PDA

View Full Version : یک مودم برای لینوکس معرفی کنید

Monster
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 14:19 عصر
سلام
لطفا یک مودم معرفی کنید که لینوکس اونو بشناسه
ممنون.

hosseinzadeh
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 14:35 عصر
1-به طور کلی مودمهای اکسترنال Hard توسط لینوکس شناخته می شود(توجه داشته باشید که مودم باید هارد باشد یعنی مستقل از کامپیوتر عمل کند،مودمهای اینترنال که غالبا سافت هستند از CPU برای پردازش کمک می گیرند و توسط لینوکس(و البته در بسیاری از موارد ویندوز) شناخته نمی شوند!)
برای برخی از مودمهای اینترنال درایور وجود دارد.
1-1برای مثال من از مودم اینترنال Genius GM56KPCI-L (چیپست lucent)استفاده می کنم که برای آن درایور وجود دارد.

2-قبل از این که مودمی را بخرید به چیپست آن توجه کنید(Conexant/Lucent/Aegre/Intel , ...) برای برخی از چیپستها فعلا درایورهای رایگان وجود دارد(مانند Lucent ) اما برای برخی درایور رایگان وجود ندارد(مانند conexant.که برای کرنل 2.6 با درایور آن را بخرید)

3-توصیه می کنم اگر می خواهید مودم جدیدی بخرید که با لینوکس سازگار باشد ،مودم اکسترنال بخرید.چون مودمهای اینترنال اکثرا از درایورهایی با لیسانسهای انحصاری استفاده می کنند و معلوم نیست آینده نیز رایگان بمانند.مثلا درایورهای conexant برای کرنل 2.4 رایگان بود.
البته قبل از خرید حتما از پشتیبانی شدن مودم توسط لینوکس اطمینان حاصل کنید.برخی از مودمهای اکسترنال به خوبی با لینوکس سازگار نیستند.

4-منابع:مراجعه کنید به:
www.linmodems.org
http://www.linuxquestions.org/hcl/index.php?cat=121
(در این قسمت نام مودمهایی که توسط افراد مختلف در لینوکس امتحان شده اند ،ثبت می شوند)
تاپیک نصب مودم در همین فروم.

موفق باشید :موفق: :D