PDA

View Full Version : مراحل فراخوانی دستور Read

kasra515
سه شنبه 10 فروردین 1389, 11:53 صبح
با سلام.
همونطور که می دانید در زبان C++‎‎ دستوری وجود داره به اسم read که فرم کلی اون به شکل زیره:

read(fd,buffer,nbytes)
حالا سوال من اینه که مراحل فراخوانی و اجرای این دستور در سیستم عامل چه مواردی هستند؟
یه جا خوندم که این روند(فراخوانی و اجرای این دستور) در سیستم عامل 11 مرحله داره اما مراحل رو ننوشته بود.ممنون:لبخندساده:

amin1softco
سه شنبه 10 فروردین 1389, 12:17 عصر
من تو درس ذخیره و بازیابی فکر کنم این ها رو دیده بودم اما حالا برای چی دنبالشی/؟

kasra515
سه شنبه 10 فروردین 1389, 15:13 عصر
من تو درس ذخیره و بازیابی فکر کنم این ها رو دیده بودم اما حالا برای چی دنبالشی/؟
بعید می دونم توی درس ذخیره و بازیابی باشه.توی این درس نحوه ی استفاده از این دستور گفته می شه؛ اما جزئیاتش و اتفاقاتی که در سیستم عامل با فراخوانی این دستور انجام داده می شوند گفته نمیشه.

amin1softco
سه شنبه 10 فروردین 1389, 16:18 عصر
جناب شما به جای اینکه جو بگیردت بگو چی نوشته بود تا برات بگم اما خودت دیگه برو دنبالش مسیر حرکت یک بایت در سیستم عامل کتاب ترجمه همین جعفر نژاد قمی خیلی مختصر 9 مرحله رو ذکر کرده .

kasra515
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 22:23 عصر
جناب شما به جای اینکه جو بگیردت بگو چی نوشته بود تا برات بگم اما خودت دیگه برو دنبالش مسیر حرکت یک بایت در سیستم عامل کتاب ترجمه همین جعفر نژاد قمی خیلی مختصر 9 مرحله رو ذکر کرده .
بابت جوابت ممنون. اما خودم توی کتاب

Operating Systems Design and Implementation
Andrew S. Tanenbaum
در صفحه ی 44 پیداش کردم.در ضمن شما جو گرفتت جناب.زیاد بودن تعداد پست ها نشانه ی سواد بیشتر نیست!!!!

a.gh.n
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 22:38 عصر
ممکنه عناوین رو بگید؟ من این کتاب رو ندارم. اگر می شه اون عناوین مراحل رو بگید بقیش رو سرچ می کنم.
ممنون.

amin1softco
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 23:58 عصر
بابت جوابت ممنون. اما خودم توی کتاب

Operating Systems Design and Implementation
Andrew S. Tanenbaumدر صفحه ی 44 پیداش کردم.در ضمن شما جو گرفتت جناب.زیاد بودن تعداد پست ها نشانه ی سواد بیشتر نیست!!!!

خوب بازم خوبه که به جوابت رسیدی .

اینو بدون که خیلی آدم ها بودند در این سایت و الانم خیلی هاشون هستند که هم تعداد پست هاشون بیشتر از منه هم سوادشون و هم فهمشون خیلی ها هستند که دارن از پایه یک سیستم عامل رو طراحی می کنند و نمونشم موجوده پس بدون کار خیلی شاقی نیست . در ضمن هر کسی تو کار خودش تخصص داره اینجا بخش سی هست نه توسعه هسته سیستم عامل و من هر پستی که می زنم امیدوارم کار یک نفر راه بیفته و این برای من ارزشش از هر چیز بیشتره ...
و من به این جمله معتقدم که:

همه چیز را همه کسان دانند همه کسان هنوز از مادر زاده متولد نشده اند

در ضمن من این کتاب رو دانلود کردم براش 11 مرحله نوشته