PDA

View Full Version : اتصال adodc و datagrid به بانک اطلاعاتی و کار روی آنها

مرتضی تقدمی
شنبه 22 اسفند 1388, 10:11 صبح
سلام
ممکنه این سوال کمی پیش پا افتاده باشه ولی برای من که تازه از محیط وی بی 6 وارد وی بی دات نت شدم خیلی مشکل بزرگی شده . ساعت ها دنبال همین مطلب توی سایت گشتم ولی هنوز مشکلم رفع نشده .
در رابطه با بانک های اطلاعاتی توی وی بی 6 می توانستیم با گذاشتن دو شی ء adodc و datagrid روی فرم و متصل کردن adodc به بانک اطلاعاتی اکسس و در نتیجه متصل کردن datagrid به adodc با بانک اطلاعاتی کار کرد . مثلا دستور زیر توی وی بی 6 به راحتی کار می کرد :

adodc1.recordset.fields("id")=150

خیلی راحت.
ولی همین دستور توی دات نت کار نمی کنه . حتی مشکل من اینه که دو تا شی ء adodc و datagrid رو روی فرم گذاشتم و لی نمی تونم adodc رو به بانک اطلاعاتی ام متصل کنم . datagrid وصل میشه ولی adodc نه . به همین دلیل هر دستوری که توش adodc1. باشه اصلا اجرا نمی شه . حتی با اینکه datagrid به بانک اطلاعاتی متصل هست نمی تونم به رکوردهای مورد نظرم دسترسی پیدا کنم .
حالا از دوستان می خوام که یه آموزش اتصال به بانک اطلاعاتی و دسترسی به فیلدهای آن (مثل جستجو , حذف , ویرایش , و ... ) برای من بذارن . بانک اطلاعاتی من اکسسه . اگه برنامه یا پروژه آماده ای در رابطه با بانک اطلاعاتی باشه بهتره .
ممنون از همتون .

amin_iman82
دوشنبه 24 اسفند 1388, 01:21 صبح
مرتضی جان کلا ADODC رو داخل VB.net بذار کنار!!! :لبخندساده:
من زمانی که از vb6 به vb.net مهاجرت کردم از adodc برای نوشتن اولین برنامم استفاده کردم ، فکر میکنی چی شد؟ برنامه رو دادم دست مشتری به 2 هفته نرسید سرعت برنامه بطور باورنکردنیی اومد پایین و با اجازتون برنامه رو دوباره نوشتم!!

بهتره داخل دات نت برای بانک Access از Ole Db و برای بانک SQL Server از SQL Client استفاده کنی.
اگه توضیح بیشتری خواستی بگو.

موفق باشید.