PDA

View Full Version : سوال: مشکل با یک الگوی رجکس

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 27 اسفند 1388, 16:20 عصر
سلام . خسته نباشید دوستان . یه برنامه دارم که میخوام کلمات کلیدی رو از درون متن در بیاره .
ابتدا کلمات رو در میاره بعد کلمات بی ارزش رو حذف میکنه . سوأل اینه که من میخوام اگر کلمات تنها بودن اونها رو جدا کنه اگر کلمات به صورت عبارت مرکب مثل " سی شارپ و کاربردها" بودن این عبارت مرکب رو تشخیص بده و در بیاره . چیزی که من نوشتم اینه ولی غلطه .

"\\w{2,}|[\\w{2,} و \\w{2,}]?"

Omid.Mafakher
پنج شنبه 27 اسفند 1388, 23:50 عصر
-------------------------------------

mehdi.mousavi
جمعه 28 اسفند 1388, 02:25 صبح
سلام . خسته نباشید دوستان . یه برنامه دارم که میخوام کلمات کلیدی رو از درون متن در بیاره .
ابتدا کلمات رو در میاره بعد کلمات بی ارزش رو حذف میکنه . سوأل اینه که من میخوام اگر کلمات تنها بودن اونها رو جدا کنه اگر کلمات به صورت عبارت مرکب مثل " سی شارپ و کاربردها" بودن این عبارت مرکب رو تشخیص بده و در بیاره . چیزی که من نوشتم اینه ولی غلطه .

سلام.

(?<word1>\w.*\x20)و(?<word2>\x20\w.*)|(?<word1>\w.*)

اگر عبارت

سی شارپ و کاربردها
مهدی موسوی

رو بهش بدید، 2 تا Capture خواهد داشت:

word1: سی شارپ، word2: کاربردها
word1: مهدی موسوی

همینو می خواستید؟ دقت کنید که موسوی، حرف و داره، اما چون دو طرفش Space نیست، بعنوان یک عبارت دیده نمیشه و فقط تو word1 میاد.

موفق باشید.

میلاد قاضی پور
جمعه 28 اسفند 1388, 07:14 صبح
دوستن عزیزم کدهاتون نکات آموزنده ای داشت اما من میخوام این الگو شرطی عمل کنه به این صورت که اگر :
- دو سمت هر کلمه ای دارای اسپیس باشد ،

{

- اگر یک سمت آن بعد از اسپیس دارای حرف "و" باشد ،

{

#کلمه ی اونطرفیه و رو هم در بیاره به صورتی که و در وسط قرار بگیره ؛

- اگر سمت دیگر هم دارای "و" بود ،

{

کلمه سمت دیگر رو نیز استخراج کنه (یعنی سه کلمه ! کلمه وسطی، کلمه راستی و کلمه چپی) کلمه 3 و کلمه1 و کلمه 2

}

}

}
#در غیر اینصورت همون تک کلمه رو استخراج کن؛

میلاد قاضی پور
شنبه 29 اسفند 1388, 06:50 صبح
دوستان تا حدودی تونستم مشکل رو برطرف کنم :

"(\\w{2,} و \\w{2,})|\\w{2,}"