PDA

View Full Version : فوری فوری ثبت نامنظم فارسی " ک و "در جدول

sg.programmer
یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:31 صبح
چرا این دو حرف کاف "ک" و واو "و" در جدول به صورت نامنظم ثبت میشن
یعنی وقتی که سورت میشه در محل خودش ثبت نمیشن
مشکل از کجاست
و چطوری میتونم رفعش کنم

saed2006
یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:32 صبح
نگاه کن ببین توی دیتا بیس هم همینطریه یا نه؟
و ایا از دیتا گریدی استفاده میکنی که زبان فارسی رو suport نمیکنه؟

Rejnev
یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:51 صبح
سلام
فایل kbdfa.dll استاندارد با حجمی حدود 6.2 کیلوست رو از اینترنت بگیر و در system 32 در حالت safemode کپی کن. منتها باید اطلاعاتی رو که وارد کردید دوباره آپدیت کنید.
این فایل صفحه کلید رو به حالت استاندارد در میاره(حرف پ و ژ در جای خودش قرار میگیرند و ی ک و ... درست میشن)
بعد از اون در هر سیستمی که برنامه رو نصب میکنید باید فایل رو هم کپی کنید تا مشکلی پیش نیاد

sg.programmer
دوشنبه 17 اسفند 1388, 07:57 صبح
من این فایل را دانلود کردم ولی درست نشد

http://davoudi.110mb.com/weblog/post_13880610_farsi_persian_keyboard_for_windows_x p.htm
آیا مشکل از این فایل هست

یا از یک چیز دیگه

اگه فایلشو دارید برام بزارید
sg.programmer
دوشنبه 17 اسفند 1388, 08:06 صبح
راستی یه چیزی رو هم بگم

توی این وبلاگ ها گفته بودند که جای حروف اشتباه ویا مشکلاتی از قبیل (كه به‌جاي آن ÷ تايپ مي شود و"پ" به‌جاي "ژ" آمده و "ژ" )

ولی من این مشکل ها را ندارم

فقط در سورت ترتیب رعایت نمیشه

مثل ک کاف

mdsh1400
دوشنبه 17 اسفند 1388, 08:36 صبح
سلام

collate بانک اطلاعاتی که استفاده می کنی چیه؟ arabic یا یونیکد؟

Rejnev
دوشنبه 17 اسفند 1388, 09:52 صبح
اگه فایلشو دارید برام بزارید

توی ضمیمه گذاشتم

راستی یه چیزی رو هم بگم
توی این وبلاگ ها گفته بودند که جای حروف اشتباه ویا مشکلاتی از قبیل (كه به‌جاي آن ÷ تايپ مي شود و"پ" به‌جاي "ژ" آمده و "ژ" )
ولی من این مشکل ها را ندارم
فقط در سورت ترتیب رعایت نمیشه
مثل ک کاف
این رو هم گفتن که بعد از کپی این فایل حرف ی بصورت ی دو نقطه ای و ک بصورت ک با ء در میاد؟
بعد از کپی مشکلتون حل میشه. فقط باید مطمئن بشید که فایل کپی بشه و سیستم، فایل خودش رو برنگردونده(فایل خود سیستم عامل حدود 5.5 کیلوایه)

sg.programmer
دوشنبه 17 اسفند 1388, 22:46 عصر
ابتدا تشکر

توی ضمیمه گذاشتم

این رو هم گفتن که بعد از کپی این فایل حرف ی بصورت ی دو نقطه ای و ک بصورت ک با ء در میاد؟
بعد از کپی مشکلتون حل میشه. فقط باید مطمئن بشید که فایل کپی بشه و سیستم، فایل خودش رو برنگردونده(فایل خود سیستم عامل حدود 5.5 کیلوایه)

سلام

کپی درست انجام میشه ولی این حروف "و" و "ه" ترتیبش اشتباه شده

شکل غلط برای PC ‌من ؛ ن و ه ی؛

درست ؛ن ه و ی ؛

collate بانک اطلاعاتی که استفاده می کنی چیه؟ arabic یا یونیکد؟

بانک اطلاعاتی Access

همانطور که دوستان گفتند فکر کنم از صفحه کلید ام باشم

ehsan2007
دوشنبه 17 اسفند 1388, 23:02 عصر
سلام دوست عزیز منم قبلا به این مشکل برخورد کردم البته من بانکم sqlserver2005 بود با کد زیر رفعش کردم ببین شاید توی بانک اکسس هم کار بکنه

