PDA

View Full Version : ارسال 2 طرفه پیغام به در شبکه

saeedzx
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 14:28 عصر
با عرض سلام

من سورسی می خواستم که در شبکه بتوان چت کنند یعنی ما 10 سیستم در شبکه داریم

مثلاً سیستم 2 و 3 و 4 بتونن با سیستم 8 چت کنند ؟

saeedzx
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 15:10 عصر
یعنی کسی نمی دونه ؟

Cybersilent
یک شنبه 09 اسفند 1388, 18:37 عصر
با سلام
من قبلا تو فکر یه همچین برنامه ای بودم که یه چیزایی فهمیدم
شما برای این کار دو راه دارید
1- تمامی کامپیوتر ها رو دو به دو به هم وصل کنید مثل شبکه مش اماااا این روش بار ترافیکی سنگینی داره و پیاده سازی اون هم خیلی پیچیده هست
2- یه برنامه این وسط به عنوان سرور عمل کنه و تمامی کامپیوتر ها به اون وصل بشن و سرور لیست تمامی کامپیوتر های دیگر شبکه رو در اختیار اون بزاره و سرور ارتباط بین کامپیوتر های دیگر رو برقرار کنه
من این برنامه رو به روش دوم نوشتم ناقص هست ولی ارتباط بین اونا برقرار میشه و سرور می تونه لیست کامپیوتر های دیگه رو در اختیار کامپیوتر جدید که وارد میشه بزاره اما ناقص هست و ...
اگه خواستید در خدمتیم

saeedzx
دوشنبه 10 اسفند 1388, 12:29 عصر
نه منظور من اینکه بتوان 2 تا IP در شبکه با هم چت کنند

VB.SOS
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:36 عصر
سلام نسخه های کاملی تو سایت هست. سرچ کنید اگه پیدا نکردین من براتون می زارم (به خاطر قوانین دیگه:بامزه:)

saeedzx
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 22:13 عصر
ببین اگر واقعا داری که واقعا کار مکنه لطفا می زاری دانلود کنم

Cybersilent
یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:33 صبح
گفتم که ناقصه و با ویبی 6 هست
برنامه کلاینت توسط سرور ساخته میشه یعنی سرور مشخصات پورت و آی پی خودش رو تو فایل کلاینت مینویسه و وقتی که شما اون کلاینت رو اجرا می کنید خود به خود به سرور متصل میشه
بعد آی دی و رمز عبور رو وارد می کنید و به سرور وصل میشید و سرور هر بار که فرد جدیدی وارد میشه لیست شما رو به روز می کنه ولی اشکالات زیادی داره و اصولی هم نیست

mds_boy
شنبه 22 اسفند 1388, 14:16 عصر
سلام دوست گرامی
من سورس یه برنامه که میتونیم فقط با دو سیستم که یکی سرور و یکی کلاینت هست تو شبکه چت کنند.
اگه میخوای بفرشتم.

mds_boy
شنبه 22 اسفند 1388, 14:23 عصر
سلام دوست گرامی
اگه اینم لینکش که آپلودش کردم : http://www.4shared.com/file/240269215/ab2c8ced/Chat_VB6.html
امیدوارم به کارت بیاد.