PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اجرای ocx در یک کامپیوتر دیگر

sinaone1
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 09:21 صبح
سلام
دوستان من ocx kdtele رو در Vb.net اضافه میکنم و در این کامپیوتر دیگر هیچ مساله ندارم و میتونم از اون استفاده کنم
ولی زمانی که برنامه اجرایی رو در یک کامپیوتر دیگر میبرم error میده که ocx رو پیدا نکرده و اجرا نمیشه در صورتی که ocx در همون فولدر bin ون قرار داره و این مشکل زمانی حل میشه که من بیام و VStadio رو نصب کنم و از choose item دوباره اون ocx رو به toolbox در اون یکی کامپیوتر هم باز نمایم
می خواستم ببینم مشکل کار در کجاست آیا میتونم به ویندوز طوری بفهمانم که این ocx رو بشناسه
راستی من این ocx رو در system32 هم کپی کردم و کامپیوتر رو ریست کردم ولی فایده نداشت
الگه میشه منو راهنمایی کنید
ممنون

hossein-khoshseyar
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 21:45 عصر
سلام
دوستان من ocx kdtele رو در Vb.net اضافه میکنم و در این کامپیوتر دیگر هیچ مساله ندارم و میتونم از اون استفاده کنم
ولی زمانی که برنامه اجرایی رو در یک کامپیوتر دیگر میبرم error میده که ocx رو پیدا نکرده و اجرا نمیشه در صورتی که ocx در همون فولدر bin ون قرار داره و این مشکل زمانی حل میشه که من بیام و VStadio رو نصب کنم و از choose item دوباره اون ocx رو به toolbox در اون یکی کامپیوتر هم باز نمایم
می خواستم ببینم مشکل کار در کجاست آیا میتونم به ویندوز طوری بفهمانم که این ocx رو بشناسه
راستی من این ocx رو در system32 هم کپی کردم و کامپیوتر رو ریست کردم ولی فایده نداشت
الگه میشه منو راهنمایی کنید
ممنون

دوست عزیز شما باید علاوه بر کپی کردن فایل ocx در سیستم 32 اون ثبت کنی
توی منوی ران ویندوز بنویس

regsvr32 "c:\windows\system32\kdtele.ocx"اینجوری مشکلت حل می شه

hossein-khoshseyar
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 21:49 عصر
تازه یه نکته دیگه
اگه برنامت چندتا فایل ocx داشت می تونی این دستور رو که بالا معرفی کردم توی یه فابل تکست بنویسی و با پسوند bat ذخیره کنی تا با اجرای اون فایل اتوماتیک این کارا انجام بشه

sinaone1
جمعه 21 اسفند 1388, 09:16 صبح
اول اینکه آقا خیلی خیلی ممنون
دوم اینکه منم یه راه به زهنم رسید که میزارم

Shell("regsvr32 " & Chr(34) & "c:\windows\system32\kdtele.ocx" & Chr(34))

hossein-khoshseyar
جمعه 21 اسفند 1388, 09:56 صبح
اول اینکه آقا خیلی خیلی ممنون
دوم اینکه منم یه راه به زهنم رسید که میزارم

Shell("regsvr32 " & Chr(34) & "c:\windows\system32\kdtele.ocx" & Chr(34))

آره دوست عزیز راهی که گفتی هم می شه
فقط باید یه برنامه دیگه بنویسی که این کار رو بکنه
چون همون فایل اجرایی برنامت که نیاز یه اون کامپوننت داره اصلا اجرا نمی شه که بخواد این کار رو انجام بده