PDA

View Full Version : sql و شبکه

cimiarnm
یک شنبه 25 بهمن 1388, 22:55 عصر
با سلام به همگی
من یه برنامه ای نوشته بودم که خواستم اونو تحت شبکه کنم . امدم برای تست یک لپ تاپ را به کامپیوتر خودم مستقیم شبکه کردم )workgroup). برنامه خودم را عین حالت local نصب کردم رو لپ تاپ و چون رشته اتصال به پایگاه داده را در فایل config گذاشته بودم میتونستم اونو به راحتی تغییر بدم . بعد از کلی عذاب و در نهایت با تعریف یه کاربر با رمز بریا اون پایگاه داده در کامپیوتر خودم که سرور بود مثلا بالاخره تونستم برنامه کلاینت را به دیتابیس سرور وصل کنم. سئوالی که دارم اینه که آیا برای نصب برنامه خودم بر روی هر شبکه لازم است روی سرور sql managment studio نصب شود؟ بدون نصب اون قادر نخواهیم بود برنامه را تحت شبکه ببریم؟
لطفا منو به تاپیک ها ارجاع ندین که همشو خوندم . اگه کسی بلده خیلی ممنون میشم برام توضیح بده
قبلا از همتون ممنونم

cimiarnm
دوشنبه 26 بهمن 1388, 13:05 عصر
هل من ناصر ینصرنی ؟؟!!

DataMaster
سه شنبه 27 بهمن 1388, 10:17 صبح
شما میتونی از نسخه Express استفاده کنی
اما نمی دونم تحت شبکه هم کار میکنه یا نه
بازم سرچ کن قبلا توضیح داده شده

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 27 بهمن 1388, 12:56 عصر
سلام.نه دوست عزیز نیازی نیست روی همشون نصب کنی. شما روی همه کلاینتها فقط فایل اجرایی برنامه ات رو داشته باش. بعد یک سرور قرار بده و دیتابیست رو روی اون بذار. بعد در کلاینتها از طریق ODBC به سرور وصل شو. همین.
این لینک هم نگاه کن.
How to create ODBC (http://www.herongyang.com/jdbc/JDBC-ODBC-DSN-for-SQL-Server.html)
موفق باشید.

S_O_S1982
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 21:34 عصر
سلام.نه دوست عزیز نیازی نیست روی همشون نصب کنی. شما روی همه کلاینتها فقط فایل اجرایی برنامه ات رو داشته باش. بعد یک سرور قرار بده و دیتابیست رو روی اون بذار. بعد در کلاینتها از طریق ODBC به سرور وصل شو. همین.
این لینک هم نگاه کن.
How to create ODBC (http://www.herongyang.com/jdbc/JDBC-ODBC-DSN-for-SQL-Server.html)
موفق باشید.

سلام
میشه ،این روش که فایل اجرایی هم روی سرور داشته باشیم و اون رو برای کلاینتها به اشتراک بزاریم ، رو با روشی که شما گفتین که فایل اجرایی رو ، روی تک تک کلاینتها بزاریم ، یه مقایسه بکنید ، معایب و مزایاشون رو بگین ؟؟؟

ممنون از توجه شما