PDA

View Full Version : انجام عملیات اتوماتیک توسط دیتابیس

R E Z A P
جمعه 07 اسفند 1388, 22:38 عصر
سلام دوستان یه سوال داشتم
چجوری میتونم به صورت اتوماتیک وار یعنی مثلا یک کابر خاص که مدت عضویتش تموم شده در فلان تاریخ اگر حق عضویت رو نپردازه از دیتابیس حذف بشه.من دخیل نیستم و سیستم این کارو میکنه.
اگه در حد یه راهنمایی کامل باشه ممنون میشم.

funpatogh
جمعه 07 اسفند 1388, 23:37 عصر
با کرون جاب سی پنل یک فایل رو صدا بزن که توش برنامه نویسی کنی که تاریخ عضویت کاربران رو بگیره و اگه بیشتر از مثلا 10 روز شده که عضوه و حق عضویت رو نداده اون ها رو حذف کنه

guy18iran
شنبه 08 اسفند 1388, 00:32 صبح
خوب الآن که cPanel ما رو تحریم کرده، به نظر من بهتره که از روش معمولی اون یعنی با لود شدن هر صفحه از وبسایت همون اول به پایگاه داده وصل شه و چک شه که چه کسایی تاریخ انقضای عضویتشون به پایان رسیده.
مثلا میتونیم توی پایگاه داده زمان انقضا رو به صورت زمان Unix وارد کنیم (یعنی از طریق تابع time + زمانی که مد نظر هست) بعد از اون با هر بار لود شدن صفحه تمام رکورد هایی که زمانشون از زمان حاضر (یعنی تابع time) که زمان لود صفحه هست، چک بشه و اگر زمان داخل پایگاه داده از زمان حاضر کمتر بود، رکورد حذف بشه.
من قبلا با کرون جاب خیلی راحت بودم ولی الآن این طوری کار میکنم که به نظر من خوبم جواب میده. :متفکر:

R E Z A P
شنبه 08 اسفند 1388, 11:47 صبح
ممنون که به سوالم جواب دادین.
من برای اینی که زیاد تاپیک ایجاد نشه همینجا بقیه سوالاتم رو میکنم.
میخواستم بدونم چجوری میتونم به همون تعداد عضوی که قراره که اگر حق عضویتشون رو نپردازن 7 تا 1 روز قبل از انقضا شدن عضویتشون یک ایمیل به همشون ارسال بشه.
فقط مشکلم اینه که وقتی میخوام از تابع mail استفاده کنم قسمت to باید آرایه ای عمل کنم یا؟
آیا از حلقه باید استفاده کنم؟

Reza1607
شنبه 08 اسفند 1388, 11:59 صبح
فکر کنم باید در قسمت to ایمیل ها رو با , از هم جدا کنی
یا از bcc استفاده کنی که فکر کنم این بهتر باشه