PDA

View Full Version : گذاشتن یک شرط برای یک کانتر

maanib
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 21:27 عصر
سلام دوستان!
برای سایتم یک کانتر کوچیک تعریف کردم که تعداد بازدیدکننده ها رو می شماره و مجموع اون عدد رو در "دیتابیس" ذخیره می کنه. سئوال من از شما اینه که:

چطور دستوری بنویسم که مقدار متغیر hit رو درست "بعد از یکسال" از وقتی که شروع به آمارگیری کرد، "صفر" کنه و همه چی رو دوباره از اول شروع کنه؟

منظورم صفر کردنِ مقدار کانتر در یک پریودِ 365 روزه است. و به گمانم باید از یه همچین چیزی هم در اون استفاده کرد:
(60*60*24*365)

لطفا اگه دستوری یا شرطی به نظرتون میرسه اون رو برای من بنویسید.
سپاس فراوان.

maysamscript
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 22:18 عصر
کافیه یه فیلد تاریخ شروع کانتر بزارید کنار کانتر و هر بار قبل از اضافه کردن کانتر چک کنید تاریخ جاری سیستم از تاریخ ثبت شده یک سال گذشته یا نه

funpatogh
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 22:25 عصر
زمانی که کانتر رو نصب کردی تایم استمپ یک سال بعد رو میریزی توی بانک
بعد هر بار که کانتر اجرا میشه زمان الان رو بگیر و بگو که اگه برابر یا بزرگتر از از زمانی بود که توی بانک داشتیم کانتر رو ریست کنه

maanib
یک شنبه 23 اسفند 1388, 15:03 عصر
بچه ها دمتون گرم. درستش کردم.اومدم توی دیتابیس دوتا تاریخ تعریف کردم. تاریخ اول، اولین تاریخی است که کانتینگ صورت می گیره و با محاسبه تبدیل میشه به تاریخِ یکسالِ بعد و در طی یکسال هم در دیتابیس دستنخورده باقی می مونه. تاریخ دوم هم تاریخی است متغیر که با هر بار بازدید آپدیت می شه. بعد هم یک شرط گذاشتم که اگر تاریخ اول از تاریخ دوم کوچکتر شد، دیتابیس رو پاک کن و دوباره کانتینگ کن