PDA

View Full Version : سوال: استفاده از یک بانک اطلاعاتی در شبکه

mostafah110
سه شنبه 03 فروردین 1389, 13:53 عصر
سلام خدمت دوستان برنامه نویس...

فرض کنید که برنامه ای نوشته ایم که از یک بانک sql استفاده می کند و زبان آن هم C#‎ حالا می خواهم این برنامه در یک شبکه استفاده شود.

حالا سوال من این است که آیا می شود این برنامه را تحت شبکه کرد؟... یعنی چندین کاربر از چند کامپیوتر مختلف اطلاعات را در این بانک اطلاعاتی ذخیره کنند و به روزرسانی و حذف کنند ؟
برای این منظور چه باید بکنم؟

منتظر جواب شما دوستان هستم...
thx:لبخندساده:

ali_ahr7
سه شنبه 03 فروردین 1389, 21:10 عصر
سلام به دوستان محترم.لطفا جواب سوال بالا رو در صورت امكان بذاريد.چون اين سوال خيلي ها هست.

sips65
سه شنبه 03 فروردین 1389, 22:04 عصر
سلام به همگی دوستان
من هم قصد دارم این کار را بکنم ولی با دلفی.... منتظر لطف شمائیم....

sips65
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 00:25 صبح
ببخشید چرا من نمیتونم تایپیک جدید ایجد کنم ??????????????????????????????????????

saeedr22
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 03:37 صبح
در برنامه های تحت شبکه باید connection string رو با ip تنظیم کنین.
از لینک زیر استفاده کنین.
http://www.connectionstrings.com/

masoodlising
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 05:09 صبح
با عرض سلام به دوستان خوبم.تجربیات خودتون رو اگه براتون زحمتی نیست به آدرس masoodlising@yahoo.comبفرستید.

الف :نحوه دسترسي به محتويات فایل log file يا ldfدرsql server وارائه تغييرات ديتابيس وگزارش عملکرد کاربران.
ب :طراحي يک فرم که درزمان load شدن اسامي server موجود درشبکه کليه نسخه هاي سرورهاي sql server درشبکه ومحلي را ارائه(مشابه sqlserver service manager 2000) وبا انتخاب يک server کليه databaseهاي آن را ارائه وپس ازانتخاب يک database کليه اشياءآن ديتابيس از جمله جداول وspوview وغيره راارائه نمايد وبا انتخاب يکي ازآن ها ساختارومحتويات آن فايل روئيت باشد.
ج :بررسي تفاوت هاي datareader وdataset درتکنولوژي ADO.net ونمايش تفاوت آن دريک مثال VB.NET که از يک database که داراي حداقل 20000 رکورد باشد.

hamid-nic
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 01:26 صبح
با عرض سلام به دوستان خوبم.تجربیات خودتون رو اگه براتون زحمتی نیست به آدرس masoodlising@yahoo.comبفرستید.

الف :نحوه دسترسي به محتويات فایل log file يا ldfدرsql server وارائه تغييرات ديتابيس وگزارش عملکرد کاربران.
ب :طراحي يک فرم که درزمان load شدن اسامي server موجود درشبکه کليه نسخه هاي سرورهاي sql server درشبکه ومحلي را ارائه(مشابه sqlserver service manager 2000) وبا انتخاب يک server کليه databaseهاي آن را ارائه وپس ازانتخاب يک database کليه اشياءآن ديتابيس از جمله جداول وspوview وغيره راارائه نمايد وبا انتخاب يکي ازآن ها ساختارومحتويات آن فايل روئيت باشد.
ج :بررسي تفاوت هاي datareader وdataset درتکنولوژي ADO.net ونمايش تفاوت آن دريک مثال VB.NET که از يک database که داراي حداقل 20000 رکورد باشد.

دوست عزیز اگه مشکل دیگه ای دارید بگیدا ....!!! :گیج:
حتماً منتظر باش ...:لبخند: