PDA

View Full Version : سوال: عمل zoom و pan در arc gis server

saed2006
شنبه 22 اسفند 1388, 18:38 عصر
با سلام
من ميخوام با استفاده از كامپونت arc gis server عمل زوم و پن رو انجام بدم

كسي كار كرده؟

Amir 2010a
شنبه 22 اسفند 1388, 21:41 عصر
سلام مهندس
Arc GIS Server که از سال 2006 با نسخه 9.2 آن ارائه شده شامل دو قسمت مجزاء است
1- ARc GIS Server Manager
2- Arc GIS Server SDK

وظیفه تعریف شده برای این دو سرویس ارائه اطلاعات مکانی بر روی وب است اگه شما قصد دارین کارهای ساده مانندView کردن نقشه انجام بدین میتونین و یا کارهای ساده GeoProsessing - Editing انجام بدین مانند میتونین از Arc GIS Server Manager استفاده کنین ولی ابتدا باید نقشه خود رو Publish کنین که این کار رو میتونین از Arc Catalog انجام بدین و با Manager برنامه وب بسازین مانند تصویر آخر این لینک رو ببین
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204889
اما اگه قصد دارین خودتون وب سایت طراحی کنید که این سرویس ها را در خود داشته باشد و هم بتوانید یک شبکه اینترپرایز رو مدیریت کنید که در سطح بسیار حرفه ای مطرح است می توانید پک کامل Arc GIS Server Manager را نصب کنید که برای دو محیط جاوا و دات نت و برای پلتفورم های Windows - linux- solaris ارائه شده است

البته باید خدمت شما عرض کنم که برای ایجاد وب سایت های ساده میتونید از Arc IMS که مخفف Internet Map Service است و بسیار ساده تر از Arc GIS Server است استفاده کنید در واقع یک قالب آماده بدون نیاز به برنامه نویسی است که شما با نویسنده مخصوص آن نقشه خود را به Arc XML در میارین و بعد فایل ایجاد شده را فراخوانی میکنین حاصل کار یک صفحه وب استاتیک است که کاربران نهایی میتونن عملیات زیر رو روش انجام بدن
1- افزودن اطلاعات - زوم - پن- ویرایش - ..........
این نرم افزار هم برای دات نت و هم برای جاوا ارائه شده است
البته پرداختن به برنامه نویسی Web GIS بر پایه معماری Arc GIS نیازمند دانستن مفاهم پایه و آشنایی کامل با دسکتاپ و انجین ,و بعد کتابخانه های وب آن است
حداقل بیشتر میتونستید توضیح بدین که دقیقا هدفتون چیه تا بیشتر بهتون بگم
اما اگه برای پروژه پایان دوره دانشجویی و یا .. و در شروع راه هستید به شما توصیه میکنم که از پرداختن به موضوع GIS صرفنظر کنید چون مفاهیم جدید - عدم وجود منابع فارسی - در دسترس نبودن پکیج کامل و ادغام چندین رشته دانشگاهی است و از طرفی کار کردن روی آن نیازمند یک تیم طراحی - برنامه نویسی و مدیریت است

mohsen.nikzadeh
یک شنبه 29 فروردین 1389, 17:06 عصر
میخوام بدونم شما تحت وب با این نرم افزار کار کردی من سوال دارم
اینکه من با javascript ADF یک گرافیک روی نقشه ایجاد میکنم اما دستورات پرینت نقشه پرینت میشه اما اون شکل گرافیکی توی پرینت نمیاد

saed2006
یک شنبه 29 فروردین 1389, 17:21 عصر
اشنایی کمی با تحت وبش دارم
1 ماهی هست که کار باهاش رو شروع کردم

saed2006
یک شنبه 29 فروردین 1389, 17:33 عصر
سلام مهندس
Arc GIS Server که از سال 2006 با نسخه 9.2 آن ارائه شده شامل دو قسمت مجزاء است
1- ARc GIS Server Manager
2- Arc GIS Server SDK

