PDA

View Full Version : WCF

آرام جان گل
یک شنبه 23 اسفند 1388, 00:21 صبح
با سلام
من نمی دونم این موضوع را در جای مناسبی مطرح می کنم یا خیر پس لطفا تاپیک را حذف نکنید
من در مورد WCF فقط در حد زیر اطلاعات دارم :
Windows Communication Foundation مدل برنامه نويسي يكپارچه شركت Microsoft براي ساخت نرم‌افزارهاي سرويس گرا است. اين فن آوري به برنامه نويسان اين امكان را مي دهد كه راهكارهايي امن، قابل اطمينان و مبتني بر تراكنش را توليد نمايند .
WCF فرايند توسعه نرم‌افزار هاي در ارتباط با هم را تسهيل مي كند. WCF گونه هاي مختلفي از توسعه نرم افزارهاي توزيع شده را با مهيا ساختن معماري‌اي لايه اي در اختيار مي گذارد.
مدل برنامه نويسي آن با عنوان Service Model به گونه اي طراحي شده است كه تجربه آشنايي را در اختيار برنامه نويسان با تجربه در ASP.net و Web Service، .Net Remoting و ساير زمينه هاي مرتبط قرار دهد.
WCF یک فن­آوری ارتباطی جدید را ارائه می­دهد که تمامی فن آوري هاي پیشین را در برمی­ گیرد و آن را درون یک مدل برنامه­ نویسی ترکیب می­کند.
WCF یک بسته سخت­ افزاری و نرم­ افزاری مستقل همانند وب سرویس­های و سرویس­های ASP.NET است، با این تفاوت که مشخصه­ هایی همانند .NET Framework، Enterprise Service و Message Queuing را ارائه می­ دهد.
WCF دارای تمرکز قابل توجهی بر روی قراردادهاست تا جدا کردن سرویس­ها و سرویس­ گیرنده­ ها در حال توسعه را سهولت بخشد و از بسته­ های سخت­افزاری و نرم ­افزاری مستقل که عبارتند از: قراردادهای سرویس، قراردادهای انتقال داده­ای و قراردادهای پیام، پشتیبانی نماید.
می خواستم اگر امکان دارد یک منبع جامع از WCF در اختیار من بگذارید
با تشکر