PDA

View Full Version : سوال: ارسال اطلاعات برای پردازش در شبکه در سرور

f_g1348
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 08:44 صبح
سلام
من می خواهم یه برنامه بنویسم که بصورت کلاینت سروری باشه و کارش این باشه که از روی سیستم های کلاینت یک سری متن دریافت کرده و روی سرور پردازش شود.
در اصل می خواهم بدونم چطور اطلاعات را در شبکه بدون دیتابیس انتقال دهم

DoDoklak
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 10:51 صبح
در حالتهای غیر دیتا بیس از Socket Programing استفاده میکنند.

نمونه ش همون برنامه چت هستش که شما میتونید متن و یا حتی فایل رو از یک سیستم به سیستم دیگه با استفاده از IP سیستمها انتقال بدید.

مطالب زیادی در باره Socket Programing در سایت موجوده میتونید پیداش کنید.اگر هم پیدا نکردید بگید براتون میزارم

f_g1348
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 12:07 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
من نمی خواهم خیلی شلوغش کنم.
در اصل من یه برنامه sms روی سرور دارم که به مودم gsm وصله سرور کار های دیگر ازجمله انبار داری نیز انجام می دهد که چند کلاینت داره.
حالا من می خواهم در کلاینت های برنامه انبار داری قابلیتی رو داشته باشم که شماره موبایلهایی که در سرور است رو تعدادیشون در کلاینت انتخاب شود و این اطلاعات به سرور sms فرستاده شود.
لطفا راهنمایی کنید

DoDoklak
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 16:00 عصر
اگه منظورتون اینه که یک دستگاه GSM Modem روی سرور نصبه و کلاینتها بتونن با استفاده از شبکه به این وسیله دسترسی داشته باشن و sms ارسال کنن.

شما میتونین از کامپونینت Kylix Server استفاده کنید که برای اراسال sms تحت شبکه طراحی شده و این کار رو بسیار راحت انجام میده.

اگر منظورتون چیز دیگه ای هست بیشتر توضیح بدید

f_g1348
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 22:30 عصر
سلام
من برنامه ارسال sms را حدود 4 ماه پیش با mcore بصورت local نوشتم و حالا می خواهم فقط به این برنامه اضافه کنمش و نمی خواهم از Kylix استفاده کنم.
حالا اگر مجبور به استفاده شدم آیا شما Kylix را بصورت کامل ( نه آزمایشی ) داری؟