PDA

View Full Version : كد اتچ كردن بانك

elena
دوشنبه 17 اسفند 1388, 13:32 عصر
سلام.لطفا كد اتچ كردن بانك رو تو برنامه دلفي برام بزارين.لطفا كاملا توضيح بدين چون

مبتدي هستم.ممنون :قلب::قلب::لبخندساده:

mdsh1400
دوشنبه 17 اسفند 1388, 14:15 عصر
سلام

چه نوع بانکی؟ زمان اجرا یا زمان طراحی؟

elena
دوشنبه 17 اسفند 1388, 14:19 عصر
بانك sql 2000 زمان طراحي

Jozef
دوشنبه 17 اسفند 1388, 16:29 عصر
EXEC sp_attach_db @dbname=NameDataBase
,@filename1=Address.MDF,@filename2=Address.LDF

elena
سه شنبه 18 اسفند 1388, 11:38 صبح
خب این کد رو دقیقا تو دلفی کجا وارد کنم می خوام بدون این که نیاز باشه بانکم رو تو اس کیوال اتچ کنم

دلفی این کار رو انجام بده .زمان طراحی واجرا دیگه چه جوریه.گفتم مبتدی هستم :افسرده:

حسین شهریاری
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:00 عصر
سلام
اگه میخاین دیگه وارد sql نشین برای Attach کردن:
1-هم میتونین از نرم افزار ستاپ ساز InstallShield کمک بگیرید که هم ستاپ میسازه هم کار Attach را برای شما انجام میده
2-هم میتونین با کد نویسی این کارا انجام بدید.بدین شکل که کد فوق را توسط یه Adoquery به Sql ارسال کنید.این کار بهتره در رویداد OnCreate دیتا ماژول یا فرم انتدایی برنامه شما انجام بشه.

موفق باشید

Jozef
سه شنبه 18 اسفند 1388, 14:59 عصر
شما این کد رو واسه زمان اجرا نیاز دارین. زمان طراحی همین الانه که پشته سیستم نشستین و رو پروژه تون کار میکنین.:لبخندساده:
بعد همونطور که دوستمون توضیح دادن، یکی از روشها رو انتخاب کنین. اما توجه داشته باشین که در روش دوم
شما باید آدرس فایلهاتون رو بدونین و قبل از اتچ وجود بانکتون رو چک کنین و اگه نبود اتچ کنین وگرنه بهتون خطای وجود بانک همنام در sql رو میده.

elena
سه شنبه 18 اسفند 1388, 21:20 عصر
کارهایی که می گفتین رو انجام دادم ولی نمی شه اگه میشه نحوه ارسال همین کد به sql رو بزارین .

Jozef
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 02:12 صبح
سلام
از تب Ado یک AdoCommand به فرم مورد نظرتون اضافه کنین. دستورات زیر رو اجرا کنین.

ADOCommand1.CommandText:='EXEC sp_attach_db @dbname='+ QuotedStr('DataBaseName') +
',@filename1=' + QuotedStr(Edit1.Text+'\DataBaseName_Data.MDF')+
',@filename2=' + QuotedStr(Edit1.Text+'\DataBaseName_Log.LDF');
ADOCommand1.Execute;

آدرستون باید در Edit1 قرار داشته باشد.میتونین از کامپوننت ShellTreeView (به عنوان مثال) برای گرفتن آدرس استفاده کنین.
اگر آدرس ثابت هست و میدونین از دستورات زیر استفاده کنین.

ADOCommand1.CommandText:='EXEC sp_attach_db @dbname='+ QuotedStr('DataBaseName') +
',@filename1=AddressFile\DataBaseName_Data.MDF'+
',@filename2=AddressFile\DataBaseName_Log.LDF';
ADOCommand1.Execute;

Jozef
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 10:30 صبح
با سلام به دوست خوبم elena
نمونه خواسته بودین براتون گذاشتم
وقتی دانلود کردین قسمت آدرس رو تغییر ندین، عمل اتچ رو انجام بدین. دیتابیس Test رو براتون از آدرس جاری اتچ میکنه.
میتونین واسه جامع تر شدنش یکم تغییر تو کد و اضافه کردن یه کامپوننت FileListBox کاری کنین که بشه فایل بانک رو هم انتخاب کرد.
راحته