PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکلات همزمانی_locking_سطوح مجزاسازی

hamed.rezaei
یک شنبه 25 بهمن 1388, 20:17 عصر
سلام;
خواهش می کنم در مورد مشکلات همزمانی،قفل ها و سطوح مجزا سازی در SQL SERVER
و ارتباط آنها با هم هر یک از دوستان هر آنچه که میدونه(مثال،توضیح،کتاب،....) در این تاپیک قرار بده
ممنون

currency problems
1.lost or buried update
2.uncommited dependency(dirty read)
3.inconsistent analysis(non-repeatable read)l

Locking
1.shared lock
2.update lock
3.exclusive lock

Isolation Level
1. read uncommited
2.read commited
3.repeatable read
4.serializable

AminSobati
یک شنبه 25 بهمن 1388, 20:43 عصر
سلام دوست عزیزم،
مطالبی که بعنوان سوال مطرح کردید در حقیقت عنوان چند Chapter از کتابه! توصیه میکنم این چند فصل رو مطالعه کنید و بعد دقیق تر سوالتون رو پست بفرمایید

hamed.rezaei
یک شنبه 25 بهمن 1388, 21:03 عصر
سلام خدمت استاد بنده جناب ثباتی
حق با شماست
من این مباحث رو مطالعه کردم قبلا و گاها استفاده کردم ولی از آنجایی که برای خودم وتعدادی از دوستانم که در زمینه SQL فعالیت می کنند این مباحث هنوز کامل روشن نشده گفتم شاید اینجا مکان مناسبی برای استفاده از تجربیات متخصصین SQL و بحث و گفتگو در مورد مباحث گفته شده باشه
بیشتر هدف آموزش است تا سوال موردی
شاید دوستان دیگه هم در این مباحث مشکل داشته باشن.

AminSobati
یک شنبه 25 بهمن 1388, 23:29 عصر
پس اتفاق نظر داریم! من توضیحات بسیار خوب و شفافی در Books Online سراغ دارم، مطالعه کردین؟

AminSobati
یک شنبه 25 بهمن 1388, 23:46 عصر
پس اتفاق نظر داریم! من توضیحات بسیار خوب و شفافی در Books Online سراغ دارم، مطالعه کردین؟

hamed.rezaei
دوشنبه 26 بهمن 1388, 12:47 عصر
بیشتر مشکل من اینه که اینا دقیقا کجا استفاده میشن
مثلا چه موقع از Lock استفاده میکنیم و حالا این Lock که گذاشتیم ارتباطش با سطوح جداسازی چیه؟

AminSobati
دوشنبه 26 بهمن 1388, 15:32 عصر
Lock در موقع ویرایش اطلاعات بصورت مناسب توسط SQL Server گرفته میشه. ولی گاهی اوقات شما بدون قصد ویرایش با بالابردن سطوح جدا سازی یا همون Isolation Level باعث میشین Lockهایی گرفته بشه. موارد نادری هست که شما مشخصا نوع Lock درخواستی رو اعلام میکنید.