PDA

View Full Version : سوال: وصل شدن به sql از روی شبکه با استفاده از برنامه نصب شده روی کلاینت ها

saeed hg
یک شنبه 29 فروردین 1389, 19:54 عصر
سلام، من می خوام یک Sql Server 2000 رو روی یک سیستم که ویندوز سرور 2003 داره نصب کنم اما در اول کار میگه که sql server 2000 sp2 با این سیستم عامل خوب کار نمی کنه بعد از نصب sp3 را نصب کنید. یک نرم افزار هم باید بر روی کلاینت ها نصب کنم که اطلاعات رو از بانک اطلاعاتی که روی سرور نصب کردم بگیرند. sql 2000 رو به صورت default instance نصب کردم .فایل sp3 و sp4 رو هم از سایت مایکروسافت گرفتم اما در همان ابتدای نصب سرویس پک پیغام زیر رو میده :
the instance name specifed is invalid

و از برنامه نصب خارج میشه ، اما امروز sql 2000 رو روی ویندوز سرور 2000 نصب کردم و بدون هیچ پیغامی نصب شد. در هنگام ورود اطلاعات مربوط به سرور در برنامه مربوطه ، میگه که رمز کاربری برنامه اشتباه است. یعنی وقتی اطلاعات مثل اسم سرور و نام کاربری sa و رمز عبور رو درست میدم برنامه ب ظاهر به بانک متصل میشه ولی وقتی نام کاربری یوزر و پسورد رو میدم میگه که پسورد شما اشتباه است.
با برنامه database browser که بر روی کلاینت ها نصب کردم تونستم تمام اطلاعات مربوط به بانک اطلاعاتی موردنظر لیست کنم و حتی به اون اضافه کنم . ولی همینکه با برنامه می خوام به بانک وصل بشم میگه که رمز کاربر اشتبا است .

لطفا راهنماییم کنید ....

zmmehrdad
یک شنبه 29 فروردین 1389, 21:45 عصر
حالا که windows 2003 server داری چرا از Windows Authentication استفاده نمی کنی که نیازی هم به user و Password در ConnectionString نداشته باشه
او پیغام هایی رو هم که میگه واسه اینه که روی Windows Server بایدSql Server Enterprise Edition رو نصب کنی

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 30 فروردین 1389, 16:28 عصر
حالا که windows 2003 server داری چرا از Windows Authentication استفاده نمی کنی که نیازی هم به user و Password در ConnectionString نداشته باشه
دوست عزیز کلاینت که نمتونه در مد Windows Authentication به دیتا بیس وصل بشه باید User و پسورد داشته باشه:گیج::گیج:

اگه ممکنه کانکشن استرینگ رو بذار شاید تونستم کمکت کنم

zmmehrdad
دوشنبه 30 فروردین 1389, 17:26 عصر
دوست عزیز اگر domain controller داشته باشه میشه من حدس زدم windows 2003 داره حتما domain controller هم داره وگرنه نیازی به 2003 نداشت:گیج::گیج:
من خودم تا حالا 500 پروژه رو اینجوری راه اندازی کردم

s.Jabbari
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:14 عصر
دوست عزیز کلاینت که نمتونه در مد Windows Authentication به دیتا بیس وصل بشه باید User و پسورد داشته باشه:گیج::گیج:

اگه ممکنه کانکشن استرینگ رو بذار شاید تونستم کمکت کنم
اگه domain باشه میشه