PDA

View Full Version : دلیل نصب نشدن فونت

دنیای دلفی
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 07:58 صبح
با سلام

من از دلفی 7 جهت برنامه نویسی استفاده می کنم و سیستم عامل مورد استفاده بنده windows XP Pro SP1 می باشد که سیستم فارسی نویسی در آن استاندارد است . به همین دلیل فونتهای Parsa 99 را در آن نصب کرده و مدتهاست دارم برنامه ها را بدون مشکل می نویسم .
مشکل : از وقتی که سرویس پک 2 آمده است وقتی آن را روی XP نصب می کنم دیگر اجازه نصب فونتهای پارسا 99 را نمی دهد و باعث شده که فونتهای برنامه های نوشته شده بنده در این نوع نگارشها به صورت مناسب نمایش داده نشوند . برای رفع این مشکل از فونتهای پارسا 2001 که اول هر کدام از فونتهایش یک B دارد استفاده کردم و مشاهده کرده که نسخه هایی از XP که دارای سرویس پک 2 هستند این فونتها را می پذیرند و به راحتی می توان در آنها تایپ فارسی داشت . اما وقتی درمحیط برنامه نویسی از آنها استفاده می کنم مثلا اگر روی یک کلید هم بخواهم فارسی تایپ کنم هم انگلیسی حروف انگلیسی را به صورت مستطیل می آورد یا کلا بگویم که فارسی را به همراه انگلیسی نمی توان تایپ کرد . باز هم جستجو کردم و یک سری دیگر فونت گیر آوردم که اول هر فونت عدد 2 نوشته شده اشت و آنها هم به راحتی نصب می شوند ولی باز هم مشکل فونتهای پارسا 2001 را در محیط برنامه نویسی دارند .

سوال : اولا چرا فونتهای پارسا 99 در XP SP2 نصب نمی شوند .
دوما چرا فونتهای پارسا 2001 در XP SP2 نصب می شوند ولی اجاز تایپ همزمان فارسی و انگلیسی را روی کامپوننتها نمی دهند .

در پارسا99 Traffic در پارسا 2001 B Traffic در یک پکیج دیگر Traffic 2

یک نکته عجیب دیگر این است که حجم فایلهای فونت در پارسا 2001 بسیار کمتر از پارسا 99 می باشد شاید تا یک سوم کاهش پیدا کرده اند و به همانسبت نیز کیفیت فونتها نیز کاهش پیدا کرده است .

ممنون می شوم مشکل بنده را حل کنید

دنیای دلفی
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 21:56 عصر
بابا کسی نیست دلیلشو بدونه
:cry:

Mahdi-563
یک شنبه 08 خرداد 1384, 00:47 صبح
دوما چرا فونتهای پارسا 2001 در XP SP2 نصب می شوند ولی اجاز تایپ همزمان فارسی و انگلیسی را روی کامپوننتها نمی دهند .

100% مال سیستم عاملته (beta) است؟

دنیای دلفی
یک شنبه 08 خرداد 1384, 09:10 صبح
با یک نمونه دیگه فونت مشکل حل شد .
:flower: