PDA

View Full Version : سوال: فوری: چگونه میتوانم بفهمم که قبلا ستونی در جدول دیتابیس بوده

nasime_shomal
یک شنبه 09 اسفند 1388, 17:57 عصر
سلام دوستان من یه جدول توی دیتابیسم دارم. میخوام یه سری ستون حین اجرای برنامه اضافه کنم. چطور میتونم بفهمم که قبلا این ستون وجود داشته یا نه.
توی این برنامه قراره یه سری از از انواع کتاب رو توی یه جدول اضافه کنیم. مثلا کتابهای نوع کامپیوتر یا نوع رمان. حالا من میخوام که کاربر بتونه بعدا نوع جدیدی رو که خودش دوست داره به این لیست اضافه کنه ولی به شرطی که این نوع قبلا توی جدول نباشه. شما روش بهتری به غیر از اون بالایی که گفتم میشناسید؟

slashslash2009
یک شنبه 09 اسفند 1388, 18:08 عصر
بهتر نیست به جای این کار یک ستون داشته باشید به نام نوع کتاب و موقع درج کتاب نوع آنرا درون آن ستون ذکر کنید فکر کنم دارید جدولتونو اشتباه میسازید روشی که میخواید برید خیلی پیچیده میشه و غیر منطقی چه طوری میخواید select بگیرید باید هر ستونی رو هم درست میکنید نامشو در یک جایی ذخیره کنید. اگر میخوایی که نوع کتاباتو از قبل داشته باشی مثلا موقع درج یک کتاب کاربر از یک کامبو باکس نوع کتابو انتخاب کنه بهتره که یک جدول دیگه درست کنید مثلا نوع کتاب بعدش در کامبوتون بریزید

nasime_shomal
یک شنبه 09 اسفند 1388, 18:44 عصر
بهتر نیست به جای این کار یک ستون داشته باشید به نام نوع کتاب و موقع درج کتاب نوع آنرا درون آن ستون ذکر کنید فکر کنم دارید جدولتونو اشتباه میسازید روشی که میخواید برید خیلی پیچیده میشه و غیر منطقی چه طوری میخواید select بگیرید باید هر ستونی رو هم درست میکنید نامشو در یک جایی ذخیره کنید. اگر میخوایی که نوع کتاباتو از قبل داشته باشی مثلا موقع درج یک کتاب کاربر از یک کامبو باکس نوع کتابو انتخاب کنه بهتره که یک جدول دیگه درست کنید مثلا نوع کتاب بعدش در کامبوتون بریزید
آخه مشکل اینجاست که برنامه قراره ببینه یک کاربر چه نوع کتابی رو بیشتر می خونه و با هربار انتخاب کاربر از یک دسته خاص شمارنده یک واحد بالا میره بعد برنامه تشخیص میده که شمارنده کدوم نوع از بقیه بزرگتره و از همون نوع کتاب به کاربر معرفی میکنه. در ضمن قراره مدیر فروشگاه بتونه بعدا یه نوع خاصی از کتاب رو وارد بکنه. حالا پیشنهاد شما چیه؟

Open-Source
یک شنبه 09 اسفند 1388, 19:30 عصر

این روش اصلا خوب نیست (چون توی جدول آنورمال بوجود میاره):متعجب::متعجب:

روش خود دوستمون خوب بود.
یه جدول بگیر که شامل کد و نوع کتاب باشه.
بعد در جدول اصلی کد نوع کتاب رو وارد کن.
(اینطوری آنورمالی از بین میره).

من برای اینکه بفهمم یه نوع قبلا وجود داشته یا نه یه Count باتوجه به نوعی که میخواهم وارد کنم میگیرم اگه 0 بود یعنی وجود نداره و میشه اضافه کرد.

slashslash2009
یک شنبه 09 اسفند 1388, 19:46 عصر
روش خود دوستمون خوب بود.
منظورتون روش من بود یا روش nasimshomal
روش سوپر ماریو رو باید اجرا کنی یک ستون دیگه به جدول نوع کتاب اضافه کن بعدش با هر بار انتخاب یک نوع خاص یک شماره به اون نوع کتاب اضافه بشه