PDA

View Full Version : عدم اجرای فایل اجرایی در سایر کامپیوتر ها

emilvr
سه شنبه 27 بهمن 1388, 11:32 صبح
سلام

من برنامه ای با دلفی 2006 نوشتم و از بانک اطلاعاتی پارادکس استفاده کردم ( یک برنامه ساده برای ذخیره نام مشتری و جنس خریداری شده و تاریخ خرید )

برنامه بدون هیچ مشکلی در کامپیوتر خودم کار می کنه، اما روی کامپیوتر های دیگه اصلا اجرا نمیشه و پیغام خطا میده، پیغام خطا هم مربوط به فایل بانک اطلاعاتی هستش.

از دوستان خوبم خواهش دارم که اگه تابحال با این مشکل روبرو شدن من رو راهنمایی کنن

با سپاس

pezhvakco
سه شنبه 27 بهمن 1388, 12:08 عصر
درود :
احتمالا با نصب BDE مشکلت حل بشه .
البته با کپی کردن فایل های Bpl در sys32 و یا مسیر اجرای برنامه ، مشکلت حل بشه .

emilvr
سه شنبه 27 بهمن 1388, 12:11 عصر
درود :
احتمالا با نصب BDE مشکلت حل بشه .
البته با کپی کردن فایل های Bpl در sys32 و یا مسیر اجرای برنامه ، مشکلت حل بشه .
سلام

بله تو پیغام ارور هم میگه فایل tpl100.bpl وجود نداره، میشه یه خورده توضیح بدی، BDE رو چطوری باید نصب کنم؟ این فایلهای BPL کجاست؟

ممنون میشم توضیح بدی

pezhvakco
سه شنبه 27 بهمن 1388, 12:16 عصر
برای نصب BDE که تو cd نصب دلفی هست .
اون Bpl ها هم رو میتونی از داخل sys32 سیستم خودت با یه جستجو پیدا کنی .
البته همه اون ها لازم نیست و بستگی داره به نوع استفادت .
میتونی همون هایی که خطا میده رو کپی کنی .

emilvr
سه شنبه 27 بهمن 1388, 12:23 عصر
برای نصب BDE که تو cd نصب دلفی هست .
اون Bpl ها هم رو میتونی از داخل sys32 سیستم خودت با یه جستجو پیدا کنی .
البته همه اون ها لازم نیست و بستگی داره به نوع استفادت .
میتونی همون هایی که خطا میده رو کپی کنی .
من پوشه BDE رو پیدا کردم، باید فایلهای این پوشه رو تو پوشه خروجی برنامه کپی کنم؟ میشه یه توضیح کلی در مورد کار با BDE بدی

emilvr
سه شنبه 27 بهمن 1388, 12:47 عصر
فایل rtl100.bpl اصلا تو کامپیوتر من نیست اما وقتی تو سایر کامپیوتر ها برنامه رو اجرا می کنم، میگه این فایل : rtl100.bpl موجود نیست! اصلا این فایل وجود خارجی نداره

pezhvakco
سه شنبه 27 بهمن 1388, 13:19 عصر
توضی در مورد bde که...!
bde : borlanf satabase
برای مدیریت بانک ها اطلاعاتی زیر مجموعه خودش است (مانند sql با امکانات کمتر و ضعیف تر)
اگه bde رو نصب کنی که لازم نیست فایلی رو کپی کنی .
تو پوشه bde فایل های اجرایی و فایل های تنضیمات متناسب به سیستم شما هست که به درد سیستم دیگری نمی خوره .
شما از بانک های Fox که یه وقتایی استفاده نکردی .

emilvr
سه شنبه 27 بهمن 1388, 17:49 عصر
توضی در مورد bde که...!
bde : borlanf satabase
برای مدیریت بانک ها اطلاعاتی زیر مجموعه خودش است (مانند sql با امکانات کمتر و ضعیف تر)
اگه bde رو نصب کنی که لازم نیست فایلی رو کپی کنی .
تو پوشه bde فایل های اجرایی و فایل های تنضیمات متناسب به سیستم شما هست که به درد سیستم دیگری نمی خوره .
شما از بانک های Fox که یه وقتایی استفاده نکردی .
نه از بانک فاکس استفاده نکردم، از پارادکس استفاده کردم با اکسس هم امتحان کردم مشکل مشابه پیش اومد.

شما یا سایر دوستان اگه لطف کنید مراحلی که باید برای ساختن خروجی یک برنامه که با بانک اطلاعاتی سر کار داره رو به ترتیب بگن من خیلی گیج شدم

فرض کنید یه برنامه با بانک نوشتین الان می خواین خروجی این برنامه رو در کامپیوتر دیگه ای داشته باشید، باید چه مراحلی رو انجام داد ؟

با سپاس

pezhvakco
سه شنبه 27 بهمن 1388, 20:38 عصر
اگه با اکسس هم مشکل خوردی، باید دنبال کامپونت های دیگری باشی که استفاده کردی .
موارد مورد نیاز بانک اکسس با نصب اکسس نصب میشه مگه از کامپونت های دیگری استفاده کرده باشی که نیاز داره همراه با برنامه نصب بشه .
خود دلفی معمولا اگه از کامپونت های خودش یا درست اضافه شده استفاده کرده باشی، آن ها رو در زمان کامپایل اضافه می کنه به غیر از موارد بانک اطلاعاتی و دادنت ها .

حسین شهریاری
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 11:33 صبح
سلام
اگه از اکسس هم استفاده کردین و همون مشکل هست باید دنبال مسائل دیگه باشید چرا که اکسس حتی اگه روی سیستم مقصد نصب هم نباشه برنامه شما براحتی باید کار کنه چرا که موتور بانک اطلاعاتی اکسس در اصل همون سیستم عامل ویندوز هست!!

BORHAN TEC
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 11:53 صبح
از IDE مربوط به دلفي به قسمت Tools > Options > Packages برويد و تيك گزيته Build with runtime packages را برداريد . به احتمال زياد مشكلتان حل ميشود!!!

Unique
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 12:24 عصر
سلام

چرا شما BDE را بیخیال نمیشی ؟
من یک برنامه برات Attach کردم که دیگه از ADO استفاده کنی.
این برنامه روی همه ویندوز ها باید کار کنه ! اگه روی 98 و پارسا 99 هم خواستی کار بده ولی نداد ، کافیه MDAC را نصب کنی.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6c050fe3-c795-4b7d-b037-185d0506396c&displaylang=en

BORHAN TEC
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 16:36 عصر
این برنامه روی همه ویندوز ها باید کار کنه ! اگه روی 98 و پارسا 99 هم خواستی کار بده ولی نداد ، کافیه MDAC را نصب کنی.
اگه اين برنامه با دلفي 2009 به بعد كامپايل بشه، برنامه روي ويندوزهاي قبل از 2000 كار نميكنه!!! به خاطر پشتيباني نكردن از قابليت يونيكد!!!!

Unique
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 13:58 عصر
سلام

بله صحبت شما درسته !
میشه قابلیت unicode را برای اون ویندوز ها هم فراهم کرد ! البته به صورتی دستی ! نه پیش فرض.
مثلا میتونی setup فایل بسازی و این قابلیت را نصب کنی. اما الان اکثر شرکت های دولتی هم switch کردن روی xp و از ویندوز 98 فقط برای کارهای قدیمیشون استفاده میکنند !

من موضوع MDAC را مطرح کردم چون سوالشون در رابطه با Support شدن پایگاه داده بود و تجربه داشتم که MDAC های نصب شده روی 98 ها معمولا یا خرابه یا خیلی قدیمی !