PDA

View Full Version : مقاله: مقاله در مورد دیتابیس های دلفی

alimooghashang
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 18:05 عصر
با سلام
من دنبال یه مقاله در مورد دیتابیس هایی که در دلفی مورد استفاده قرار مییگرند، شامل معرفی و نحوه کار با آنها میخوام
اگه مقاله ای، لینکی ، چیزی دارین ممنون میشم اینجا بزارید
با تشکر

vcldeveloper
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 19:59 عصر
تقریبا همه نوع بانک اطلاعاتی در دلفی قابل استفاده هستند. شما اگر می خواید درباره هر کدامشان مطلب جمع کنید، باید یک لیستی از تمامی بانک های اطلاعاتی که درایور ODBC یا OLE DB یا DBExpress ارائه می کنند، فراهم کنید (میشه گفت همه بانک های اطلاعاتی موجود، حداقل یکی از این درایورها را فراهم می کنند، پس این لیست بسیار طولانی خواهد بود)؛ سپس یکی یکی درباره هر کدام از آنها تحقیق کنید، مثلا یک بار درباره MS SQL Server تحقیق کنید، یک بار درباره Oracle، دفعه بعد MySQL، MS Access, DBase, FoxPro, Interbase, FireBird, SQLite, و غیره.

alimooghashang
شنبه 14 فروردین 1389, 12:42 عصر
تقریبا همه نوع بانک اطلاعاتی در دلفی قابل استفاده هستند. شما اگر می خواید درباره هر کدامشان مطلب جمع کنید، باید یک لیستی از تمامی بانک های اطلاعاتی که درایور ODBC یا OLE DB یا DBExpress ارائه می کنند، فراهم کنید (میشه گفت همه بانک های اطلاعاتی موجود، حداقل یکی از این درایورها را فراهم می کنند، پس این لیست بسیار طولانی خواهد بود)؛ سپس یکی یکی درباره هر کدام از آنها تحقیق کنید، مثلا یک بار درباره MS SQL Server تحقیق کنید، یک بار درباره Oracle، دفعه بعد MySQL، MS Access, DBase, FoxPro, Interbase, FireBird, SQLite, و غیره.
میشه رایج ترین هاش رو معرفی کنید! اگر هم لینک مقاله ای دارید ممنون میشم
با تشکر

pezhvakco
شنبه 14 فروردین 1389, 13:11 عصر
درود :

میشه رایج ترین هاش رو معرفی کنید
رایج ترین اون جوری نداره ، اگه خواستی میتونی برای آشنایی بیش تر به بخش پایگاه داده های همین سایت یه سر بزنی .
هر کسی بنا به خواسته خودش یکی از بانک های اطلاعاتی رو استفاده می کنه .
کاربران دلفی معمولا برای شروع از Database Desktop دلفی استفاده می کنند و در مراحل بعدی از Access یا Sql چون بیش تر منبع آموزشی داره استفاده میکنند .
در کل باید خواسته خودت رو در نظر بگیری .
فکر خوش .

vcldeveloper
شنبه 14 فروردین 1389, 18:13 عصر
میشه رایج ترین هاش رو معرفی کنید!
رایجترین ها همان چندتایی هستند که به عنوان مثال در پست قبلی ذکر کردم. می تونید درباره هر کدام از آنها جداگانه جستجو کنید. بعضی از آنها در همین سایت تالارهای مستقلی برای خودشان دارند.

alimooghashang
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 07:24 صبح
رایجترین ها همان چندتایی هستند که به عنوان مثال در پست قبلی ذکر کردم. می تونید درباره هر کدام از آنها جداگانه جستجو کنید. بعضی از آنها در همین سایت تالارهای مستقلی برای خودشان دارند.
مرسی
میشه در مورد access اگه مقاله ای دارید بزارید! من گشتم چیزی پیدا نکردم
ممنون میشم اگه این کار رو بکنید
باتشکر

vcldeveloper
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 10:36 صبح
میشه در مورد access اگه مقاله ای دارید بزارید! من گشتم چیزی پیدا نکردم
مربوط به این تالار نمیشه، در تالار Access درخواست تان را مطرح کنید.