PDA

View Full Version : سوال: خاصیت CellFormating گرید ویو

darkprince
سه شنبه 11 اسفند 1388, 01:32 صبح
سلام دوستان میخواستم در گرید ویو و خاصیت Cellformating مقدار یه ستون رو براساس مقدار یه ستون دیگه و خود اون ستون تغییر بدم یه چیزی مثل این:

http://www.freeimagehosting.net/image.php?32774927e7.jpghttp://www.uploadimage.ws/out.php/i5813_untitled.JPG

ولی متاسفانه اینی که من نوشتم جواب نمیده.

darkprince
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:44 عصر
از دوستان کسی نمیتونه به من کمک کنه؟

SMRAH1
سه شنبه 11 اسفند 1388, 20:47 عصر
سلام
GridView یا DataGridView؟

Vahid_moghaddam
سه شنبه 11 اسفند 1388, 20:54 عصر
توی رویداد CellFormatting کدتون رو نوشتید؟ خطا می گیره؟ خروجی چیه؟

sky_in_iran
سه شنبه 11 اسفند 1388, 21:43 عصر
سلام دوست عزيز
بهتره از CellFormatting استفاده نكني سربارش خيلي خيلي زياده واسه برنامت در ركورد زياد اذيت كنندست . چون دست بزني به grid يا scrol يا از اين جور كارا سري CellFormatting اجرا ميشه بهتره روش كارت و بگي تا اساتيد و دوستان بهتر كمكت كنن
موفق باشي

hakelberfin
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 00:56 صبح
با سلام

به توضیحات ارائه شده نوسط sky_in_iran توجه کن.

من که از کدتون چیزی نفهمیدم . شما مطمئن هستید که منطق IF هاتون درسته؟ آیا این ستونها در جدولتون خالیین و نوع این ستونها چیه ؟ شما چرا از کد
int.parse(e.value.ToString() == 0 استفاده میکنید ؟ آیا به نظر شما سومین if اجرا میشه؟
لطفا صورت مسئله رو بصورت واضح توضیح بدید که چی میخواید؟

darkprince
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 03:34 صبح
اول میخواستم از توجهی که نشون دادید واقعا تشکر کنم، عکسی که در زیر گذاشتم فکر کنم به توضیحاتم کمک کنه، من تو جدولم دو تا فیلد دارم با نام Type1 و Type2 با نوع tinyint که مقادیر بیرون آکولاد درون فیلد Type1 و مقادیر درون آکولادها درون فیلد Type2 قرار می گیرند، همونطور که مشاهده میکنید مقدار Type2 به مقدار Type1 بستگی داره، حالا تو سرچ ملک من میخوام تو دیتا گرید ویو مقادیر جستجو شده رو نشون بدم و مطمئنا کاربر از این 0 و 1 ها چیزی نمیفهمه من میخوام تو دیتا گرید ویو چک کنم اگه مقدار Type1 صفر بود نشون بده مسکونی که این کارو با CellFormating کردم(البته اونم با کمک شماها) و حالا مشکل شروع میشه مقدار ستون بعدی باید با توجه به مقدار ستون قبلی قرار بگیره که مثلا به جای آپارتمانی چاپ نکنه زرارعی
http://www.uploadimage.ws/out.php/i5814_untitled2.JPG

sky_in_iran
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 08:45 صبح
دوست عزيز اگه درست فهميده باشم شما ميخواي هنگام نمايش اطلاعات بعد از جستجو مثلا خروجي بزنه: مسكوني - آپارتمان - زارعي . مثلا تو گريد اين جوري كنارهم نشون بده درسته ؟ اگه منظورت اينه اصلا نيازي به CellFormating و كار رو datagrid نيست شما تو select كه از بانك ميگيري از inner join استفاده كن همه اينا مياد كنارهم بعد بريز تو datagrid اگرم ميخواي بزنه مسكوني بعد روش كليك كني بزنه آپارتمان و الي آخر خوب تو رويداد click كدتو بنويس نه تو CellFormating شما بهترين راه اگه من درست سوالت و فهميده باشم استفاده از inner join است . اگه اطلاعاتي دربارش نداري با يه جستجوي كوچيك تو تاپيكا كلي مطلب بدست مياري و اگه اطلاعات دقيق تر مي خواي برو به تاپيك sql

darkprince
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 18:21 عصر
دوست عزيز اگه درست فهميده باشم شما ميخواي هنگام نمايش اطلاعات بعد از جستجو مثلا خروجي بزنه: مسكوني - آپارتمان - زارعي . مثلا تو گريد اين جوري كنارهم نشون بده درسته ؟ sql

دقیقا درسته، ممنون :تشویق: