PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار مدیریت مکالمات

nilofar9925
یک شنبه 23 اسفند 1388, 10:02 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی استاد راهنمای من مجبورم کرده که برای پروژم یکی از این دو موضوع رو انتخاب کنم
1-نرم افزار مدیریت مکالمات بر روی موبایل
2-نرم افزار مدیریت نقشه روی موبایل
من هیچ ذهنیتی راجع به هیچ کدومش ندارم اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره توی همین جا بذاره و من رو راهنمایی کنه ممنونش میشم
با تشکر

nilofar9925
یک شنبه 23 اسفند 1388, 11:28 صبح
ببخشید یادم رفت بگم باید یکی از این دو رو پیاده سازی کنم

CYCLOPS
یک شنبه 23 اسفند 1388, 16:16 عصر
به نظر من "نرم افزار مدیریت مکالمات بر روی موبایل" رو انتخاب کنید چون "نرم افزار مدیریت نقشه روی موبایل" مربوط به مباحث GIS هست و کمی مشکل میشه . . .
باید مشخص کنید برای چه نوع موبایل هایی هم قراره کار کنید :
جاوا ؛ سیمبین ؛ یا ویندوز موبایل

موفق باشید :چشمک:

nilofar9925
یک شنبه 23 اسفند 1388, 19:06 عصر
با تشکر از راهنماییتون.خب حالا از بین این سه تا شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟ فرض کنید سیمبین رو انتخاب کردم خب این نرم افزار رو چه جوری میشه پیاده سازی کرد؟خواهش میکنم یک توضیح مفصل برام بزارید

CYCLOPS
یک شنبه 23 اسفند 1388, 22:02 عصر
من در زمینه جاوا و سیمبین اطلاعات زیادی ندارم
ولی برای برنامه نویسی جاوا باید از Netbeans و برای سیمبین از C++‎‎ استفاده کنید
ولی در مورد ویندوز موبایل که حوزه کاریم هست و اطلاعاتم بیشتر هست :
میتونید از ویژوال استادیو دات نت استفاده کنید (ویژوال بیسیک یا سی شارپ)
در مورد مکالمه هم اگر اشتباه نکنم یه سری کلاس تو دات نت برای اینکار هست در کل کار ساده ای هست اگر بخواید تو ویندوز موبایل همچین پروژه ای رو پیاده سازی کنید شاید در بدترین حالت یک هفته ای تموم بشه کمی جستجو تو MSDN لازمه همین . . .
در مورد جاوا یا سیمبین باید منتظر جواب دوستانی که تو اون حوزه کار میکنند باشید . :متفکر:

nilofar9925
یک شنبه 23 اسفند 1388, 22:44 عصر
بازم ممنون خیلی لطف کردید .پس این طور که میگین برای من ویندوز موبایل بهتره چون سی شارپ کار کردم. امیدوارم دوستان دیگه هم کمکم کنن ولی یه سوال اگه اینقدر اسونه چرا استادمون اصرار داره که ما برش داریم؟

CYCLOPS
یک شنبه 23 اسفند 1388, 23:48 عصر
ولی یه سوال اگه اینقدر اسونه چرا استادمون اصرار داره که ما برش داریم؟

احتمالا شاید چون منظورشون ساخت پروژه تو بستر ویندوز موبایل نبوده اینطور گفتند بیشتر برنامه نویسی موبایل منظور جاوا هست سیمبین و ویندوز موبایل نا شناخته تر هستند .
البته در زمینه ویندوز موبایل من فرض رو این گذاشتم (در مورد یک هفته) که امکانات نرم افزاری (به عنوان مثال کامپوننت های مورد استفاده در نرم افزار های فارسی ؛ فارسی ساز و . . .) و سخت افزاری (پاکت پی سی) لازمه رو داشته باشید .
چون ماهیت برنامه طوری هست که نمیشه از شبیه ساز استفاده کنید و حتما به یک دستگاه با سیستم عامل ویندوز موبایل احتیاج خواهید داشت .
اگر این پیش زمینه ها و امکانات رو دارید با توجه به اینکه استادتون نوع سیستم عامل کاربر نهایی رو تعیین نکرده به نظر من بهترین گزینه همون پیاده سازی Solution تو بستر ویندوز موبایل هست بازم میگم در زمینه جاوا و سیمبین اطلاعات تخصصی قابل توجهی ندارم شاید با اطلاع از وضعیت اون زبان ها در این مورد و مقایسشون با ویندوز موبایل راحت تر به هدفتون برسید .

در هر صورت موفق باشید :چشمک:

mahdi68
دوشنبه 24 اسفند 1388, 01:12 صبح
در ادامه بیانات دوستمون بگم که واسه سیمبین هم از جاوا و هم از ++C میتونین استفاده کنین و این بستگی به کاری که میخواین انجام بدین داره که کدوم انتخاب کنید اگه با جاوا بخواین کار کنین مدیریت نقشه مناسبتر هست واسه شما (البته با توجه به این میگم که اصلا کار نکردین )
و اما در مورد IDE اینو میتونم بگم که netbeans خیلی خوبه چون ساده هست که واسه جاوا و ++C میتونین ازش استفاده بکنین
خوب حالا برنامه نوشتین میخواین تستش بکنین !!! واسه این کار شبه ساز های گوشی های مختلف میتونین از سایت سازندش دریافت بکنین مثل نوکیا یا سونی اریکسون و ...
من واسه ویندوز موبایل تا حالا برنامه ننوشتم و هیچ ذهنیتی در موردش ندارم ولی فکر میکنم با جاوا زودتر به مقصدت برسی البته بستگی به کاری که میخواین انجام بدین داره این یه مقایسه نسبی هست
و اما در مورد نقشه : باید استادتون دقیق بیان کنه که منظور از مدیریت نقشه چی هست ؟؟؟ مثلا یه ایده اینه که نقشه یک شهر مثل عکس نشون میدی بعد قابلیت زوم و جابجایی و .... بهش اضافه میکنی
امیدوارم این مطالب به دردتون بخوره
موفق باشید

CYCLOPS
دوشنبه 24 اسفند 1388, 06:02 صبح
خوب حالا برنامه نوشتین میخواین تستش بکنین !!! واسه این کار شبه ساز های گوشی های مختلف میتونین از سایت سازندش دریافت بکنین مثل نوکیا یا سونی اریکسون و ...

دوست عزیز شما تو یه برنامه مدریت مکالمات شاید (قطعا) لازم بشه بخواید از طریق برنامه با یه شماره تماس بگیرید و یا مدت زمان مکالمه فعلی رو حساب کنید یا موارد شبیه به این فکر نکنم بشه با شبیه ساز این کار ها رو کرد .
مثلا میشه از داخل شبیه ساز تماس تلفنی گرفت ؟؟ :متفکر:

چون ماهیت برنامه طوری هست که نمیشه از شبیه ساز استفاده کنید و حتما به یک دستگاه با سیستم عامل ویندوز موبایل احتیاج خواهید داشت .
برای همین گفتم به دلیل ماهیت برنامه حتما دستگاه لازمه نه شبیه ساز .:چشمک:
لطفا اگه اطلاع دقیقی در مورد شبیه ساز های سیمبین یا جاوا دارید در این مورد بفرمائید .

nilofar9925
دوشنبه 24 اسفند 1388, 07:35 صبح
از دوستان ممنونم که راهنماییم کردن ولی سورس کدی برای هیچ کدومش وجود نداره؟:گیج:(منظورم آموزشیه نه آماده چون خودم میخوام انجام بدم)

nilofar9925
دوشنبه 24 اسفند 1388, 17:01 عصر
بالاخره نرم افزار مدیریت مکالمات موبایل رو برداشتم استاد راهنمام اینطوری برام تعریفش کرد
1-دریافت و ارسال sms به یک سری خطوط خاص با امکان زمانبندی
2-ایجاد blacklist
3-ایجاد یک زمانبندی برای کنترل زمان مکالمات(پیغام خاص بدهد)
4-دریافت و ارسال فاکس
5-امکان نمایش لیست فاکس های دریافتی
6-امکان load کردن فاکس ها برای ارسال به گوشی(فایل تکست یا گرافیکی)
امکان تعریف اعمال خاص برای برخی شماره ها(برای هر شماره خاص امکان تعریف پیغام)
حالا توی این موارد کسی میتونه کمکم کنه؟

