PDA

View Full Version : سوال: وصل شدن به دیتابیس از طریق SQL Server Management Studio Express و خطای 4064

Jason.Bourne
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 18:11 عصر
SQL سرور من روی یک سرور هست و IIS هم روی یک سرور دیگه و در کانکشن استرینگ هم IP را وارد کرده ام و کد کاربری و رمز عبور را هم مشخص کرده ام. برنامه بدون مشکل به SQL وصل میشه و مشکلی نیست.

و حالا میخوام از طریق SQL Server Management Studio Express به دیتابیسم وصل بشم و از دیتابیس backup بگیرم. اما با خطای 4064 (http://www.microsoft.com/products/ee/transform.aspx?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=4064) مواجه میشم.

Conection string برنامه من به صورت زیر است.

<add key="ConnectionString" value="server=xxx.xxx.xxx.xxx;database=MY_DB;uid=MY_USER; pwd=MY_PASS;"/>تصویری از نحوه وارد کردن اطلاعات در SQL Server Management Studio Express و پیغام خطا را در زیر درج کرده ام.

چیزی که برام مبهم هست جایی هست که اسم دیتابیسم را کجا باید وارد می کردم؟!

Mooojy
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:11 عصر
SQL سرور من روی یک سرور هست و IIS هم روی یک سرور دیگه و در کانکشن استرینگ هم IP را وارد کرده ام و کد کاربری و رمز عبور را هم مشخص کرده ام. برنامه بدون مشکل به SQL وصل میشه و مشکلی نیست.

و حالا میخوام از طریق SQL Server Management Studio Express به دیتابیسم وصل بشم و از دیتابیس backup بگیرم. اما با خطای 4064 (http://www.microsoft.com/products/ee/transform.aspx?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=4064) مواجه میشم.

Conection string برنامه من به صورت زیر است.

<add key="ConnectionString" value="server=xxx.xxx.xxx.xxx;database=MY_DB;uid=MY_USER; pwd=MY_PASS;"/>تصویری از نحوه وارد کردن اطلاعات در SQL Server Management Studio Express و پیغام خطا را در زیر درج کرده ام.

چیزی که برام مبهم هست جایی هست که اسم دیتابیسم را کجا باید وارد می کردم؟!

شما در قسمتی که با ستاره پر نمودید ip سیستمی که sql روش نصب هست رو وارد نمایید

نکته: در صورت خطا باید تنظیمات کانفیگوریشن مانیجر رو تنظیم نمایید
اگر به ارور برخورد کردید بگید تا روش ست کردن تنظیمات اون رو هم بگم

Jason.Bourne
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:20 عصر
همین کاری که می فرمائید را انجام دادم و این خطا را دریافت کردم (ستاره ها را بخاطر درج تصاویر در انجمن در اسکرین شات قرار داده ام.)

saied_genius
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:30 عصر
بايد براي login مورد نظر اجازه دسترسي به ديتابيس مورد نظر را بدهيد (در تنظيمات ديتابيس)

موفق باشيد.

Mooojy
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:38 عصر
همین کاری که می فرمائید را انجام دادم و این خطا را دریافت کردم (ستاره ها را بخاطر درج تصاویر در انجمن در اسکرین شات قرار داده ام.)
برید در sql server configuration manager در قسمت protocols for ... سه تای اولی رو enable نماید
اگر باز ارور داد یوزر یا پسورد رو اشتباه وارد می کنید

Jason.Bourne
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:41 عصر
از پشتیبانی که سوال کردم گفتند توسط User و Pass و همچنین با وارد کردن IP میتوانم کانکت شوم.

سوال؟ مگر همینکه برنامه ام که روی هاست خودم هست میتونه از روی راه دور به SQL که روی یک سرور دیگه هست وصل بشه، برای وصل شدن از طریق SQL Server Management Studio Express ملاک بر اجازه دسترسی نیست؟

راستش من هاستم را عوض کردم. در واقع روی هاست قبلی از همین connection string استفاده میکردم (همین کد کاربری و رمز عبور و IP سرور) و وقتی به هاست جدید منتقل شدم، فقط فایلهایم را منتقل کردم و دیتابیسم هنوز روی همون هاست قبلی هست و هیچ یک از اطلاعات دسترسی به سرور SQL را در فایل config در سرور جدید تغییر ندادم.

نمی دونم منظورم را رسوندم یا نه؟!

Jason.Bourne
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:44 عصر
برید در sql server configuration manager در قسمت protocols for ... سه تای اولی رو enable نماید
اگر باز ارور داد یوزر یا پسورد رو اشتباه وارد می کنید

اینهایی که فرمودید کجا هستند؟ در سرور SQL یا Server Management Studio Express؟

اگر در SQL Server هستند، من که به سرور دسترسی ندارم که!

در ضمن یوزر و پسوورد را دارم از داخل فایل Web.config کپی می کنم و محال هست که اشتباه باشه (همین فایل Web.config بر روی سایت داره به درستی کار میکنه).

هنگام وصل شدن به دیتابیس از طریق Server Management Studio Express نیاز نیست جایی اسم دیتابیس را وارد کنم؟

<add key="ConnectionString" value="server=xxx.xxx.xxx.xxx;database=MY_DB;uid=MY_USER; pwd=MY_PASS;"/>

Mooojy
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:48 عصر

شما باید برید منوی استارت و از all program اینو پیدا کنید و اجرا
به این دسترسی دارید و پاسورد نمی خواد
به نوعی شما می خواید پروتکل tcp خودتون رو فعال کنید

Jason.Bourne
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:59 عصر
در SQL Server Configuration Manager و در قسمت Client Protocol مقدار TCP/IP فعال هست (enable هست).

این تنظیم در ارتباط من با یک سرور بر روی اینترنت دخیل هستند؟ یا مربوطه به SQL سروری هستند که همراه Visual Studio 2008 بر روی سیستمم نصب کردم؟

Mooojy
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 20:04 عصر
در SQL Server Configuration Manager و در قسمت Client Protocol مقدار TCP/IP فعال هست (enable هست).

این تنظیم در ارتباط من با یک سرور بر روی اینترنت دخیل هستند؟ یا مربوطه به SQL سروری هستند که همراه Visual Studio 2008 بر روی سیستمم نصب کردم؟

نتیجه: ارتباط شما با سرور مورد نظر که از طریق اینترنت صورت می پذیرد جایی اشکال دارد
با پشتیبانی تماس بگیرید و بگویید ایا می تونم ریموت به سیستمتون وصل بشم یا نه ؟ و کلا آیپیشونو پینگ کنید ببینید پاسخ میده یا نه؟
تنظیمات serface area configuration را نیز بر روی network ست کنید یعنی وقتی صفحه مورد نظر رو باز کردی ریموت کانکشن رو روی نتورک بگذارید هر چند این ارورتون ربطی به این نداره اما تنظیماتتون اوکی باشه بهتره

Mooojy
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 20:10 عصر

در ضمن یوزر و پسوورد را دارم از داخل فایل Web.config کپی می کنم و محال هست که اشتباه باشه (همین فایل Web.config بر روی سایت داره به درستی کار میکنه).

هنگام وصل شدن به دیتابیس از طریق Server Management Studio Express نیاز نیست جایی اسم دیتابیس را وارد کنم؟

<add key="ConnectionString" value="server=xxx.xxx.xxx.xxx;database=MY_DB;uid=MY_USER; pwd=MY_PASS;"/>

نه برای کانکت شدن شما نیازی به وارد نمودن اسم دیتابیس ندارید
یوزر و پسورد رو از کانکشن استرینگ بگیرید