PDA

View Full Version : سوال: نظرخواهی از بزرگان

sobijoon
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 01:44 صبح
عرض سلام خدمت دوستان و علمای گرامی.:لبخندساده:
یه سئوال دارم از بزرگان برنامه نویسی تالار میخوام که نظر بدن(لطفا)
اگر برنامه ای در ابتدا نام سرور و پایگاه موردنظرشو از کاربر بخواهد یشود ادعا کرد که برنامه تحت شبکه است؟
اگر نه! به چه چیزهای دیگری در C#نیازمند است؟

sobijoon
جمعه 07 اسفند 1388, 03:06 صبح
ابته شبکه محلی
مثلا (دوتا pcبهم شبکه باشن)
خواهش میکنم کمک کنید مهمه برام:افسرده:

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 07 اسفند 1388, 07:00 صبح
دوست خوب سوال شما نامفهوم می باشد میشه بیشتر توضیح بدی؟

sobijoon
جمعه 07 اسفند 1388, 20:26 عصر
سلام
ممنون که جواب دادید
ما دو تا PCداریم که بهم شبکه شدند.
دوتا نرم افزار (که خودم ساختم)داریم که بر روی هر دو سیستم نصب شده اند و به یک سرور و دیتا بیس connectمیشن .(بر روی یکی از PCها sqlگیریم نصب هست)
حالا میخوام بدونم اگ این نرم افزار که ساختم اولش نام سرور و دیتابیس رو بگیرد (که میگیرد) میتوانند بطور مشترک از یک دیتا بیس استفاده کنند؟؟؟
میشه گفت این نرم افزار تحت شبکه هست؟؟؟

mir555
جمعه 07 اسفند 1388, 20:30 عصر
اصلا اساس sql server اینه که چند تا برنامه با هم از یک سرور استفاده کنند و شما تو برنامه از این استفاده کردی و درسته
ولی اگه منظور تون از تحت شبکه اینه که از شبکه استفاده کردین این درسته ولی شما برنامه نویسی برای شبکه مثل سکوت نویسی باشه نه

FastCode
جمعه 07 اسفند 1388, 20:40 عصر
اصلا اساس sql server اینه که چند تا برنامه با هم از یک سرور استفاده کنند و شما تو برنامه از این استفاده کردی و درسته
ولی اگه منظور تون از تحت شبکه اینه که از شبکه استفاده کردین این درسته ولی شما برنامه نویسی برای شبکه مثل سکوت نویسی باشه نه
درسته ولی سکوت یا سوکت؟

بهترین روش برای اینکه برنامه ی شما نام سرور نخواهد اینه که تمام ip های ممکن در subnet mask همه ی network interface ها رو ping کنید.
4 ساعت توی system.net چرخ بزنی راهش رو پیدا میکنی.:لبخند:

arta.nasiri
جمعه 07 اسفند 1388, 20:45 عصر
درسته ولی سکوت یا سوکت؟

بهترین روش برای اینکه برنامه ی شما نام سرور نخواهد اینه که تمام ip های ممکن در subnet mask همه ی network interface ها رو ping کنید.
4 ساعت توی system.net چرخ بزنی راهش رو پیدا میکنی.:لبخند:

سلام دوست عزیز

لینکی در این مورد داری ؟

sobijoon
شنبه 08 اسفند 1388, 00:02 صبح
ببخشید
برای اینکه هر دو سیستم از یک سرور استفاده کنند باید چه کار کنم؟
آیا همخین کافی نیست که هر دو سیستم نام یک سرور را انتخاب کنند؟؟؟؟

sobijoon
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 04:44 صبح
یکی جوابمو بده خوب
اگ کافی نیس باید چکار کنم؟؟

ASKaffash
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 08:13 صبح
سلام
اینجا موضوع دو چیز است :
1- برای اینکه یک نرم افزار بگونه ای باشد که ConnectionString آن متغیر باشد که بتواند با بانک اطلاعاتی سرور دیگری کار کند باعث میشود که SQLServer برای شما مدیریت شبکه ای بودن را انجام میدهد
2- ولی اگر موضوع برنامه نویسی تحت شبکه باشد و مواردی حساس مثل همزمانی و تراکنش ها خیلی موضوع جدی باشد (مثل شماره دبیرخانه / شماره سند حسابداری / موجودی حساب بانکی / ... ) بنابراین هر برنامه ای که فقط از یک بانک اطلاعاتی مشترک استفاده کند معنی شبکه ای بودن نیست