CYCLOPS
دوشنبه 24 اسفند 1388, 19:06 عصر
بالاخره چه سیستم عاملی رو انتخاب کردید ؟؟

nilofar9925
دوشنبه 24 اسفند 1388, 21:08 عصر
برای استاد فرق نداشت ولی ما گفتیم میخواهیم ویندوز موبایل کار کنیم .حالا باید یک ویندوز موبایل تهیه کنیم یکی ازاستادامون گفت که برای شروع میتونیم یه ارزونش رو بخریم شما چی پیشنهاد میدید؟به نظرتون از عهده این پروژه برمیایم؟

CYCLOPS
دوشنبه 24 اسفند 1388, 22:54 عصر
در زمینه فاکس اطلاعی ندارم ولی بقیه موارد شدنی هست .
در هر صورت امیدوارم با موفقیت انجام بشه .

mahdi68
سه شنبه 25 اسفند 1388, 00:22 صبح
برای استاد فرق نداشت ولی ما گفتیم میخواهیم ویندوز موبایل کار کنیم .حالا باید یک ویندوز موبایل تهیه کنیم یکی ازاستادامون گفت که برای شروع میتونیم یه ارزونش رو بخریم شما چی پیشنهاد میدید؟به نظرتون از عهده این پروژه برمیایم؟
یعنی شما فقط به خاطر پرژتون میخواین گوشی ویندوز موبایلی بخرین ؟!؟!؟

دوست عزیز شما تو یه برنامه مدریت مکالمات شاید (قطعا) لازم بشه بخواید از طریق برنامه با یه شماره تماس بگیرید و یا مدت زمان مکالمه فعلی رو حساب کنید یا موارد شبیه به این فکر نکنم بشه با شبیه ساز این کار ها رو کرد .
مثلا میشه از داخل شبیه ساز تماس تلفنی گرفت ؟؟ :متفکر:

نقل قول:
نوشته شده توسط CYCLOPS http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=933040#post933040)

برای همین گفتم به دلیل ماهیت برنامه حتما دستگاه لازمه نه شبیه ساز .:چشمک:
لطفا اگه اطلاع دقیقی در مورد شبیه ساز های سیمبین یا جاوا دارید در این مورد بفرمائید .
دوست خوبم بله با شبیه ساز نمیشه 100% کارهایی که با گوشی میکنیم انجام داد و قرار نیست اینطور باشه چون اسمش روش هست شبیه ساز و برای تست کردن برنامه و راحت کردن کار برنامه نویس هست
و اما امکانات شبیه ساز ها بسته به نوع گوشی که شبیه سازی میشه و امکاناتی که شرکت سازنده تو برنامه تعبیه کرده متفاوت هست برای اطلاعات بیشتر میتونید داکیومنت های موجود که ضمیمه این برنامه ها هست رو بخونین و درمورد سوال شما باید بگم که شبیه ساز تماس واقعی نمیگیره ولی مثلا یه حالتی نشون میده که انگار تماس گرفته شده و یا تماس موفقیت آمیز نبوده و یا مثلا پیغام ارسال شده و یا نه !!! و فکر کنم همه این امکانات واسه برنامه نویسی ویندوز موبایل هم وجود داشته باشه
موفق باشید

CYCLOPS
سه شنبه 25 اسفند 1388, 16:49 عصر
یعنی شما فقط به خاطر پرژتون میخواین گوشی ویندوز موبایلی بخرین ؟!؟!؟

دوست عزیز بالاخره هر کاری به ابزار های خاص خودش احتیاج داره این که طبیعی هست وقتی هدف نوشتن برنامه رو بستر ویندوز موبایل یا هر چیز دیگه ای هست باید از ابزار های مناسب همون بستر استفاده کرد .

شبیه ساز و برای تست کردن برنامه و راحت کردن کار برنامه نویس هست

شبیه ساز برای تست هر نوع برنامه ای نیست مثلا nilofar9925 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=106319) تو لیست نیازهای پروژه مورد بحث ساخت BlackList رو هم نیاز دارند
با کدوم شبیه ساز میشه تماس گرفته شده از شماره 09121234567 رو شبیه سازی کرد ؟؟
با کدوم شبیه ساز میشه ارسال SMS رو شبیه سازی کرد ؟؟
با کدوم شبیه ساز میشه از دورببین گوشی تو برنامه استفاده کرد ؟؟
با کدوم شبیه ساز میشه صدا Record کرد ؟؟
اینا همه سناریو هایی هست که امکان پیاده سازیش با استفاده از شبیه ساز ممکن نیست
شبیه ساز تنها سیستم عامل دستگاه رو شبیه سازی میکنه
در واقع امکانات نرم افزاری گوشی رو در اختیار قرار میده نه امکانات سخت افزاری و نه امکانات نرم افزاری وابسته به سخت افزار خاصی رو ؛ مثلا سیستم فایل های گوشی مورد نظر ؛ ساختار رجیستری و یا موراد اینطوری رو در اختیار برنامه نویس قرار میده
برنامه هایی که در همین حد از گوشی انتظار داشته باشند با شبیه ساز قابل پیاده سازی هستند ولی برنامه ای که nilofar9925 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=106319) انتخاب کردند در هر بستری هم بخواد پیاده سازی بشه به Device واقعی احتیاج داره مهم نیست جاوا ؛ سیمبین و یا ویندوز موبایل .

شبیه ساز تماس واقعی نمیگیره ولی مثلا یه حالتی نشون میده که انگار تماس گرفته شده و یا تماس موفقیت آمیز نبوده و یا مثلا پیغام ارسال شده و یا نه !!!
موفق باشید
شما خودتون با شبیه ساز همچین کارهایی کردید؟؟
لطف میکنید لینک یا نام چند نمونه از این شبیه سازها رو معرفی کنید ؟؟

شبیه ساز تماس واقعی نمیگیره ولی مثلا یه حالتی نشون میده که انگار تماس گرفته شده و یا تماس موفقیت آمیز نبوده و یا مثلا پیغام ارسال شده و یا نه !!! و فکر کنم همه این امکانات واسه برنامه نویسی ویندوز موبایل هم وجود داشته باشه
موفق باشید

اینجور که بنده اطلاع دارم برای ویندوز موبایل همچین امکاناتی برای شبیه ساز وجود نداره

mahdi68
چهارشنبه 26 اسفند 1388, 00:57 صبح
با کدوم شبیه ساز میشه ارسال SMS رو شبیه سازی کرد ؟؟
با کدوم شبیه ساز میشه از دورببین گوشی تو برنامه استفاده کرد ؟؟

شبیه ساز تنها سیستم عامل دستگاه رو شبیه سازی میکنه
من این کارارو کردم کردم !!!
واسه فیلم برداری یه عکس متحرک نشون میده مثلا این فیلمه !!! اس ام اس هم همینطور
اگه حرف من قبول ندارین لینک گذاشتم خودتون امتحان بکنین
خوب سیستم عامل هم بر اساس قدرت سخت افزار ساخته شده !!! در لینک زیر میتونین یکی از این شبیه ساز ها رو دریافت کنین و ببینین که چه طوری تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی شبیه سازی میکنه
http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/cc48f9a1-f5cf-447b-bdba-c4d41b3d05ce/Series_40_Platform_SDKs.html

دوست عزیز بالاخره هر کاری به ابزار های خاص خودش احتیاج داره این که طبیعی هست وقتی هدف نوشتن برنامه رو بستر ویندوز موبایل یا هر چیز دیگه ای هست باید از ابزار های مناسب همون بستر استفاده کرد .
گفته شما رو منم تایید میکنم راهش این نیست !!! منم برنامه نویسی موبایل انجام میدم ولی خودم یه گوشی درپیتی دارم !!! و تو 90% کارام بدون نیاز به گوشی واقعی تونستم برنامه بنویسم ولی بوده مواقعی که به گوشی واقعی هم نیاز بوده واسه تست برنامه

nilofar9925
یک شنبه 01 فروردین 1389, 12:30 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی من تصمیم گرفتم هر چقدر پیش رفتم همین جا بذارم تا دوستان ازش استفاده کنند و خواهش میکنم دوستان هم دریغ نفرمایند