Update Table1 SET [name] = REPLACE([name],NCHAR(1740),NCHAR(1610))
Update Table1 SET [name] = REPLACE([name],NCHAR(1705),NCHAR(1603))

اسم جدولتو میزاری به همراه فیلدی که میخوای عوض بشه یکی مال حرف ک هستش یکی هم مال حرف ی
موفق باشی

sg.programmer
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 07:33 صبح
سلام دوست عزیز منم قبلا به این مشکل برخورد کردم البته من بانکم sqlserver2005 بود با کد زیر رفعش کردم ببین شاید توی بانک اکسس هم کار بکنه

Update Table1 SET [name] = REPLACE([name],NCHAR(1740),NCHAR(1610))
Update Table1 SET [name] = REPLACE([name],NCHAR(1705),NCHAR(1603))
اسم جدولتو میزاری به همراه فیلدی که میخوای عوض بشه یکی مال حرف ک هستش یکی هم مال حرف ی
موفق باشی

سلام
تشکر روش خوبیه ولی توی اکسس نمی دونم چطوریه

ولی یه مشکل ای به این روش هست اینه که ابتدا باید دیتا در جدول اضافه بشه و تابع دیگری دیتابیس را آپدیت کنه

میشه این کار را قبل از اضافه کردن با جدول با دستورات C# ‌هم انجام داد
مثلا ")(Repleace(Name,"X","Y")
بعد اینسرت کرد

ولی این راه حلی منطقی به نظر نمیاید

kbdfa.dll ‌منطقی تره که هنوز به نتیجه نرسیدم

naeeme
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 08:47 صبح
برای اینکه خودت رو به فایل وابسته نکنی، من پیشنهاد می کنم توی خود برنامه مشکل ورود داده نادرست رو حل کنید. دلیل مرتب سازی نادرست این هست که مرتب سازی بر اساس کدها صورت می گیره و شما در حال حاضر دارید از یونیکد حروف عربی استفاده می کنید نه یونیکد حروف فارسی و در عربی هم ترتیب حروف به صورت ه و ی هست نه و ه ی.
من پیشنهاد می کنم قبل از درج داده در دیتابیس، تمام حروف عربی رو به فارسی تبدیل کنید. دقیقا همون کاری که ehsan2007 در دیتابیس انجام میدن. شما می تونید این کار رو در برنامه یا در دیتابیس انجام بدین.
این کار کاملا منطقی هست چون شما کاربرتون رو مجبور نمی کنید تنظیماتی که بهش عادت کرده رو به خاطر اتفاده از برنامه شما تغییر بده و برنامه شما مستقل از تنظیمات سیستم اون کار می کنه.
در زیر من لیست این کد ها رو می گذارم که باید عربی رو به فارسی تبدیل کنید.

کد عربی کد فارسی حرف
&H643 &H6A9 ک
&H649 &H6CC ی
&H64A &H6CC ی
&H6C0 &H647 + &H654 هٔ

danial82
جمعه 21 اسفند 1388, 09:22 صبح
برای اینکه خودت رو به فایل وابسته نکنی، من پیشنهاد می کنم توی خود برنامه مشکل ورود داده نادرست رو حل کنید. دلیل مرتب سازی نادرست این هست که مرتب سازی بر اساس کدها صورت می گیره و شما در حال حاضر دارید از یونیکد حروف عربی استفاده می کنید نه یونیکد حروف فارسی و در عربی هم ترتیب حروف به صورت ه و ی هست نه و ه ی.
من پیشنهاد می کنم قبل از درج داده در دیتابیس، تمام حروف عربی رو به فارسی تبدیل کنید. دقیقا همون کاری که ehsan2007 در دیتابیس انجام میدن. شما می تونید این کار رو در برنامه یا در دیتابیس انجام بدین.
این کار کاملا منطقی هست چون شما کاربرتون رو مجبور نمی کنید تنظیماتی که بهش عادت کرده رو به خاطر اتفاده از برنامه شما تغییر بده و برنامه شما مستقل از تنظیمات سیستم اون کار می کنه.
در زیر من لیست این کد ها رو می گذارم که باید عربی رو به فارسی تبدیل کنید.

کد عربی کد فارسی حرف
&H643 &H6A9 ک
&H649 &H6CC ی
&H64A &H6CC ی
&H6C0 &H647 + &H654 هٔ

اگه یخ تابع بنویسی که کدا رو توش تبدیل کنه خیلی عالیه
یا نحوه استفاده رو بگو من بنویسم