PDA

View Full Version : سوال: errorprovider چيست؟

ali_ahr7
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 09:04 صبح
سلام به همه دوستان برنامه نويس.
يه سوال دارم و اون اينه كه errorprovider چيه و كجا بدرد ميخوره.متشكرم از توجهتون

Mani_rf
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 09:19 صبح
با سلام.
Error Provider ابزاری بسیار ساده است که شما با استفاده از آن می توانید رخ دادن خطایی را به کاربرخود اطلاع دهید. برای مثال شما درون فرم اطلاعات ورودی خود فیلدی مانند نام دارید که باید توسط کاربر پر شود و در غیر این صورت به کاربر هشدار داده شود؛ در چنین شرایطی می توانید آیکن و متن هشداری را برای Error Provider خود تنظیم نمایید و در صورتی که کاربر کلید ثبت اطلاعات را فشرد و یا بی توجه از روی آن فیلد گذشت، آیکن Error Provider به صورت چشمک زن در کنار آن فیلد به نمایش در بیاید و با قرار گرفتن ماوس توسط کاربر برروی آن پیغام شما به صورت Tool Tip نمایش داده شود.
این ابزار به صورت عمومی بجای مسج باکس های هشداری و اخطاری به کار گرفته می شود.

ali_ahr7
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 11:08 صبح
متشكرم از جواب كاملتون و يه سوال ديگه اينكه چطور ميشه ازش استفاده كرد؟
من توي تالار گشتم ولي چيزي پيدا نكردم.اگه ممكنه طرز استفادشو هم بگيد.بازم ممنون از توجهتون

ali_ahr7
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 16:57 عصر
بازم سلام.خودم تقريبا طرز كارشو ياد گرفتم كه براي دوستان هم ميذارم:
كد زير برتي نمايش است:

ErrorProvider1.SetError(TextBox1[name kontrole morede nazar], "payame morede nazar")

و اين كد هم براي عدم نمايش آن:

ErrorProvider1.Clear()

mhdhp86
یک شنبه 23 بهمن 1390, 19:56 عصر
من قبلا تو vs2005 برنامه vb می نوشتم و یک پروپرتی بود که در صورت خالی ماندن فیلد ها ارور میداد خود به خود کنار فیلد ستاره هم می گذاشت. اسمش required object یا همچین چیزی بود. الان دارم تو vs2010 برنامه c# می نویسم اما همچین چیری رو پیذا نمی کنم... یعنی حذف شذه؟

Hybrid
یک شنبه 23 بهمن 1390, 20:20 عصر
سلام ، من با vs 2005 کار نکردم ولی احتمال میدم اون یک Component سفارشی بوده و همچین قابلیتی رو بهش اضافه کرده... شما هم میتونین همچین کامپوننتی رو واسه خودتون طراحی کنین و دز پروژه های مختلفتون از اون استفاده کنین.

موفق باشید./

amir7ta
یک شنبه 15 مرداد 1391, 00:11 صبح
من قبلا تو vs2005 برنامه vb می نوشتم و یک پروپرتی بود که در صورت خالی ماندن فیلد ها ارور میداد خود به خود کنار فیلد ستاره هم می گذاشت. اسمش required object یا همچین چیزی بود. الان دارم تو vs2010 برنامه c# می نویسم اما همچین چیری رو پیذا نمی کنم... یعنی حذف شذه؟
اون کامپوننت برای وب هستش، که هنوزم هست اما error provider برای ویندوزه

sahand100
یک شنبه 15 مرداد 1391, 09:52 صبح
سلام به همه دوستان برنامه نويس.
يه سوال دارم و اون اينه كه errorprovider چيه و كجا بدرد ميخوره.متشكرم از توجهتون

با د زیر میتوانی برای یک تکس باکس اررور بذاری:
errorprovider1.seterror(textbox1,"test error"(
'چای تکس باکس اسم چیزی که میخوای ارور کنارش بیاد بنویس جای "" ها متن اررور را بنویس '
یا برای لاگ این شدن اررور میده که خالیه
if textbox1.text = ""then
errorprovider1.seterror(textbox1,"its empty"
else
messgebox.show("not bad")
end if