PDA

View Full Version : سوال :تعریف متغییر در c# برای نگهداری مقدار یک فیلد از یک جدول

sinasaba
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 19:02 عصر
می خوام مقدار یک فیلد که توسط دستور select از جدول استخراج کردم در یک متغییر در محیط c# قرار بدم.دستور select را هم در sqlcommand نوشتم .لطف کنید راهنمایی کنید.مرسی

saied_genius
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 19:30 عصر
از چه نوع خروجي استفاده مي کنيد :
dataset ، datatable، dataview ، ...

sinasaba
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 19:42 عصر
datatable ازاین استفاده می کنم

amir.khanlari
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 20:14 عصر
منم می خوام مقدار چند فیلد که توسط دستور select از جدول استخراج کردم رو در يك فرم ديگر استفاده كنم چطوري بايد اينكارو انجام بدم . خروجي دستور select رو در datatable مي ريزم

sinasaba
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 20:24 عصر
دوست عزیز این تاپیک برای یافتن پاسخ سوالی که مطرح کردم هست.پاسخ سوال شما در تاپیک های دیگه جواب داده شده.مرسی

sinasaba
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 00:30 صبح
کسی نیست که بتونه جوابه منو بده:افسرده:

sara.f
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 00:53 صبح
می خوام مقدار یک فیلد که توسط دستور select از جدول استخراج کردم در یک متغییر در محیط C#‎ قرار بدم.دستور select را هم در sqlcommand نوشتم .لطف کنید راهنمایی کنید.مرسی

سلام
خب اگه ار datatable استفاده می کنید، یعنی دارید با یه table کار می کنید که سطر داره و ستون . پس به مقدار هر فیلدی که می خواید دسترسی داشته باشید، کافیه آدرس سطر و ستون اون را بدونید. به طور مثال اگر مقدار برگشتی دستور select تنها یک رکورد است، یعنی datatable دارای یک سطر هست.

objtb.rows[0]["field_name"]
به جای field_name نام فیلد مورد نظرتون را وارد کنید.

samaram
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 07:40 صبح
منم مشكل تو رو داشتم دوست عزيز. دوستان راهنماييم كردن و دقيقا فهميدم بايد چيكار كنم. اين ادرس اون تاپيكه . اميدوارم به درد تو هم بخوره.:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=202753

saied_genius
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 11:19 صبح
مثال:

DataTable dt = new DataTable();
string output = dt.Rows[0]["columnName"].ToString();

موفق باشيد.