PDA

View Full Version : كوئري نشان دادن روز هفته ي يك تاريخ شمسي

happy65_sh
شنبه 07 فروردین 1389, 11:50 صبح
سلام
سال نو همه مبارك اميدوارم روزهاي خوبي را پشت سر گذاشته باشيد و روزهاي بهتري را در پيش رو داشته باشيد:قلب:
من يه جدول دارم كه توش تاريخ به صورت yyyy/mm/dd ذخيره ميشه .تاريخ شمسي هست.
مشكلي كه الان دارم اينه كه مي خواهم در گريدم نشون بدم مثلا 01/01/1388 يكشنبه هست اگه تاريخم را به صورت ميلادي ذخيره كرده بودم مشكلي نبود اما حالا كه تاريخم ميلادي هست چه كوئري مي تونه كمكم كنه؟:عصبانی++:

AminSobati
شنبه 07 فروردین 1389, 18:20 عصر
سلام دوست عزیزم،
میتونین تاریخ رو به میلادی تبدیل کنیم و به کمک تابع DateName روز هفته رو بدست بیارید

happy65_sh
یک شنبه 08 فروردین 1389, 09:07 صبح
سلام
ميشه لطف كنيد با يه مثال واقعي بگيد چه طوري؟
آخه من يه سري فيلد انتخاب مي كنم كه اين چندمين روز هفته هم يكي از سلكت هاي من ميشه اما تاريخم شمسي هست وتوي sql نمي شه با تاريخ شمسي كار كرد..:متفکر:
اگه يكم بيشتر توضيح بدين ممنون مي شم

A.Farzin
یک شنبه 08 فروردین 1389, 11:25 صبح
همانگونه كه آقاي ثباتي عزيز فرموده‌اند ممانعتي براي انجام خواسته شما حتي با تاريخ شمسي وجود ندارد.
اگر بگرديد در همين سايت اسكريپت تابع تبديل تاريخ شمسي به ميلادي و حتي برعكس آن گذاشته شده بود.
شما با ايجاد اين تابع در Database خود ميتوانيد در دستور Select مستقيماً فيلد شمسي را درون تابع گذاشته و تاريخ ميلادي را به عنوان يك فيلد در نتيجه select داشته باشيد.

happy65_sh
دوشنبه 09 فروردین 1389, 09:36 صبح
سلام
ممنون از راهنمايي دوستان
با جستجو يه تابع پيدا كردم كه جناب kamyar.kimyabeigi توي يكي از تاپيك ها ارائه داده بودند تابع را نوشتم و exe كردم اما وقتي مي خواهم ازش استفاده كنم پيغام زير را مي ده:

can not find either column 'dbo' or user-defined function or aggregrate "dbo.substrcount",or the name is ambiguous

اين هم لينك تاپيكي كه تابع در اون ارائه شده:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52880
در پست شماره 6.

happy65_sh
دوشنبه 09 فروردین 1389, 12:16 عصر
با سلام
متوجه شدم كه substrcount يك تابع است كه تعداد / هاي وروديش را به دست مي آورد اما بازهم مقدار بازگشتي تابع shamsitimiladi مقدار null است

happy65_sh
سه شنبه 10 فروردین 1389, 07:37 صبح
متوجه شدم يك عدد را اشتباه نوشته بودم كه با درست كردنش تابع درست شد.از همه دوستاني كه راهنمايي كردند سپاسگذارم:تشویق: