PDA

View Full Version : مشكل با BreakPoint در دلفي7

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 23 فروردین 1389, 08:45 صبح
سلام
من توي دلفي7 جديدا به يك مشكل برخوردم و اون اينكه توي datamodule وقتي breackpoint ميزارم كار نميكنه در واقع در حال اجرا روي breakpoint نمي ايسته. فكر ميكنين اشكال از كجا هست البته فقط توي datamodule اين مشكل رو دارم و در بقيه unit ها درست هست

Delphi Coder
دوشنبه 23 فروردین 1389, 09:00 صبح
تنظیمات کمپایلر Debug Info رو چک کنید که تیک داشته باشه. احتمال قوی از اون باید باشه.

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 23 فروردین 1389, 09:22 صبح
تيك داره (همه unit هام درسته فقط توي datamodule اين مشكل رو دارم؟؟؟)

vcldeveloper
دوشنبه 23 فروردین 1389, 11:26 صبح
تنظیمات مربوط به Debugging را که در Project Options فعال کردید، فایل DCU مربوط به DataModule مربوطه را حذف کنید، و یک بار کل پروژه را Build (نه کامپایل) کنید.

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 23 فروردین 1389, 12:51 عصر
آقاي كشاورز عزيز راهنمايي كه كردين رو انجام دادم ولي نشد؟

SAASTN
دوشنبه 23 فروردین 1389, 23:37 عصر
گزینه Optimization توی Code Generation هم که انتخاب شده می تونه همچین تاثیری داشته باشه. کارش همینطور که از اسمش پیداست بهینه سازی کده. بعضی خط ها رو موقع کامپایل حذف می کنه. اونو هم برش دار دوباره build کن ببین درست میشه.
البته این مورد توی همه unit ها و فقط روی بعضی خط های خاص کد تاثیر داره. اگه فقط توی یه unit کلا break کار نمی کنه مشکل میتونه از جای دیگه باشه.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 24 فروردین 1389, 18:12 عصر
دوستان من مشكلمو فهميدم چيه ولي نميدونم چرا دلفي 7 اين bug رو داره. مشكل اينجاست كه من داخل data module كامپوننت زياد دارم كه همشون هم استاندارد هستند منتها من به TADOStoredProc هام فيلدها رو add كردم و كامپوننتهاي report builder هم زياد دارم كه تعاريف اين همه كامپوننت ميشه 3830 خط وقتي يك data moudule ديگه درست ميكنم و نصف كامپوننتها رو روي اون قرار ميدم مشكل حل ميشه. اما چرا دلفي 7 اين مشكل رو داره و اين راه حل كه گفتم منطقي نيست و من نمي خوام چندتا data module داشته باشم. چي كار بايد بكنم؟
آيا دلفي 7 service pack داره؟

vcldeveloper
سه شنبه 24 فروردین 1389, 18:51 عصر
تعاريف اين همه كامپوننت ميشه 3830 خط
نباید با 3830 خط کد مشکلی داشته باشه، ولی اینکه تعریف کامپوننت هاتون اینقدر باشه، خودش نشانه طراحی اشتباه هست، چون وقتی حجم کامپوننت هاتون در یک DataModule اینقدر زیاد هست، باید آن را به اجزاء منطقی کوچکتری تقسیم کنید.

از بحث طراحی که بگذریم...من نمی دونم که آیا اصلا همچین باگی در دلفی 7 وجود داره یا نه، می تونید به Quality Central مراجعه کنید و تحقیق کنید که آیا همچین باگی برای آن گزارش شده یا نه.

آيا دلفي 7 service pack داره؟
دلفی 7 یک سرویس پک داره.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 24 فروردین 1389, 19:10 عصر
من بايد طراحي رو چي كار كنم مثلا كامپوننتهاي report builder رو در يك dm قرار بدم و مثلا TADOStoredProc را در يك dm ديگه؟
از كجا ميتونم اين service pack رو تهيه كنم؟

vcldeveloper
سه شنبه 24 فروردین 1389, 19:37 عصر
من بايد طراحي رو چي كار كنم مثلا كامپوننتهاي report builder رو در يك dm قرار بدم و مثلا TADOStoredProc را در يك dm ديگه؟
من که دقیقا نمی دونم شما توی اون DataModule چی دارید، ولی خب، یکی از کارهای که می تونید بکنید، همین هست.

از كجا ميتونم اين service pack رو تهيه كنم؟
نمی دونم، باید توی گوگل درباره اش جستجو کنید، این سرویس پک همان سال های 2001 یا 2002 ارائه شد، و فایل جدیدی که مربوط به سال های اخیر باشه، نیست.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 24 فروردین 1389, 19:42 عصر
ممنون از همه دوستان بابت وقتي كه گذاشتين