وظیفه تعریف شده برای این دو سرویس ارائه اطلاعات مکانی بر روی وب است اگه شما قصد دارین کارهای ساده مانندView کردن نقشه انجام بدین میتونین و یا کارهای ساده GeoProsessing - Editing انجام بدین مانند میتونین از Arc GIS Server Manager استفاده کنین ولی ابتدا باید نقشه خود رو Publish کنین که این کار رو میتونین از Arc Catalog انجام بدین و با Manager برنامه وب بسازین مانند تصویر آخر این لینک رو ببین
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204889
اما اگه قصد دارین خودتون وب سایت طراحی کنید که این سرویس ها را در خود داشته باشد و هم بتوانید یک شبکه اینترپرایز رو مدیریت کنید که در سطح بسیار حرفه ای مطرح است می توانید پک کامل Arc GIS Server Manager را نصب کنید که برای دو محیط جاوا و دات نت و برای پلتفورم های Windows - linux- solaris ارائه شده است

البته باید خدمت شما عرض کنم که برای ایجاد وب سایت های ساده میتونید از Arc IMS که مخفف Internet Map Service است و بسیار ساده تر از Arc GIS Server است استفاده کنید در واقع یک قالب آماده بدون نیاز به برنامه نویسی است که شما با نویسنده مخصوص آن نقشه خود را به Arc XML در میارین و بعد فایل ایجاد شده را فراخوانی میکنین حاصل کار یک صفحه وب استاتیک است که کاربران نهایی میتونن عملیات زیر رو روش انجام بدن
1- افزودن اطلاعات - زوم - پن- ویرایش - ..........
این نرم افزار هم برای دات نت و هم برای جاوا ارائه شده است
البته پرداختن به برنامه نویسی Web GIS بر پایه معماری Arc GIS نیازمند دانستن مفاهم پایه و آشنایی کامل با دسکتاپ و انجین ,و بعد کتابخانه های وب آن است
حداقل بیشتر میتونستید توضیح بدین که دقیقا هدفتون چیه تا بیشتر بهتون بگم
اما اگه برای پروژه پایان دوره دانشجویی و یا .. و در شروع راه هستید به شما توصیه میکنم که از پرداختن به موضوع GIS صرفنظر کنید چون مفاهیم جدید - عدم وجود منابع فارسی - در دسترس نبودن پکیج کامل و ادغام چندین رشته دانشگاهی است و از طرفی کار کردن روی آن نیازمند یک تیم طراحی - برنامه نویسی و مدیریت است

تشکر از پاسخ جامعتون
من نقشه رو توی صفحه لود کردم
برای اینکه زوم و پن رو انجام بدم از چه کدی باید استفاده کنم

mohsen.nikzadeh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 09:18 صبح
سلام
من تعجب میکنم اولا خود کامپوننت اون Zoom و pan رو داره ولی اگر میخوای با کد این کار رو انجام بدی بگو برات بفرستم

saed2006
دوشنبه 30 فروردین 1389, 09:33 صبح
درسته خودش یه کنترل زوم و پن داره اما من کلید های زوم و پن رو میخوام خودم بزارم و کدشو بنویسم
ممنون میشم اگه کمک کنی

mohsen.nikzadeh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:11 صبح
درسته خودش یه کنترل زوم و پن داره اما من کلید های زوم و پن رو میخوام خودم بزارم و کدشو بنویسم
ممنون میشم اگه کمک کنی

ببین سعید جان کد اون توی وب بصورت جاوا اسکریپت هست این رو بدون که Arcgisserver
جاوا اسکریپت خودشو داره

(function ZoomJs(x,y
}
;var scaleFactor =15
;(var centerPoint = new ESRI.ADF.Geometries.Point(x,y
;var useAnimation = true
;(map2.zoom(scaleFactor, centerPoint, useAnimation
{

