PDA

View Full Version : سوال: مشكل در پر و خالي كردن مقدار يك adoquery

Site Admin
شنبه 22 اسفند 1388, 14:39 عصر
با سلام و ادب خدمت دوستان برنامه نويس
من در تمامي پروژه ام از يك adoquery استفاده ميكنم كه هر وقت بخوام sql آن را تغيير ميدم و به اصطلاح پر و خالي ميشه بعضي و قتا ارور ميده كسي ميدونه مشكل از كجاست

accpascal
شنبه 22 اسفند 1388, 17:33 عصر
عزیزم سوالت را با جزئیات بیشتری مطرح کن
ارور می ده یعنی چی؟

com.ha.za
شنبه 22 اسفند 1388, 18:01 عصر
قبل از اینکه بخوای adoquery رو باز کنی دستور زیرو و بنویس احتمالا مشکل از همینه
، اگه حل نشد جزئیات و بیشتر توضیح بده

ADOQuery1.Filtered:=false;

Site Admin
شنبه 22 اسفند 1388, 18:14 عصر
متشكرم دوستان نه من جايي ado query رو فيلتر نكردم ارور ميده يعني open با شناسايي فيلدها ارور ميده مثلا با يك كوئري باز شده شامل چند فيلد و به يك گريد متصل شده بعد كه كوئري جديدي به آن اضافه ميكنم ( قبلي پاك ميشه) حالا ارور از فيلدهاي باقي مانده در حافظه اش ميگيره البته اين حدس منه شايد جايي به آبجكتي متصل شده كه وضعيتش فعاله نميدونم چطوري هست آخه پروژه من 85 فرم داره و خليلي زياد كد

AmirSky
شنبه 22 اسفند 1388, 19:02 عصر
متن ارور رو هم اگه مینوشتی بد نبود

pezhvakco
شنبه 22 اسفند 1388, 20:50 عصر
درود :
احتمالا خطا از اون اشیا ( آبجکت ) است ( و نه از کوری )که به کوری متصل شده و چون با فیلد های کوری در ارتباط هست نمیشه اون فیلد ها رو حذف کرد .
بهتره وقتی در یک فرم کارت با کوری تمام شد، اشیا مورد استفاده قرار گرفته که با کوری ارتباط داشته رو ،قطع ارتباط بدی .
مثلا اگه از DBEdit متصل به کوری استفاده کردی، DataField اونو خالی کنی و هر وقت دوباره خاصتی استفاده منی مقدار دهی کنی .

حسین شهریاری
یک شنبه 23 اسفند 1388, 10:05 صبح
سلام

به شما توصيه ميكنم كه توي پرژه هايي كه انجام ميديد هميشه از يه كوئري براي دستوراتي چون Insert,Delete,Update استفاده كنين و اونا توي ديتا ماژول قرار بدين(البته بهتري تمام تيبل ها،ديتاسورسها،كوئريهاو.... توي ديتا ماژول باشن) ولي اگه قراره يه كوئري چيزي را براي شما بركردونه بهتره براي هر كار يك كوئري مجزا در نظر گرفته بشه.

موفق باشيد

hadisalahi2
یک شنبه 23 اسفند 1388, 10:13 صبح
متن خطا و دستوراتی رو که استفاده کردید رو اینجا قرار بدید تا بفهمیم مشکل از کجاست