PDA

View Full Version : تعویض اتوماتیک کامپوننتهای استاندارد دلفی در پروژه با کامپوننتهای غیر استاندارد

جواد ملاولی
یک شنبه 09 اسفند 1388, 19:06 عصر
سلام.
من در پروژه تعدادی GroupBox استاندارد دلفی دارم و می خوام اونا رو بردارم و به جاشون GroupBox مربوط به کامپوننت AlphaControls بذارم. غیر از راه دستی که خیلی وقت گیره، راه دیگه ای هست؟

vcldeveloper
دوشنبه 10 اسفند 1388, 00:39 صبح
راه مطمئنی که بتونید این کار رو بکنید، نیست؛ ولی می تونید یونیت های مورد نیازش را به طور دستی در uses وارد کنید، نوع تمام فیلدهای GroupBox را از TGroupBox به کلاس مورد نظرتون تغییر بدید، فایل DFM را در حالت Text باز کنید (یا آن را در NotePad باز کنید)، و نام کلاس های GroupBox را تغییر بدید. فایل DFM، و فایل Pas را ذخیره کنید.

البته ممکن هست با انجام اینکار در ذخیره مقادیر برخی خصوصیات کامپوننت جدید مشکلاتی ایجاد بشه. اگر با انجام این تغییرات فرم به درستی در IDE نمایش داده شد، حتما فرم را یک بار با Save As مجددا ذخیره کنید.

SAASTN
دوشنبه 10 اسفند 1388, 19:33 عصر
سلام
برای انجام این کار استفاده از خود IDE دلفی بسیار مناسب تر هست و توش می تونید سریعتر تغییراتتون رو انجام بدین. از جمله مشکلاتی که آقای کشاورز اشاره کردند میتونه اضافه شدن یا حذف شدن یا تغییر نام بعضی از property های کلاس ها باشه که با وجود ابزارهایی مانند ماکرو یا ctrl+shft+J در داخل خود محیط دلفی خیلی راحتتر و سریعتر می تونید تغییراتتون رو اعمال کنید.
این ابزارها آنقدر سریع و کارراه انداز هستند که من برای تولید یا ویرایش هرنوع متن سیستم پذیری از IDE دلفی استفاده می کنم.
موفق باشید

mahdy.asia
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 07:09 صبح
برای انجام این کار استفاده از خود IDE دلفی بسیار مناسب تر هست و توش می تونید سریعتر تغییراتتون رو انجام بدین. از جمله مشکلاتی که آقای کشاورز اشاره کردند میتونه اضافه شدن یا حذف شدن یا تغییر نام بعضی از property های کلاس ها باشه که با وجود ابزارهایی مانند ماکرو یا ctrl+shft+J در داخل خود محیط دلفی خیلی راحتتر و سریعتر می تونید تغییراتتون رو اعمال کنید.
این ابزارها آنقدر سریع و کارراه انداز هستند که من برای تولید یا ویرایش هرنوع متن سیستم پذیری از IDE دلفی استفاده می کنم
کسی می تونه یک مثال بزنه متشکر می شم

Felony
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 22:28 عصر
الان دلفی دم دستم نیست ولی خود کامپوننت TsSkin مربوط به پکیج Alpha Controls قسمتی به نام Third Party Components یا همچین چیزی داره که میتونید کلاس های استاندارد اشیاء مورد نظر در دلفی رو بهش معرفی کنی و بگی با استایل کدوم کامپوننت مربوط به Alpha Controls ست بشه ، مثلا بهش میگید کلاس TEdit استاندارد دلفی از این پس تو این پروژه به تم کلاس TsEdit پکیج Alpha Controls تغییر پیدا کنه .

MohsenB
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 23:21 عصر
سلام

سلام

بهتون پیشنهاد میکنم اصلا اینکار رو نکنید بخاطر اینکه حتما بعدا دچار مشکل خواهید شد . هرچقدر میتونید برنامتون رو مستقل از کامپوننت های سایر شرکت ها درست کنید بهتره . این کامپوننت آلفا اصلا قابل اطمینان نیست هم از نظر آپدیت هم از نظر باگهای موجود .

اگر هم قصد استفاده دارید از کامپوننتی استفاده کنید که نیازی به تغییر کلاس نداشته باشه و فقط پوسته برنامه رو تغییر بده . اگر این کار رو آلفا کنترل نتونست انجام بده برید سراغ کامپوننتهای دیگه .

موفق و پیروز باشید