PDA

View Full Version : یک سوال در بارة Recordset

BehnamPro
جمعه 14 شهریور 1382, 16:15 عصر
سلام.من یک کنترل Data روی فرم گذاشته ام و Datasource و Recordsource آنرا هم ست کرده ام.و در روال Form_Load این دستور را قرار داده ام :
Data1.Recordset.MoveFirst
اما وقتی برنا مه را اجرا میکنم این دستور موجب خطا می شود.متن خطا هم اینست:
Error 91:
Object variable or with block variable not set.
لطفا راهنمایی کنید. متشکر

S.Azish
جمعه 14 شهریور 1382, 17:11 عصر
Adodc1.Refresh

BehnamPro
جمعه 14 شهریور 1382, 17:27 عصر
خیلی ممنون S.Azish مشکل حل شد. :lol: البته من کنترل Data داشتم ه ADO ! ولی با کنترل Data هم جواب داد.
یه چیز دیگه من یه ComboBox رو به Data وصل کردم و Field اون رو هم مشخص کردم ولی هنگام اجرای برنامه فقط ولین رکورد را نشان میدهد یعنی حتی وقتی Combo را باز میکنم باز هم هیچ ایتم دیگری در لیست نیست.در حالی که می دانم جدولم بیش از یک رکورد دارد.

Doctor Sinohe
جمعه 14 شهریور 1382, 17:47 عصر
با سلام
مشکل دوم شما با combo box حل نمیشود بلکه باید از data combo استفاده کنی که مانند کنترل ADO یک اکتیواکس است و فکر کنم با اضافه کردن کنترل Data list ان هم اضافه شود
دقت کنید شما نباید دو مشخصه که برای دیگر کنترل ها تنظیم میکنید تا به ADO وصل شوند در ان تنظیم کنید شما دو مشخصه دیگری را باید به کار ببرید ( دقیق یادم نیست :( فکر کنم row source و list field باشند . اگر مشخصه ها را در پانل properties به صورت موضوعی ( گروهی ) مرتب کنید فکر کنم نمایان شوند )

دقت کنید data list و data combo با کنترل ADO فقط کار میکنند نه Data

موفق باشید

MKOSARI
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 04:49 صبح
فرق datacomboboxبا combobox و dbcombobox چیه؟ موارد استفاده ی هر دوم کجاهاست؟

PalizeSoftware
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 05:06 صبح
دوست عزیز بعضی اشیائ برای اینکه با بانک Bind شوند برای یه تکنولوژی خاص مثل ADO نوشته شده‌اند و اغلب با DAO که دیگه منسوخ شده است کار نمی‌کنند.
اما اگه خیلی اصرار داری بجای Bind کردن Combo، اطلاعات رو دستی داخلش بریز. یعنی از بانک بخون و یکی‌یکی اضافه کن.
موفق باشی

ehsan_ansaripoor
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 23:32 عصر
دوست عزیز در زمان رویداد Load_Form بعضی از کنترل ها هنوز آماده استفاده نیستند و باید آنها را داخل یک رویداد دیگه مثل Form_Resize یا رویداد Click_Cmd فرم قبلی قرار بدی به این صورت که اول فرمت Load بشه بعدا روال اجرا بشه