PDA

View Full Version : سوال: نوشتن بر روی چک

milad.biroonvand
شنبه 14 فروردین 1389, 10:50 صبح
سلام

می خواستم ببینم ، برای نوشتن بر ری چک در نرم افزار های بنگاه معاملاتی از دستگاه مخصوصی استفاده میشود ، یا با نرم افزار این کار صورت می گیرد؟ اگر با دستگاه مخصوصی اینکار انجام میشه ، آیا می شود با نرم افزار با اون ارتباط برقرار کرد ؟

milad.biroonvand
سه شنبه 24 فروردین 1389, 09:15 صبح
سلام

می خواستم ببینم ، برای نوشتن بر ری چک در نرم افزار های بنگاه معاملاتی از دستگاه مخصوصی استفاده میشود ، یا با نرم افزار این کار صورت می گیرد؟ اگر با دستگاه مخصوصی اینکار انجام میشه ، آیا می شود با نرم افزار با اون ارتباط برقرار کرد ؟

خودم که تحقیق کردم با خود چاپگر های معمولی هیچ مشکلی ندارد . دیگر دوستان نظری ندارند ؟

bad_boy_2007
سه شنبه 24 فروردین 1389, 20:52 عصر
برای پرینتر های لیزری که دهنه از دو طرف به سمت وسط جمع میشود باید گزارشت را طوری بسازی که چک در وسط قرار گیرد و برای مابقی پرینتر ها (لیزری و سوزنی) گزارش را طوری بساز که چک در وسط صفحه قرار گیرد .

بصورت کلی دو راه داه برای طراحی گزارش داری ،

اول اینکه برای هر بانک یک فایل گزارش درست کنی و بسته به اینکه یوزرت کدوم دسته چک رو انتخاب کرده یکی از فایلهای گزارشت رو به پرینتر بفرستی

دوم اینکه اطلاعات ابعاد دسته چک را در یک دیتابیس ذخیره کنی و بسته به اینکه بوزر چه پارامترهایی را انتخاب کرده فایل گزارش را طراحی یا تغییر داده و به پرینتر ارسال کنی

اگر سورس چک پرینت میخوای میتونم یک نمونه که برای شرکت خدومون نوشتم رو بهت بفروشتم
تماس بگیر 0915 898 0915 و 05116902674

غلامرضا شریفی
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 10:17 صبح
من يك برنامه نيم بند واسه اين كار نوشتم بزرگترين اشكال اين بود كه به راحتي متن چاپ شده توسط چاپگرهاي ليزري قابل پاك شدن بود و اين كار را يكي از كارمندان شركت نميدانم با چه شگردي ده دقيقه اي انجام ميداد و چك را بصورت خام در مي اورد فقط مواقع چاپ با چاپگر سوزني نمي توانست چك را پاك كند

bad_boy_2007
جمعه 27 فروردین 1389, 11:40 صبح
من يك برنامه نيم بند واسه اين كار نوشتم بزرگترين اشكال اين بود كه به راحتي متن چاپ شده توسط چاپگرهاي ليزري قابل پاك شدن بود و اين كار را يكي از كارمندان شركت نميدانم با چه شگردي ده دقيقه اي انجام ميداد و چك را بصورت خام در مي اورد فقط مواقع چاپ با چاپگر سوزني نمي توانست چك را پاك كند

حتما مشکل از پرینترتان است ، من همین الان یک نمونه چک چاپ شده توسط نرم افزار خودمان همراهم بود و سعی کردم متن چاپ شده را پاک کنم ولی پس از تا زدن های مکرر که باعث شکسته شدن پودر روی دسته چک بود باز هم سیاهی و رد پودر تونر بر روی چک دیده میشد . راهکار این این است که یک چسب ناقابل بر روی چک بکشید که در صورت کنده شدن آن بخشی از کاغذ چک نیز پاره میشود . :لبخند: