمن 1388, 14:53 عصر
بعضی مواقع ممکن است که بخواهید از متدهایی استفاده کنید که مختص به یک شی از کلاس نباشند بلکه به کل کلاس اختصاص داشته باشند.مثلا برای تست کردن یوزر نیم و پسورد افراد در سایت باید بیاید هر دفعه تعداد کاراکترها رو چک کنید و عملیات خاصی در خاصیت موجود انجام دهید و برای هر کاربر یک بار شی موجود را نمونه سازی کرده و ان متد موجود را استفاده کنید حالا تصور کنید که این افرادی که احتیاج است که از این متد استفاده کنند زیاد باشد برای همین برای همه یک نمونه ساخته میشود(هزینه ی زیادی روی رم دارد)؛در این مواقع یک متد را استاتیک میکنند تا در کل برنامه ازش استفاده بشه و به شی وابسته نباشد؛توضیحات کامل تر در سایت وجود دارد ؛در سایت جستجو کنید مطمئنم کاملا موضوع رو متوجه خواهید شد