PDA

View Full Version : انتخاب چند فایل در open dialog

جواد فلاح
یک شنبه 08 فروردین 1389, 10:29 صبح
سلام و عرض به همه دوستان دارم
دوستان من برنامه نوشتم که با انتخاب یک فایل ورد با استفاده از open dialog کاراکتر های خاصی را جستجو کرده و نتیجه را ارائه می کند حالا میخواهم ببینم که آیا می توان با استفاده از عنصر open dialog می توان چند فایل را انتخاب کرد تا کارها زودتر انجام شود مثل عمل select در ویندوز.
اللهم عجل لولیک الفرج
موفق باشید.

Pr0grammer
یک شنبه 08 فروردین 1389, 11:04 صبح
خاصیت ofAllowMultiSelect مربوط به Open Dialog رو در پروپرتی Option ، برابر با Tue قرار بدید....

جواد فلاح
یک شنبه 08 فروردین 1389, 12:04 عصر
دوست عزیز برنامه رو میگذارم
ببینید با TRUE کردن این خاصیت مالتی SELECT می شود ولی فقط فایل اول را شمار ش می کند من می خواهم چند فایل را همزمان شمارش کند.
دانلود (http://www.speedyshare.com/files/21651090/SC.rar)
در واقع وقتی من کد TEXT 1.TEXT:=OPENDIALOG .FILENAME را وارد می کنم فقط نام اولین فایل انتخابی را در TEXT می ریزد در حالی که من فایل های بیشتری را انتخاب کرده ام.
منتظر کمکتان هستم.
موفق باشید

Pr0grammer
یک شنبه 08 فروردین 1389, 13:00 عصر
این کد، لیست فایل های انتخاب شده رو در یک Memo نمایش میده :

procedure TForm1.BitBtn1Click(Sender: TObject);
var
i : Integer;
begin
if OpenDialog1.Execute then
for i := 0 to OpenDialog1.Files.Count -1 do
Memo1.Lines.Add(OpenDialog1.Files.Strings[i])
end;

امیدوارم کارتونو راه بندازه...

جواد فلاح
یک شنبه 08 فروردین 1389, 15:28 عصر
سلام ممنون از کمک شما
دوست عزیز امتحان کردم ولی جواب نداد
اگه میشه لطف کنید برنامه را دانلود کنید این یه برنامه که برای سازمان تبلیغات نوشته شده کار این برنامه اینه که یه فایل ورد را اتنخاب میکنه و تعداد کاراکتر های &*%$#و غیره را مشمارد کاری کع من میخواهم انجام دهم این است که با جای انتخاب یک فایل چند فایل را انتخاب کنم
و محتویات آنها در memo 1 برنامه قرار گیرد تا چند فایل را شمارش کند با این کار زمان انجام کارها پایین می آید خیلی واجبه اگه کسی می دونه کمک کنه
ممنون میشم.

جواد فلاح
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 12:36 عصر
انتظار داشتم دوستا ن بیشتر کمک کنند.
اگه میشه مطالب بالا را بخونید.

SAASTN
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 22:47 عصر
دوست عزیز امتحان کردم ولی جواب نداد
سلام
من کدتونو دانلود کردم ولی شما از کد توضیح داده شده در پست 4 استفاده نکردید!
شما فقط opendialog رو multiselect کردی ولی جایی که باید فایل ها رو می خوندی و روشون پردازش می کردی از OpenDialog1.Files.Strings[i استفاده نکردی.
یک نکته دیگه این که تو رو بخدا یک دستی به سر روی کد بکش، خیلی نامنظمه و هیچ استانداردی برای فاصله گذاری نداره. خوندن این کد برای هر کسی حتی خود نویسندش ضعف اعصاب میاره.

جواد فلاح
یک شنبه 15 فروردین 1389, 12:12 عصر
ممنون از شما دوست عزیز
با توجه به گفته ای شما من خیلی برنامه را تغییر دادم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدم
میشه صریح بگین من چه تغییراتی را باید انجام بدم.
ممنون از دوستان

Felony
یک شنبه 15 فروردین 1389, 12:33 عصر
نمونه ضمیمه رو ببینید .

SAASTN
یک شنبه 15 فروردین 1389, 21:20 عصر
سلام
روی فرمتون یک دکمه ای هست به اسم SearchBtn که توی onclickش کار اصلی داره انجام میشه. متن یک edit با ادرس opendialog ست شده و از متن اون ادیت برای کارای اصلی استفاده شده. شما باید توی اون نقطه یک حلقه بنویسد و از همون OpenDialog1.Files.Strings برای دستیابی به ادرس تک تک فایلها استفاده کنید و بقیه کارها رو به ازای هر فایل انجام بدید. برای شروع یک ممو روی فرمتون بذارید و آدرس فایل ها رو به روش توضیح داده شده در پست 4 توش add کنید تا ببینید مشکلی در مورد انتخاب فایل ها نباشه.
موفق باشید