PDA

View Full Version : سوال: تغییر connection string در app.config

f_g1348
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:34 عصر
سلام دوستان
چطور می تونم از طریق برنامه connection string که در app.config ذخیره شده را تغییر دهم؟
منظور گرفتن اطلاعات از کاربر و سپس تغییر connection string است

mojtabadj
جمعه 21 اسفند 1388, 12:25 عصر
سلام دوستان
چطور می تونم از طریق برنامه connection string که در app.config ذخیره شده را تغییر دهم؟
منظور گرفتن اطلاعات از کاربر و سپس تغییر connection string است

برای چی میخوای اینکار رو بکنی؟

f_g1348
شنبه 22 اسفند 1388, 08:19 صبح
با سلام
دوست من ، من در برنامه ام که کلاینت سروری است از dataset استفاده کردم و جداولم را درون ان انداخته وسپس برنامه را ادامه می دهم.
وقتی در دیتاست جداول را انداخته و در فرم ها به آن جداول لینک می زنی connection string درون app.config ذخیره میشه حالا من می خواهم که سرورم را جابجا کنم بدون آنکه دوباره کد برنامه را تغییر دهم (تغییر app.config ) در زمان اجرا .
چطور باید app.congig در زمان اجرا تغییر کنه؟
مثلا با دریافت اطلاعاتی از یک فرم.
اگر هم بگویید که هز connection دستی استفاده کن نمی دونم چطور باید این همه dataadaptor را به این connection وصل کنم؟
ول می خواهم بدونم آیا راهی برای تغییر app.config است؟
با تشکر

bad_boy_2007
شنبه 22 اسفند 1388, 20:30 عصر
راه اصولی این است که بیاید و یک کلاس در برنامه تان برای کانکشن داشته باشید و عملیات خواند و یا ذخیره کردن مقدار ConnectionString را به این کلاس بسپارید و مابقی برنامه را با کمک این کلاس طراحی کنید .

به تاپیک ذیل مراجعه کنید :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=207624

f_g1348
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 10:23 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز
من از روشی که در بالا گفتم استفاده کردم و چیزی حدوده 50 جدول و 220 ویو و نیز sp های فراوان را در حدوده 83 فرم استفاده کردم و الان وقتش را ندارم که از اول شروع کنم .
لطفا بگویید چطور می تونم با تغییرات اندک مدل اتصال به دیتا بیسم را عوض کنم.
با تشکر