PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ذخیره اتوماتیک بار کدهای اسکن شده ?

tabarestan
یک شنبه 23 اسفند 1388, 14:25 عصر
با سلام
من میخواهم در یک DBedit بارکدهارا پشت سرهم اسکن کنم و شماره ها در بانک ذخیره شوندودر DBgrid از آخر به اول نمایش داده شوند از اساتید محترم خواهشمندم راهنمائی و کمکم کنید
با تشکر

حسین شهریاری
یک شنبه 23 اسفند 1388, 14:45 عصر
سلام

باركد خوان اطلاعات را اسكن و در هر جايي كه امكان ويرايش باشه براي شما اون كدي كه زير باركد هست ررا برميگردونه.البته كافيه شما مكان نما را درون هنترل مورد نظر قرار داده و اسكنر را روي باركد كالا نگه داريد.البته من نميدونم شما از چه روشي داريد استفاده ميكنيد.ولي از سوال شما چنين بر مياد كه شما بايد:
1-يك سطر جديد ايجاد كنيد.

Adotable1.insert;

2-انتقال مكان نما.

Dbedit1.setfocause;

3-ذخيره اطلاعات.

Adotable1.post;

كه البته گرفتن بار كدخوان روي باركد پس از مرحله 2 انجام ميشه.

و اما مرتب سازي نزولي:
هم ميتونيد از Adoquery استفاده كنيد و هم ميتونيد از شبه كد زير استفاده كنيد كه شماره فيلد شما را من 0 فرض كردم

ADOTable1.Sort:=DBGrid1.Fields[0]+' DESC';

موفق باشيد

tabarestan
یک شنبه 23 اسفند 1388, 15:37 عصر
سلام

باركد خوان اطلاعات را اسكن و در هر جايي كه امكان ويرايش باشه براي شما اون كدي كه زير باركد هست ررا برميگردونه.البته كافيه شما مكان نما را درون هنترل مورد نظر قرار داده و اسكنر را روي باركد كالا نگه داريد.البته من نميدونم شما از چه روشي داريد استفاده ميكنيد.ولي از سوال شما چنين بر مياد كه شما بايد:
1-يك سطر جديد ايجاد كنيد.

Adotable1.insert;

2-انتقال مكان نما.

Dbedit1.setfocause;

3-ذخيره اطلاعات.

Adotable1.post;

كه البته گرفتن بار كدخوان روي باركد پس از مرحله 2 انجام ميشه.

و اما مرتب سازي نزولي:
هم ميتونيد از Adoquery استفاده كنيد و هم ميتونيد از شبه كد زير استفاده كنيد كه شماره فيلد شما را من 0 فرض كردم

ADOTable1.Sort:=DBGrid1.Fields[0]+' DESC';

موفق باشيد
ضمن تشکر از از پاسخی که ارائه داده اید
من این دستورات در active فرم بگذارم یا جای دیگه چون امتحان کردم error میدهد

حسین شهریاری
دوشنبه 24 اسفند 1388, 09:38 صبح
من میخواهم در یک DBedit بارکدهارا پشت سرهم اسکن کنم و شماره ها در بانک ذخیره شوندودر DBgrid از آخر به اول نمایش داده شوند از اساتید محترم خواهشمندم راهنمائی و کمکم کنید

كدوم كدها؟
كافي است كه اونا را به ترتيب انجام بديد. ميتوني توي يه باتن بنويسي.

pezhvakco
دوشنبه 24 اسفند 1388, 10:51 صبح
درود :
اگه می خوای خود برنامه بدون فرمان از طرف کاربر تمام عملیات ( دریافت، اضافه و مرتب سازی) انجام بشه باید با رویداد های اشیا کار کنی .
مثلا یا با رویداد OnChang مربوط به DBEdit و با با رویداد خاتمه ارسال داده از طرف دستگاه بارکد خوان که معمولا کد 13 ( Enter ) را ارسال می کنه .

tabarestan
سه شنبه 25 اسفند 1388, 15:33 عصر
درود :
اگه می خوای خود برنامه بدون فرمان از طرف کاربر تمام عملیات ( دریافت، اضافه و مرتب سازی) انجام بشه باید با رویداد های اشیا کار کنی .
مثلا یا با رویداد OnChang مربوط به DBEdit و با با رویداد خاتمه ارسال داده از طرف دستگاه بارکد خوان که معمولا کد 13 ( Enter ) را ارسال می کنه .
آیا ممکن است دسوراتش را برایم بنویسید

pezhvakco
سه شنبه 25 اسفند 1388, 17:22 عصر
شما میتونی داخل Edit یه دستور شرطی بنویسی با این شرط که اگر کد 13 دریافت شد عملیات اضافه کردن رکورد جدید و ذخیره اطلاعات انجام شود در آخر هم مرتب سازی داده ها .
کد دستور های مورد نیازت رو - tabarestan -نوشته .

Try
Table1.First;
Table1.Insert;
Table1.Edit;
Table1.FieldByName('shomare').AsInteger:=StrToInt( Edit1.Text);
Table1.post;
except on E: Exception do
end;