PDA

View Full Version : ارتباط وب کم با دلفی

فرزاد دلفی باز
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 10:19 صبح
با سلام من دنبال ارتباط مستقیم یک وب کم با دلفی و اعمال کنترل مستقیم بروی تصاویر هستم ؟ آیا چنین مسله ای امکان داره ؟ و یا به کامپوننت خاصی نیازه ؟
لازم به توضیحه که من می خواهم از این وب کم به عنوان یک دوربین مدار بسته استفاده کنم .......

K.Mohammadreza
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 13:55 عصر
اين فايل را دانلود کن ببين همينو ميخواي در صورت مناسب بودن بگو سورسشو برات بفرستم بسيار جالب و بدون نياز به کامپوننت خاص

K.Mohammadreza
جمعه 16 مرداد 1388, 19:06 عصر
برنامه ارتباط با وب کم در دلفي
اين برنامه يک نمونه جامع از نحوه ي برقراري ارتباط با وب کم است. در اين برنامه از توابع AVICAP32.dll, avifil32.dll استفاده شده که بدون نياز به هيچ کامپوننتي مي توانيد برنامه هاي جالب بسازيد تمامي توابع اين دو فايل dll بصورت قابل استفاده در دلفي در آمده و در قالب چند يونيت در کنار برنامه هايتان مي توانيد از آنها استفاده کنيد. البته مي توانيد با کپي کردن انها در پوشه lib دلفي در هر پروژه اي از آنها استفاده کنيد من تمامي اين يونيت ها بهمراه يک مثال برايتان قرار دادم که مي توانيد از آن استفاده کنيد و نحوه ي کار با برخي از توابع اين يونيت ها را ياد بگيريد. اگر در هنگام کامپايل برنامه مشکلي داشتيد نظير عدم وجود تابع msdlg نگران نباشيد کافيه به جاي اين دستور دستور استاندارد messagedlg را بکاربريد من بخاطر اينکه تمامي اجزاء برنامه هايم فارسي باشد حتي دکمه هاي نمايش داده شده در پيغامهاي برنامه اين تابع را در يونيت dialog قراردادم تا هميشه در تمامي پروژه هايم وجود داشته باشه.

AbiriAmir
شنبه 04 مهر 1388, 17:29 عصر
فال ole2 نداریم

دقیقا...
من هم همین مشکل رو دارم

ali_gh_2200
سه شنبه 20 مهر 1389, 00:55 صبح
اين برنامه يک نمونه جامع از نحوه ي برقراري ارتباط با وب کم است. در اين برنامه از توابع AVICAP32.dll, avifil32.dll استفاده شده که بدون نياز به هيچ کامپوننتي مي توانيد برنامه هاي جالب بسازيد تمامي توابع اين دو فايل dll بصورت قابل استفاده در دلفي در آمده و در قالب چند يونيت در کنار برنامه هايتان مي توانيد از آنها استفاده کنيد. البته مي توانيد با کپي کردن انها در پوشه lib دلفي در هر پروژه اي از آنها استفاده کنيد من تمامي اين يونيت ها بهمراه يک مثال برايتان قرار دادم که مي توانيد از آن استفاده کنيد و نحوه ي کار با برخي از توابع اين يونيت ها را ياد بگيريد. اگر در هنگام کامپايل برنامه مشکلي داشتيد نظير عدم وجود تابع msdlg نگران نباشيد کافيه به جاي اين دستور دستور استاندارد messagedlg را بکاربريد من بخاطر اينکه تمامي اجزاء برنامه هايم فارسي باشد حتي دکمه هاي نمايش داده شده در پيغامهاي برنامه اين تابع را در يونيت dialog قراردادم تا هميشه در تمامي پروژه هايم وجود داشته باشه.

سلام آقا من این برنامه رو دانلود کردم تو ویندوز xp جواب میده ولی تو ویندوز 7 تصویر نشون نمیده میشه کمکم کنید . ممنون

Felony
سه شنبه 20 مهر 1389, 05:49 صبح
از کامپوننت VideoGrabber استفاده کنید .

asgar110
شنبه 20 آذر 1389, 12:09 عصر
فال ole2 نداریم

اون اولی رو برو از توی سی دی نصب دلفی فایل ole2.dcu رو جستجو کن حتما می تونی پیداکنی
بعد از اینکه تونستی پدا کنی ببر توی پوشه lib واقع در پوشه نصب شده دلفی بنداز تا دیگر نتونه این خطارو بده تا اعصابت خرد بشه:بوس:

MOJTABAATEFEH
شنبه 20 آذر 1389, 12:56 عصر

دوست عزیز آیا با این فایلی که گذاشتید با دوربین دیجیتال هم میشه کار کرد؟

با تشکر

Felony
شنبه 20 آذر 1389, 14:37 عصر
دوست عزیز آیا با این فایلی که گذاشتید با دوربین دیجیتال هم میشه کار کرد؟

با تشکر

چی کار کرد ؟
وقتی دوربین رو با کابل وصل میکنید به عنوان یه وب کم یا Digital Camera شناخته میشه ، چند وقت پیش تو سایتی خوندم که Video Grabber و Video Lab میتونه باهاش ارتباط بر قرار کنه ولی تست نکردم .

mohammadlou
دوشنبه 16 آبان 1390, 00:18 صبح

با سلام من از این dll استفاده کردم ولی بعد از یک بار استفاده صفحه سیاه می شود لطفا بگوئید چرا؟

amin_ajn
یک شنبه 12 آذر 1391, 12:25 عصر
سلام
با تشكر از كد خوبتون به من كمك كرد . فقط ميخواستم بدونم اگه بخوام از فايل با پسوند jpg استفاده كنم و يا حجم فايلو تغيير بدم چكار بايد بكنم.ممنون

بهروز عباسی
یک شنبه 12 آذر 1391, 15:46 عصر
درود
خسته نباشید
من نمونه های دوستان رو ندیدم اما من این نمونه رو داشتم اماکانات زیادی داره

95916
موفق باشید

amin_ajn
یک شنبه 19 آذر 1391, 08:00 صبح
با سلام و تشكر
آيا با اين برنامه امكان ذخيره عكس با پسوندهاي ديگر (Jpeg) نيز وجود دارد.

BORHAN TEC
یک شنبه 19 آذر 1391, 09:37 صبح
سلام
برای تبدیل کردن فرمت عکس می توانید از کلاسهای دلفی استفاده کنید که نمونه ای از آن در لینک زیر توضیح داده شده است:
http://delphi.about.com/cs/adptips2001/a/bltip0301_3.htm

farzaneh27
یک شنبه 03 آذر 1392, 10:13 صبح
سلام..ممنون از برنامه خوبی که اینجا گذاشتید..مرسی
من exe برنامه رو اجرا می کنم به وب کم کانکت میشه و مشکلی نداره ولی وقتی خودم کد را اجرا می کنم موقع کلیک روی دکمه اتصال به دستگاه خطا External exception C0000008 را نشان میده.