PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن آخرين ارسال هاي انجمن | مشكل در اينكد

Roxeta
یک شنبه 08 فروردین 1389, 04:02 صبح
سلام خسته نباشيد .

بنده مدتيه دارم يك سيستم مديريت محتوا كوچيك مينويسم امروز رسيدم به يك قسمت كه بايد آخرين پست هاي انجمن و نمايش بدم در بيرون كشيدن اطلاعات مشكلي نيست اما موقع نمايش به مشكل برميخورم .

اطلاعاتي كه از ديتابيس سايت دريافت ميشه براي نمايش صحيحشون بايد نو كد شدن تم Arabic باشه و اطلاعتي كه از ديتابيس فروم دريافت ميشه بايد utf-8 باشه و اين مسئله مشكل ساز شده وقتي تم رو utf-8 تعريف ميكنيم مطالب سايت نا مفهوم هست وقتي arabic تعريف ميكنيم اطلاعاتي كه از فروم بيرون كشيديم .

در صورت امكان لطفا راهنمايي كنيد !
ممنون .

mojtabadj
یک شنبه 08 فروردین 1389, 09:24 صبح
سلام خسته نباشيد .

بنده مدتيه دارم يك سيستم مديريت محتوا كوچيك مينويسم امروز رسيدم به يك قسمت كه بايد آخرين پست هاي انجمن و نمايش بدم در بيرون كشيدن اطلاعات مشكلي نيست اما موقع نمايش به مشكل برميخورم .

اطلاعاتي كه از ديتابيس سايت دريافت ميشه براي نمايش صحيحشون بايد نو كد شدن تم Arabic باشه و اطلاعتي كه از ديتابيس فروم دريافت ميشه بايد utf-8 باشه و اين مسئله مشكل ساز شده وقتي تم رو utf-8 تعريف ميكنيم مطالب سايت نا مفهوم هست وقتي arabic تعريف ميكنيم اطلاعاتي كه از فروم بيرون كشيديم .

در صورت امكان لطفا راهنمايي كنيد !
ممنون .

سلام دوست عزیز

سوالتون رو خوب نفهمیدم ولی اینو بدون برای اینکه در نمایش اطلاعات مشکلی نداشته باشی

باید خود بانکت utf-8 باشه و خود صفحتم باید utf-8 باشه و تو قسمت اتصال به بانک باید این

query رو بفرستی

mysql_query(" SET NAMES 'utf8' ");

Roxeta
یک شنبه 08 فروردین 1389, 17:44 عصر
ممنون از راهنماييتون اون مشكل حل شد اما يك مشكل ديگه رخ داده :

من بسته به رويداد ها يكسري پيغام به كاربر ميخوام نشون بدم اين پيغام ها رو ميريزم تو متغير بعد توي تم چاپش ميكنم الان كه تم Utf-8 شده تمام اين پيغام ها نامفهوم هستند و به صورت � نمايش داده ميشه .

بايد متن ها رو كد شده (#1585;) بنويسم تا درست نمايش داده بشه ، راه ديگه اي نيست ؟

ممنون

mojtabadj
دوشنبه 09 فروردین 1389, 09:53 صبح
ممنون از راهنماييتون اون مشكل حل شد اما يك مشكل ديگه رخ داده :

من بسته به رويداد ها يكسري پيغام به كاربر ميخوام نشون بدم اين پيغام ها رو ميريزم تو متغير بعد توي تم چاپش ميكنم الان كه تم Utf-8 شده تمام اين پيغام ها نامفهوم هستند و به صورت � نمايش داده ميشه .

بايد متن ها رو كد شده (#1585;) بنويسم تا درست نمايش داده بشه ، راه ديگه اي نيست ؟

ممنون

چون قبلا صفحت utf-8 نبوده و توش فارسی تایپ کردی و حالا که utf-8 شده تمام اون متن فارسی

به اون علامت در اومده راه حلش اینه که تو اون صفحه ای که utf-8 کردی تمام متنی رو که به اون

علامت در اومده رو دوباره به صورت فارسی تایپ کنی بهترین ویرایشگر هم واسه این کار

Adobe Dreamweaver هستش

اگر تو صفحت از نشست استفاده کردی با تبدیل اون صفحت به utf-8 به صورت خودکار 3 کاراکتر مزاحم در

بالای صفحت ایجاد میشه که قابل دیدن نیست و تا زمانی که اون کاراکتر ها رو پاک نکنی

نشستت شروع نمیشه . برای پاک کردن اون کاراکتر ها من نرم افزار Notepad++ 4.7.2 رو پیشنهاد

میدم که باید رو حالت hex نرم افزار بری اون موقع کاراکترها نمایان میشن و میتونی پاکشون کنی

Roxeta
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 00:04 صبح
ممنون از پاسختون ولي زاهرا متوجه منظورم نشديد متون فارسي كه در قالب نوشته شدن مشكلي ندارن متن هايي كه به يك متغيير نسبت داده ميشه و در قسمت خاصي از يك فايل Html چاپ ميشوند به صورت نامفهوم ظاهر ميشه ! تا جايي كه من متوجه شدم اگر در موقع نسبت دادن متني فارسي به متغيير به جاي كاركتر هاي مشخص از كد كاركتر ها استفاده كنيم مشكل حل ميشه ولي دنبال راه حلي هستم كه كاركتر ها رو به صورت عادي به متغير نسبت بديم و مشكلي هم ظاهر نشه ...