PDA

View Full Version : Query های تو در تو

Saeid59_m
شنبه 22 اسفند 1388, 00:23 صبح
سلام
من می خوام حاصل یک AdoQurey در AdoQurey دیگر استفاده کنم . مانند اکسس که می توانید حاصل یک کوری را در کوری دیگر استفاده کنیم .

البته می دونم میشه از Select های تو در تو استفاده کرد اما می خواهم برای خوانی و سهولت برای تغییر کوری ها از این روش استفاده کنم

اگه راهی هست ممنون می شم راهنمائی کنید

حسین شهریاری
شنبه 22 اسفند 1388, 08:51 صبح
سلام

خودتون فرمودين،بهترين راه همان Select هاي تودرتو است.
البته از خاصيت Filter كردن نيز ميتوان استفاده كرد.

موفق باشيد

pezhvakco
شنبه 22 اسفند 1388, 12:27 عصر
درود :
چون کوری برای ارائه درخواست های لحظه ای است و مکان آدرس ثابتی ندارد ( برخلاف بانک اطلاعاتی ایجاد شده )، نمی توان از وجود آن ها در در خواست های (کوری) دیگر استفاده کرد .
در ضمن اگر هم میشد باز هم میشد همون کوری ها تو در تو .
در اکسس، شما کوری را در خود دیتا بیس ایجاد می کنی و چون مکان آدرس مشخص داره توانایی استفاده در کوری های بعدی از اون هست . مانند این کار در پایگاه داده Sql هم هست . شما میتونی داخل دیتا بیس View تعریف کنی و از آن در View های دیگر استفاده کنی .

AmirSky
شنبه 22 اسفند 1388, 14:17 عصر
نوع دیتا بیس را شما مشخص ننمودید
اگر اکسس باشه دیگه ویو یا تیبل موقت نمیتونی استفاده کنی ولی اگر از SQL SERVER استفاده کنی میشه از تیبل ها موقت استفاده کنی و بعد از حافظه خارج کنی.

اگر از اکسس استفاده می کنی شاید این جوری بشه

S:= Query1.sql.text

Query2.sql.text := 'select * from(' + S + ') as new

البته بستگی به کواری اول هم داره

Saeid59_m
شنبه 22 اسفند 1388, 16:03 عصر
دیتا بیسی که استفاده می کنم Access هست

خودم هم می خوام از Select های تو در تو استفاده کنم اما چون تعداد آنها زیاد است نوشتن کد Select کمی مشکل شده . آیا نرم افزاری هست که کد SQL کوری های تو در تو رو بهم بده ؟
چون اکسس این کار رو نمی کنه و اسم کوری دیگه رو توی کوری جدید میاره .

pezhvakco
شنبه 22 اسفند 1388, 17:38 عصر
خود برنامه پایگاه داده Sql ، امکان کد نویسی و امتجان کردن کد ها رو داره .

Saeid59_m
شنبه 22 اسفند 1388, 21:21 عصر
من تونستم کد Select تو در تو کوری مورد نظرم رو بسازم . که توی دیتابیس این کوری به اسم Count ذخیره شده و توی اکسس به راحتی اجرا می شه . اما وقتی کد SQL این کوری را داخل AdoQuery قرارمی دهم Error می ده .
فایل دیتابیس رو قرار می دهم . لطفاً یه نگاهی بهش بیندازید . ممنون