PDA

View Full Version : نوشتن برنامهاي مشابه deep freeze

mohsenm66
دوشنبه 17 اسفند 1388, 08:41 صبح
سلام

من ميخواهم يه برنامه مشابه نرم افزار deep freeze ايجاد كنم .

از تمام دوستاني كه مي توانند من را در اين زمينه ياري كنند درخواست كمك دارم .

rasoul2023
دوشنبه 17 اسفند 1388, 09:57 صبح
سلام دوست عزیز :
کار قشنگی میخوای انجام بدی ( آرزو بر جوانان عیب نیست ! شوخی کردم ) ولی از حالا بگم بسیار سخت چون برای این کار باید به برنامه نویسی درایور تسلط کامل داشته باشی .

چند وقت پیش پروژه من برای از کار انداختن Depp Freez بود البته تقریبا مربوط به چند سال پیش میشه . برای این کار باید میفهمدیم که اصول کار Freeze چیه که این دقیقا همون چیزی هست که شما لازم دارید .

به طور کلی میگم برنامه Frezz به هیچ وجه و به هیچ وجه هیچ اطلاعاتی را پاک یا ریکاوری نمیکنه . جالب شد نه ؟!

فقط تنها کاری که میکنه وقتی که شما کامپیوتر را روشن میکنید برنامه که خودش را روی اولین سکتور هارد جاسازی کرده قبل از همه چیز لود میشه و سریعا یه هارد مجازی ایجاد میکنه . خوب نتیجه هم مشخصه دیگه اسمشم روشه هارد مجازی نمیتونه اطلاعاتی را ذخیره کنه دیگه و فقط جنبه نمایشی داره تقریبا میتونم بگم مثل ویندوز لایو میمونه .

اگه کمک بیشتری هم خواستی در خدمتیم .

موفق باشید .

mohsenm66
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 11:14 صبح
با سلام

دوست عزيز من در اين زمينه نياز به كمك فوري دارم:عصبانی++::عصبانی++:
اگر برايتان امكان دارد منابع و تحقيقاتي را كه انجام داده ايد در اختيار من قرار دهيد

پيشاپيش از همكاريتان تشكر مي كنم

اميدوارم در اينده بتوانم جبران كنم . :لبخندساده:

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 12:42 عصر
ببینید فکر می کنم که شایدم مطمئنم اصول کار دیپ فریز بر روی جدول fat هستش . یعنی اجازه نمیده روی جدول fat درایو انتخاب شده , تغییری داده بشه . که این خیلی جالبه . در مورد پاسخ دوست محترمی که گفته بودن هارد مجازی می سازه فکر نمی کنم اینطور باشه . چون هیچ حجمی از درایو رو اشغال نمی کنه . اینو می تونین امتحان کنین . حجم درایو قبل از نصب و بعد از نصب .
موفق باشی

amin_iman82
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 13:41 عصر
rasoul2023 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=26369) عزیز دکمه تشکر رو زدم ولی بازم میگم ممنون ، خیلی برام جالب بود.

rasoul2023
شنبه 22 اسفند 1388, 12:45 عصر
سلام دوستان عزیز :

برای اینکه متوجه بشید که ما با یک هارد مجازی سرو کار داریم کافیه Freeze را نصب کنید و در Device Manager دریوارهای هارد دیسکتون را یه نگاه بندازید اون وقت متوجه میشید .

طریق از کار انداختن freez هم خوندن اطلاعات سکتور اول هارد دیسک و اطلاعات rom دستگه هستش و حذف اون البته بعد ز یه ریستارت .

mohsenm66
شنبه 22 اسفند 1388, 19:43 عصر
ممنون از شما دوستان عزيز

از كليه دوستان عزيز تقاضا دارم اگر مطلبي يا مقاله اي يا سايتي در اين زمينه مي شناسند به من معرفي كنند و يا اگر مي توانند در اين زمينه به من كمك كنند.

rasoul2023
شنبه 22 اسفند 1388, 20:56 عصر
یعنی اجازه نمیده روی جدول fat درایو انتخاب شده , تغییری داده بشه . که این خیلی جالبه .
موفق باشی

دوست عزیز یکم که دقت کنید متوجه میشید که درایوی که انتخاب میکنید یک رنج از سکتورهاست و از اونها virtual ساخته میشه . و حتما متوجه شدید که اگه مثلا هارد شما 80 گیگ باشه شما حدودا به 78 گیگش دسترسی دارید و میتونید پارتیشن بندی انجام بدید . البته منم خودم چیز زیادی نمیدونم و اینا که میگم یه سری تحقیقات ناقص هست که انجام دادم ولی در مورد هارد مجازی شک ندارم چون موفق شدم فریز را از کار بندازم ( کار سختی بود ) .

مثلا :
Drive C = Sector 3 To 6
Drive D = Sector 7 To 10
که خوب خود همینم بستگی به حجم درایو داره .

و شما دوست عزیز من فکر میکنم شما بیا و این کارو بکن:
روی روال کار ویندوز لایو تحقیق کن و ببین چطوری باید یه بوت ساخت بعد هم یه قسمت از هارد را که اطلاعات اصلی روش هست را بخون نیاز نیست هم که کل هارد را بخونی فقط اطلاعات اصلی کم کم پیشرفته میشه .

mohsenm66
جمعه 28 اسفند 1388, 12:01 عصر
ممنون از شما دوستان عزيز

من براي برنامه نويسي بايد از كجا شروع كنم ( يعني دنبال چه موضوعي بايد بروم)

mohsenm66
دوشنبه 02 فروردین 1389, 12:37 عصر
كمككككككككككككككككككككككك كككككككككككككككككك:گریه:

يكي كمك كنه من بايد اين پروژه را هرچه زودتر بنويسم :عصبانی++::عصبانی++:

SaeidSsa
یک شنبه 29 فروردین 1389, 17:07 عصر
خودت برو پيداش كن برا ما هم بزار جيگر
:لبخند: