PDA

View Full Version : مشکل با کانکشن ado

کم حوصله
سه شنبه 18 شهریور 1382, 20:34 عصر
سلام
من توی پروژه ام چند تا فرم دارم که هرکدام باسه خود چندتا رکوردست دارند من یک کانکشن به صورت public در ماژول تعریف کردم و در اولین فرم بارگذاری می کنم و برای بازکردن رکوردست هایم ازاین کانکشن استفاده می کنم
مشکلی که من دارم این است که اگر یکی از رکوردست های من تعداد رکوردهایش بالا باشد زمان باز شدن آن رکوردست خیلی به طول می انجامد در صورتی که اگر همان رکوردست را با یک کانکشن دیگر که باز شده و فقط توسط این رکوردست مورد استفاده قرار گیرد سرعت فوق العاده بالایی دارد
می خواهم بدانم آیا باید برای هر رکوردست یک کانکشن ایجاد کرد یا نه یک کانکشن را چندین رکوردست در فرمهای مختلف می توانند استفاده کنند ؟؟؟؟؟
دوما اگر جواب مثبت است چرا سرعت پایین می آید ؟؟؟؟

روح اله معینی زاده
یک شنبه 23 شهریور 1382, 08:44 صبح
:oops: با سلام
1- آقای «کم حوصله» آیا شما پس از پایان کار رکوردست ها و کانکشن تون رو می بندید یا همین طور تا پایان برنامه باز می ذاریدشون؟ یکی از اصولی که در کار با ADO و امثال این مهم به نظر می رسد این است که شما همیشه در ابتدای هر کاری با بانک آن را باز کرده و در انتهای آن، بستنش را از یاد نبرید.
2- آیا شما اندیس و کلید اصلی و ... برای جداول خود تعریف کرده اید؟ یکی از چیزهایی که باعث بالا رفتن سرعت هنگام کار با جداول می شود، وجود اندیس (Index) و کلید اصلی (Primery Key) می باشد. البته با توجه به گفته های شما این قسمت زیاد تأثیری در کار شما ندارد، ولی رعایت آن بسیار مناسب می باشد.

البته شما نگفتید که فرم های شما روی هم باز می شوند و یا هر کدام به تنهایی و بعد از بسته شدن فرم قبلی باز خواهند شد؟

با احترام - خدانگهدار.

کم حوصله
یک شنبه 23 شهریور 1382, 10:40 صبح
سلام دوست عزیز
اولا من فرمهایم می تواند روی هم باز شود یعنی همزمان چندین فرم باهم باز شود
دوما من در ابتدا که فرم لود می شود رکوردست های خود را تعریف و بازکرده و در انتها که فرم یسته می شود در فرم آنلود آنها را بسته و از حافظه خارج می کنم
فقط کانکشن من در ابتدا پروژه باز و در انتها بسته می شود که البته با راهنمایی های آقای آذیش عزیز تقریبا مشکلاتم حل شد
ضمنا من قوانین کلید اصلی را رعایت کرده ولی از ایندکس نمی توانم استفاده کنم چون کانکشن من از نوع client است و ایندکس فقط روی کانکشن از نوع server جواب می دهد
بازهم سوالی داشتید من در خدمتم :oops:

روح اله معینی زاده
یک شنبه 23 شهریور 1382, 11:05 صبح
سلام دوست عزیز

شما اگه استاد آذیش (اگه غلط نوشتم ببخشید) جواب رو داده اند همین جا به عنوان نقل قول و یا هر شکل دیگری جواب را منعکس نمایید تا سایر دوستان هم استفاده کنند.

متشکر- خدانگهدار.

کم حوصله
یک شنبه 23 شهریور 1382, 20:09 عصر
سلام
دوست عزیز آقای روح ا.. چرا شما اینقدر زود ناراحت می شین جواب این سئوال را استاد عزیز آقای آذیش به صورت موضوع مهم در بخش گذاشتند و من هم دیگر جسارت نکردم که اینجا هم بیارم ولی با این حال می توانید از این دولینک استفاده کنید

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=2772
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=2853
بازم من معذرت می خواهم :oops: