PDA

View Full Version : سوال: اشکال در خواندن SMS از گوشی Nokia 6120 با استفاده از Component mCore

behzadk
چهارشنبه 26 اسفند 1388, 20:19 عصر
با سلام
من با component mcore می مخوام sms رو از گوشیم بخونم که این error رو می ده
error message memory setting
در ضمن گوشی من nokia 6120 است
با تشکر فراوان

Mohandes2009
چهارشنبه 26 اسفند 1388, 20:47 عصر
برای من میگفت هیچ SMS ار در Inbox گوشیت نیست نمی دونم چرا!!!

CYCLOPS
چهارشنبه 26 اسفند 1388, 21:19 عصر
سلام دوست عزیز
تمام گوشی ها تمام دستورات AT رو ساپورت نمیکنند در بین گوشی ها سازگارترین گوشی ها برای کار ارسال و دریافت SMS با کامپیوتر به ترتیب سونی اریکسون و سامسونگ هستند و متاسفانه اکثر گوشی های نوکیا مشکلی که گفتید رو داره این مشکل ربطی به نوع کامپوننت و موارد دیگه نداره و تنها به نوع گوشی مربوط میشه .
من هم تقریبا 8 - 9 ماه پیش که برنامه SMS نوشتم این مشکل رو با گوشی 6300 نوکیا داشتم و در نهایت برای اتمام پروژه از گوشی سونی اریکسون و در نهایت GSM Modem استفاده کردم .
گوشی ها نوکیا در اکثر موارد امکان دریافت رو ساپورت نمیکنند حالا دریافت SMS باشه یا دریافت Delivery (دلیوری رو هم تست کنید تا مطمئن بشید) .
امکان خوندن SMS های گوشی ؛ در نوکیاها فقط از طریق Nokia PC Suite و API های مخصوص اون امکان پذیر هست .

در نهایت توصیه میکنم اگر قصدتون نوشتن یه برنامه حرفه ای هست از GSM Modem استفاده کنید اگر اونقدر هم کار حرفه ای مد نظرتون نیست از یه گوشی سونی اریکسون استفاده کنید و اگر فقط از سر کنجکاوی و یا برای یادگیری قصد نوشتن برنامه SMS رو دارید از همون نوکیا استفاده کنید و تنها از قابلیت دریافت SMS و دریافت Delivery چشم پوشی کنید .

در هر صورت موفق باشید :چشمک:

behzadk
پنج شنبه 27 اسفند 1388, 08:46 صبح
با تشکر از راهنمایی شما
دقیقا delivery رو هم ساپورت نمی کنه
کدام گوشی سونی و سامسونگ می تونیم هم sms بخونیم و هم بتونیم delivery رو ببینیم
با تشکر فراوان

CYCLOPS
پنج شنبه 27 اسفند 1388, 10:44 صبح
من خودم برنامم رو اگه اشتباه نکنم با S500 سونی نوشتم ولی تو همین سایت دوستان زیادی هم از K750 سونی استفاده میکنند و اونو توصیه میکنن در هر صورت در مورد سونی ها زیاد تفاوتی نداره و اکثرشون بیشتر دستورات AT رو ساپورت میکنند اما در مورد سامسونگ اینطور نیست و با اینکه اکثر گوشی های سامسونگ هم با این قضیه مشکلی ندارند ولی مدل هایی هم داره که مناسب اینکار نیستند در مورد مدل های مناسب سامسونگ الان حضور ذهن ندارم ؛ باید خودتون تست کنید تا مطمئن بشید .

به طور خلاصه : اگر سونی بگیرید بهتره ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که :

توصیه میکنم اگر قصدتون نوشتن یه برنامه حرفه ای هست از GSM Modem استفاده کنید اگر اونقدر هم کار حرفه ای مد نظرتون نیست از یه گوشی سونی اریکسون استفاده کنید و اگر فقط از سر کنجکاوی و یا برای یادگیری قصد نوشتن برنامه SMS رو دارید از همون نوکیا استفاده کنید و تنها از قابلیت دریافت SMS و دریافت Delivery چشم پوشی کنید .

موفق باشید :چشمک:

mahdi206
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 16:55 عصر
تو دریافت اس ام اس با at command خطا میده کسی مشکل رو حل نکرده

aminsharifloo
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 18:54 عصر
سلام اگه می تونین اون کامپوننتو باسه منم بفرستین

mbsmbsmbs
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 20:15 عصر
مهندس یه سری به اینجا بزن

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=216218

یا