PDA

View Full Version : سوال: حرکت text در فرم

ma.andishe
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 14:14 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک سال نو
من در برنامه ای که دارم مینویسم می خواهم یک سری جملات نوشته شده را روی فرم نشون بدم که به صورت عمودی از پایین به سمت بالا در حرکت هستند و با اوردن ماوس روی هر سطر اون جملات از حرکت بایستند ممنون میشم کسی 1 راهنمایی یا 1 نمونه کد بگذاره

Ghaisard
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 15:26 عصر
سلام
براي اين كار اول يه Timer و بعدش يهLabel اضافه كن و جملاتتو تو اون بنويس
آخرش هم رويدادهاي MouseLeave و MouseMove رو هم اضافه كن

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Timer1.Enabled = True
Timer1.Interval = 100
End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim p As Point = Label1.Location
p.Y -= 1
Label1.Location = p
End Sub

Private Sub Label1_MouseLeave(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Label1.MouseLeave
Timer1.Enabled = True
End Sub

Private Sub Label1_MouseMove(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Label1.MouseMove
Timer1.Enabled = False
End Sub

Ghaisard
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 15:45 عصر
در ضمن اگه خواستي وقتي جملاتت تا بالا رسيد دوباره از پايين شروع بشه Timer_Tick رو اين طور بنويس :

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim p As Point = Label1.Location
p.Y -= 1

If p.Y = -Label1.Height Then
p.Y = Me.Height
End If

Label1.Location = p
End Sub

ma.andishe
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 09:55 صبح
سلام .اقا Ghaisard از راهنمایی که کرد ی ممنون .اما من 1 تصویر رو به عنوان بک گراند در فرم گذاشتم که می خواهم نوشته ها فقط روی قسمتی از تصویر حرکت کنند .من تصویر بک گراند فرم گذاشتم میخواهم فقط روی قسمت ابی رنگ حرکت کنند

Ghaisard
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 12:23 عصر
سلام

نمونه كد زير رو يه نگاه بكن

موفق باشيد

45977

ma.andishe
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 14:31 عصر
از همکاریت خیلی ممنونGhaisard