پس این رو سمت کلاینت مینویسی بعد یک دکمه برای انجام و فراخوانب اون
این رو یادت باشه که باید arcgisserver نصب باشه و کامپوننت ها ارتباط لازم رو داشته باشن
x,y هم همون مختصاتی هست که میخوای زوم کنی من تمام مراحل tracking رو پیاده سازی کردم
اما کد مال شرکت هست و مسولیت دارم در قبال اون
اونهایی که باید بفهمند فهمیدن و دیگه نیاز به توضیح بیشتر نداره
و من کماکان منتظر جواب سوال خودم هستم یعنی پرینت نقشه با گرافیک روی اون

mohsen.nikzadeh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:16 صبح
آقا amir2010 سلام علیکم برادر
شما جواب سوال من رو داری برادر
اگر داری لطفا کمک کنید

saed2006
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:21 صبح
یعنی تمام کار های مربوط به zoom pan رو در سمت کلاینت انجام بدم؟
واسه خوندن اطلاعات atach شده به مکانی خاص چی؟
یا set کردن اطلاعات برای مکان؟

saed2006
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:24 صبح
شما جواب سوال من رو داری برادر
اگر داری لطفا کمک کنید

ببین به درددت میخوره
http://edndoc.esri.com/arcobjects/9.0/Samples/Server_Development/Web_Applications/PageLayoutPrint/PageLayout_Print_Sample.htm

saed2006
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:24 صبح
http://www.arcgisserverblog.com/2008/12/print-map-with-arcgis-server.html

mohsen.nikzadeh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:07 صبح
یعنی تمام کار های مربوط به zoom pan رو در سمت کلاینت انجام بدم؟
واسه خوندن اطلاعات atach شده به مکانی خاص چی؟
یا set کردن اطلاعات برای مکان؟

خوب دیگه باید برنامه نویس باشی
سوال همینجاست چجوری باید در asp.net توابع جاوا اسکریپت رو اجرا کرد باید این مطلب رو پیداکنی
میدونم میگی اطلاعاتم تو دیتابیس هست چجوری پاسش کنم به تابع جاوا اسکریپت نکته همینجاست توی اینترنت بگردی مطلب زیاد هست تو سلکتت رو میزنی سمت سرور بعد اطلاعات رو پاس میدی سمت کلاینت و تابع سمت کلاینت رو اجرا میکنی

mohsen.nikzadeh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:12 صبح
سعید جان ممنون یکی شو قبلا دیده بودم کار نکرد اون یکی دیگرو چک میکنم

saed2006
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:32 صبح
خوب دیگه باید برنامه نویس باشی
سوال همینجاست چجوری باید در ASP.NET توابع جاوا اسکریپت رو اجرا کرد باید این مطلب رو پیداکنی
میدونم میگی اطلاعاتم تو دیتابیس هست چجوری پاسش کنم به تابع جاوا اسکریپت نکته همینجاست توی اینترنت بگردی مطلب زیاد هست تو سلکتت رو میزنی سمت سرور بعد اطلاعات رو پاس میدی سمت کلاینت و تابع سمت کلاینت رو اجرا میکنی

درست
اما کدوم توابع arc gis server برای کار با ideanty ها هستند و اطلاعات atach شده رو نمایش میدن یا set میکنن

mohsen.nikzadeh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 13:15 عصر
درست
اما کدوم توابع arc gis server برای کار با ideanty ها هستند و اطلاعات atach شده رو نمایش میدن یا set میکنن

ببین واضح تر سووال کن مثل مورد قبلی که پرسیدی اول بگو اون رو انجام دادی جواب گرفتی یا نه
چیزیکه هست باید بدونی برای کارهای Esri هم توابع SERVER وجود داره هم کلاینت
مثلا برای گزارش گیری باید از توابع سرور استفاده کنی اما برای بعضی از کارها مثل بالا میتونی هم از سرور استفاده کنی هم از کلاینت که من اونجاها ترجیح میدم کلاینتی کارکنم چون بنظرم سرعتش بالا تر هست