PDA

View Full Version : چگونگی ایجاد Intellisense در دلفی ؟

dark-man
شنبه 22 اسفند 1388, 08:48 صبح
سلام خدمت همه اساتید . من در حال تحقیق در مورد روش کار و ساخت یک IDE هستم . این تحقیق رو دارم روی زبان های برنامه نویسی مختلف انجام میدم و نتایجش برام مهم هست . سوالی که دارم اینه :
در اکثر IDEهای زبان های برنامه نویسی ابزاری به اسم Code Compelition یا Intellisense هست که معمولا با Ctrl + Space باز میشه . می خوام بدونم آیا در دلفی میشه یه همچین چیزی برای مثلا" یک Memo ایجاد کرد و چگونه ؟ ممنون میشم دوستان اگه نمونه کدی دارند در اختیارم بذارند.

با تشکر .

Felony
شنبه 22 اسفند 1388, 09:02 صبح
کار تحت ویندوز در دلفی نشد نداره ، باید دنبالش بگردی و با اطلاعات خودت بنویسیش ، تا به حال سورس آماده ای برای این کار ندیدم ، ولی چیز زیاد پیچیده ای هم نیست .

vcldeveloper
شنبه 22 اسفند 1388, 11:38 صبح
می خوام بدونم آیا در دلفی میشه یه همچین چیزی برای مثلا" یک Memo ایجاد کرد و چگونه ؟IDE دلفی را با خودِ دلفی نوشتند، آن Code Completion موجود در IDE را هم با دلفی نوشتند.

من سال ها قبل به این سوال پاسخ دادم، و یک کد ساده برای نمایش کلیت کار در سایت گذاشتم. الان که در سایت جستجو می کنم، آن تاپیک را پیدا نمی کنم. شاید اگر شما بیشتر جستجو کنید، آن تاپیک را پیدا کنید.

در هر حال، من همان کد قدیمی را که مربوط به حدودا 5 سال پیش هست، در آرشیوم پیدا کردم، و به همین پست ضمیمه کردم. این کد آن زمان با استفاده از دلفی 7 نوشته شده بود.

فایل Code_Completion_Demo.rar سورس کد هست. فایل Binary_File.rar هم حاوی یک نسخه کامپایل شده از برنامه هست که همان زمان با دلفی 7 کامپایل شده بود. در این برنامه برای فعال شدن Code Completion باید کارکتر . را وارد کنید.

BORHAN TEC
شنبه 22 اسفند 1388, 11:41 صبح
به كتاب Inside Delphi 2006 رجوع كن. ‍درس 15 و سپس به مبحث The TMemo Component رجوع كن.
در اين درس دقيقاً همون كدي كه مورد نظرت هست نوشته شده!!! :قلب: