PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در تلفن گویا و کامپوننت TAPIex

mohammad.sakhidel
جمعه 30 بهمن 1388, 19:29 عصر
سلام به همگی
من دارم یه برنامه تلفن گویا مینویسم و از کامپوننت TAPIex استفاده میکنم ، اولش با مودم مشکل داشتم تا بالاخره یه مودم پیدا کردم که Voice داره و همچنین اعداد وارد شده توسط کاربر رو هم میتونه بگیره.

مشکل 1 : این مودمی که گرفتم قابلیت کالرآی دی داره ، حتی یه نمایشگر هم همراهش هست که وقتی وصلش میکنی قشنگ شماره تماس گیرنده رو نشون میده ولی تو کد وقتی توی رویداد OnCallerId کد مینویسم و میخوام شماره رو بدستش بیارم ، شماره رو نمیخونه :متفکر: مطمئنم که نمیخونه چون حتی مثالایی هم که همراه کامپوننت بود رو اجرا کردم بازم نخوند :متفکر: ولی نمایشگرش که به خود مودم وصل میشه شماره رو نشون میده :ناراحت: دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟

مشکل 2 : توی Help کامپوننت اومده که وقتی طرف گوشی رو قطعش کنه رویداد OnDisconnected فایر میشه :

The OnDisConnected event is fired when the remote party hang's up a conected call.

ولی نمیشه :ناراحت: یعنی وقتی طرف گوشی رو میذاره برنامه متوجه نمیشه و نمیتونم ارتباط رو قطع کنم و اگه بلافاصله یکی زنگ بزنه بوق اشغال پخش میشه ، چرا؟؟

mohammad.sakhidel
جمعه 30 بهمن 1388, 20:52 عصر
دوستان کسی نظری نداره؟؟؟
مشکل دوم حل شد :
بجای استفاده از رویداد OnDisconnected از رویداد CallStateChanged استفاده کردم و وقتی طرف مقابل گوشی رو میذاره مقدار CallState برابر با Disconnected میشه. ولی مشکل دوم...؟؟؟؟؟

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 30 بهمن 1388, 21:56 عصر
دوست خوب اسم مودم شما چی؟
بنظر من از کامپونت KDTele استفاده کن چون قابلیت زیاد نسبت به Tن APIex داره البت اکه TAPIex ورژ دات نت باشه شاید خوب باشه
برای تست مودم اینجا یک برنامه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204969) هست ببین با این بهت جواب میده