PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت جدول در دیتابیس اکسس با کدنویسی

hamzehshabani
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 17:34 عصر
سلام دوستان.

من میخوام بوسیله کدنویسی تو دلفی توی یه دیتابیس اکسس یه جدول با نام و فیلدهای دلخواه بسازم چطور میتونم؟

در ضمن چطور بفهمم که یه جدول وجود نداره و اگه برنامه دید وجود نداره یه پیغامی بده؟

اگه کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم.

سعید صابری
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 18:48 عصر
جستجو كن زياد بحث شده

hamzehshabani
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 19:21 عصر
گشتم اما متاسفانه بعضی وقتا کدها کار نمیکرد بیشتر وقتها هم مال زبانهای دیگه میومد، اگه امکان داره یه کمکی بکنید.

سعید صابری
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 20:34 عصر
اينو ببين (البته در سايت زياد است)

http://delphi.about.com/od/database/l/aa072401b.htm

hadisalahi2
جمعه 07 اسفند 1388, 17:36 عصر
ساخت بانک اطلاعاتی با دستور Create DataBase
ساخت جدول هم با دستور Create Table
اگه SQl Server داری اینها رو توش جستجو کن با توضیحات و مثال کامل برات مطلب نمایش میده.
یا علی

diyako
جمعه 07 اسفند 1388, 18:42 عصر
ببخشید اصلا ربط به موضوع نداره اما یه سوال که خیلی حیاطی است داره مغزم می ترکه!
در اکسس یه فیلد از یه فرم دارم که تو قسمت control surce، فرمول نوشتم می خوام به یه فیلد از جدول همان فرم ربط بدم که هر مقداری داشت در یکی از فیلد های جدول همان داده وارد شود چکار باید بکنم اخه فکر کنم ربط دادن از control surce فقط امکان پذیره اگه میشه هم فرمول نوشت و ربط داد خیلی خوب میشه
کمممممممممممممممممممممممم ممککککککککککککککککککککککک ککککککککک

hossein_h62
شنبه 08 اسفند 1388, 08:51 صبح
ببخشید اصلا ربط به موضوع نداره اما یه سوال که خیلی حیاطی است داره مغزم می ترکه!
در اکسس یه فیلد از یه فرم دارم که تو قسمت control surce، فرمول نوشتم می خوام به یه فیلد از جدول همان فرم ربط بدم که هر مقداری داشت در یکی از فیلد های جدول همان داده وارد شود چکار باید بکنم اخه فکر کنم ربط دادن از control surce فقط امکان پذیره اگه میشه هم فرمول نوشت و ربط داد خیلی خوب میشه
کمممممممممممممممممممممممم ممککککککککککککککککککککککک ککککککککک

دوست عزیز اینجا بخش دلفــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــیه ... !!!!!!!!!!!!!!